korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL - WYCHOWAWCZE T(R)IKI (artykuł)
Coraz częściej sięgamy po narzędzia TIK wspierające proces nauczania, lekcje stają się zarówno atrakcyjniejsze jak i efektywniejsze. Musimy jednak pamiętać, że dydaktyka nie może pomijać aspektów wychowawczych. Profesor Tadeusiewicz podkreśla „w trakcie rozwoju e-nauczania tradycyjne metody formowania wartości wypracowywane dotychczas w kontakcie nauczyciela i ucznia będą traciły na znaczeniu”. Raport „Dzieci w sieci” potwierdza to twierdzenie, wskazuje łatwość w poruszaniu się dzieci i młodzieży w coraz to nowszych technikaliach, ale też pokazuje jak wielka naiwność i wiara w dostępne treści jest wśród dzieci.
Oxford University Press: Dzień Otwarty w Warszawie, 11.09.18
Zapraszamy wszystkich nauczycieli języka angielskiego na Dzień Otwarty Oxford University Press, który odbędzie się 11.09.2018 (czwartek) godz. 13:00 - 16:00 Księgarnia Polanglo pl Wilsona 4 Warszawa
EDUNEWS.PL - DOBRE ZMIANY W EDUKACJI (artykuł)MAŁE I DUŻE ZMIANY W MOJEJ SZKOLE
Zmiany to nieodzowny element rzeczywistości, także tej szkolnej. Skoro zmienia się świat, to szkoły powinny swoją codzienność także dostosowywać do panujących wokół warunków. Nie mówię tu o zmianach drastycznych, które wywracają budynek, życie uczniów, nauczycieli i rodziców do góry nogami, ale zmianach drobnych przygotowywanych i wprowadzanych przez całą społeczność szkolną.
BRITISH COUNCIL:Teachers' Thursdays – bezpłatne webinaria dla nauczycieli, 06.09.18 - 03.01.19.
6 września rozpoczynamy cykl bezpłatnych szkoleń dla przyszłych i obecnych nauczycieli języka angielskiego. Webinaria będą się odbywać dwa razy w miesiącu, w czwartki o godzinie 21.00. W pierwszym semestrze nowego roku szkolnego, nasi doświadczeni prezenterzy skoncentrują się na następujących zagadnieniach:
GOETHE INSTITUT: O CO CHODZI W… CHEMNITZ I W SAKSONII? (artykuł)
Po gwałtownych wydarzeniach w Chemnitz w Saksonii obywatele okazali swoją wściekłość, a skrajna prawica wykorzystała te emocje. Czy ten region nie ma aby więcej wspólnego z Polską i Węgrami niż z resztą Niemiec? – zastanawia się Christoph Bartmann.anny Salzmann „Außer sich“.
Wydawnictwo ELI & ET TOI: Sztuka opowiadania historii - Jane Cadwallader
Jedną z autorek tworzących oryginalne historie dla wydawnictwa ELI jest Jane Cadwallader - uznana metodyczka nauczania języka angielskiego wśród dzieci. Lektury językowe dla najmłodszych jej autorstwa cieszą się dużą popularnością i są doceniane przez nauczycieli, rodziców - ale także i przez same dzieci, które kochają oryginalne postaci i ich przygody.
EDUNEWS.PL - ZAPROJEKTUJ EDUKACJĘ (artykuł)
Praca metodą projektu. Tyle się o niej mówi, a mam wrażenie, że wciąż nie przez wszystkich jest doceniania. Czy słusznie? Projekt edukacyjny - to brzmi dumnie. Napisano już na ten temat chyba wszystko, wciąż więc zadziwia fakt, że część nauczycieli unika takiej formy pracy. Argumentują to zwykle brakiem czasu, przeładowaną podstawą programową oraz strachem przed oddaniem sterów w ręce młodych ludzi. Tymczasem, mam wrażenie, że bilans zysków i strat jest zdecydowanie bardziej przechylony na szalę działań projektowych. Tak wiele można zyskać, nie tracąc przy tym niczego.
KONFERENCJA LEKTOR HIGH-TECH WYKORZYSTANIE E-LEARNINGU I NOWYCH TECHNOLOGII... 21-22.09.18, Łódź.
LEKTOR HIGH-TECH WYKORZYSTANIE E-LEARNINGU I NOWYCH TECHNOLOGII W NAUCZANIU JĘZYKÓW OBCYCH ogólnopolska konferencja dla nauczycieli i metodyków nauczania języków obcych pod honorowym patronatem JM Rektora PŁ oraz Stowarzyszenia SERMO
<<poprzednie 151 152 153 154 155 156 157 158 [159] 160 nastepne>>