korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Promentis: Uczyć lepiej - Gry Językowe -13.10.2012, Łódź.
Do czego można wykorzystać krzesło i kosz na śmieci w czasie zajęć ? Na ile sposobów można zrobić kreatywny użytek ze zwykłej kartki papieru ? Czy to możliwe, żeby wprowadzić kontrolowany chaos w klasie, w czasie którego uczniowie będą intensywnie i z zaangażowaniem ćwiczyli pamięć ?!
EDUNEWS.PL: DLACZEGO BRAKUJE NAM ENTUZJAZMU?
Już po raz kolejny piszę tutaj o kapitale społecznym, którego budowanie powinna wspierać również szkoła. Wiarygodność, zaufanie, współpraca, odpowiedzialność, uczciwość to przecież pozaekonomiczne czynniki rozwoju i modernizacji kraju. Dzięki wiarygodności instytucji, firm, organizacji i osób, które są źródłem zaufania, podejmujemy działania, dokonujemy wyborów i zaczynamy ze sobą współpracować. Tak, jak trudno je się buduje, tak bardzo szybko można je utracić
deDOMO: European Language Label 2012 dla projektu angielski dla rodziców ( i nie tylko).
Z dumą ogłaszamy, że projekt deDOMO – angielski dla rodziców (i nie tylko) jest już w posiadaniu przepięknej statuetki European Language Label 2012!
GRUPA OTE KANGUR: NAUCZYCIEL WOBEC WSPÓŁCZESNYCH WYZWAŃ... (konferencja)13.10.12, Kraków.
Różnorodne problemy, z którymi mierzą się w swej codziennej pracy nauczyciele, często stawiają przed nimi prawdziwe wyzwania wychowawcze. Wiele mówi się o zmieniającym się obliczu młodzieży, o zagrożeniach związanych z powszechnym użytkowaniem cyberprzemocy, o wikłaniu się w trudne relacje, o agresji, ofiarach szkolnych systemów... Każdy z tych tematów jest szczególnie bliski nauczycielom - wychowawcom.
EDUNEWS.PL: ZACZNIJ ZMIENIAĆ ŚWIAT WOKÓŁ SIEBIE!
Kształtowanie postaw społecznych u młodzieży jest jednym z najważniejszych celów wychowania. A okres nauki w szkole gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej to czas, w którym budzą się w młodych ludziach społeczne instynkty. I właśnie wtedy warto je pobudzać, warto inspirować do działania na rzecz innych ludzi, pokazać, jak wiele od nas samych zależy
Goethe Institut w Warszawie: Giełda WYMIANY kryminałów – książka za książkę, 10.2012r.
W październiku każdy może przynieść do biblioteki przeczytany kryminał – nieważne czy stary czy nowy, po polsku czy po niemiecku – i wymienić go na inny, przyniesiony przez kogoś innego.
PASE: Skąd się biorą zadowoleni słuchacze? warsztat , 12.10.2012, Warszawa.
Zadowolony klient pozostaje w szkole dzięki czemu lektor ma pracę i jest doceniany przez metodyków czy właścicieli szkoły. Zadowolenie klienta przekłada się na zadowolenie lektora z wykonywanej pracy a zadowolony lektor ma większą szansę na zbudowanie satysfakcji klienta.
EDUNEWS.PL: POLSKA SZKOŁA W ŚWIETLE BADAŃ
Jak pokazuje trzeci „Raport roczny” społecznego programu „Szkoła bez przemocy” odsetek uczniów, którzy nudzą się na lekcjach wzrósł tylko w ciągu jednego roku aż o 9%. W szkołach podstawowych nudziło się najmniej, bo 31% uczniów, w gimnazjach 51%, a w szkołach ponadgimnazjalnych już ponad 60%. Jednocześnie spadł też odsetek uczniów, którzy w badaniu zadeklarowali, iż lekcje ich interesują. W badaniu z roku 2009 było ich tylko 28%...
<<poprzednie [891] 892 893 894 895 896 897 898 899 900 nastepne>>