korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Praca.pl: Jakie języki warto szkolić?
Nadal najbardziej poszukiwanym językiem jest angielski – ponad połowa (54%) ofert pracy zawiera wymagania dotyczące tego języka. Analiza trendów na przestrzeni ostatniego roku pokazuje jednak wyraźny wzrost zainteresowania pracodawców osobami mówiącymi po niemiecku (to kryterium znalazło się w 23% ofert pracy – przy czym jest to prawie 4% wzrost w porównaniu do poprzedniego kwartału i aż 6% w porównaniu do 3Q 2014 roku). Rośnie też ilość ofert pracy dla osób znających czeski (ponad 7% ofert pracy kierowanych jest do osób znających ten język) i włoski (wzrost ilości ofert pracy o 1,5% w porównaniu do poprzedniego kwartału). Co ciekawe, język czeski stał się bardziej pożądany niż francuski (który pojawił się w 6,5% ofert pracy).
Goethe-Institut: WARUM. DLACZEGO PAN R. WPADA W SZAŁ?, przedstawienie, 17 i 18.10.15, Wrocław.
„Warum. Dlaczego Pan R. wpada w szał?” to opowieść o zupełnie przeciętnym mężczyźnie, który w każdej dziedzinie swojego życia postępuje zgodnie z oczekiwaniami otoczenia. Wiodąc taką egzystencję, z czasem zupełnie się zatraca. W powstałej pustce niezauważalnie narasta w nim agresja przeciwko światu, która objawia się przesądami, frustracją i złośliwą gadaniną. Fassbinder pokazuje nam, jak w konsekwencji szeregu rozczarowań i małych życiowych porażek, życie codzienne zamienia się w pełne agresji i nienawiści piekło, a przeciętny człowiek w monstrum, które na samym końcu, zupełnie niespodziewanie dla otoczenia, najpierw niszczy swoją rodzinę, a w końcu i siebie samego.
EDUNEWS.PL: NIBY ZDROWSZE JEDZENIE, ALE...
Z pierwszym dzwonkiem przywitaliśmy w szkolnych stołówkach i sklepikach zdrowsze jedzenie, bez nadmiaru cukru, tłuszczu i soli. A do tego w szkołach zagościł nieograniczony dostęp do wody pitnej. Po raz kolejny widzimy, że zakazami i nakazami próbujemy coś uregulować. Czy to wystarczy, żebyśmy zaczęli bardziej dbać o prawidłowe odżywianie nasze i dzieci?
ORE: Szkolenie DELFORT: Planowanie lekcji języka niemieckiego z zastosowaniem...17.10.15, Przemyśl.
Czy zastanawiali się Państwo już kiedyś, co by się stało, gdyby tak zmienić jakiś element Państwa zwyczajowej lekcji? Jak wtedy wyglądałaby godzina lekcyjna? A może ta zmiana byłaby swoistym powiewem świeżości w codziennej lekcyjnej rutynie? Szkolenie poświęcone jest praktycznym projektom lekcyjnym (tzw. PEP), które są centralnym narzędziem stosowanym przez nauczycieli w procesie samoobserwacji i oceny. Projekt PEP wspomaga nauczyciela w refleksyjnym podejściu do własnej praktyki lekcyjnej. Podczas seminarium otrzymacie Państwo wiele wskazówek, porad i inspiracji, co mogliby Państwo zmienić planując swoje lekcje języka niemieckiego; m.in. różne modele faz lekcyjnych , główne założenia/zasady lekcji języka obcego wg. koncepcji DLL.
ENGLISH FOR VETERINARIANS W WARSZAWIE 17.10.2015 - zaprasza MedLab Tanslatis
Po warsztatach będziesz w stanie zaproponować lekcje swojemu kursantowi w oparciu o nasze autorskie materiały. Będziesz wiedział co zrobić by Twój uczeń ( lekarz weterynarz, student weterynarii, technik weterynarii): • Poradził sobie na rozmowie kwalifikacyjnej w przychodni weterynaryjnej • swobodnie przeprowadził rozmowę ze współpracownikami • doradził opiekunowi pacjenta • przygotował raport lub inny dokument związany z pracą • zrozumiał fachową dokumentację medyczną • potrafił odnaleźć się na rozmowie o pracę w krajach anglojęzycznych
NaukaBezGranic: A CLIL LESSON: English, music, fun and free expression, 16.10.15, Kraków.
Cross-curricular teaching and learning has been around for some time but it is not always easy to put it in practice. Here is a chance to combine learning English with music and free expression. Students concentrate on performing simple routines with instructions in English. As they concentrate in the movement they forget about the language till the end of class when they realise how much they understood and how good their English is. A highly enjoyable class, lots of fun, good to strengthen team spirit and general atmosphere within the group. The workshop is accompanied with worksheets to be used before or after the session. Bring comfortable clothes and shoes to move around freely.
Biuletyn Szkolenia: Czy bycie wolnym strzelcem jest dla Ciebie? (cykl Worklife balance)
Bycie wolnym strzelcem niesie ze sobą wiele korzyści, ale ma także pewne wady, które należy wziąć pod uwagę, jeśli rozważasz rozpoczęcie pracy w tym systemie.
NaukaBezGranic: Scotland through Film, 15.10.15, Warszawa.
Have you seen Braveheart? How many other films have you seen that feature Scotland? In this 60 minute interactive workshop you will find out if Scottish people like Mel Gibson, explore this beautiful country and discover its people, language, customs and culture through extracts of different films set in Scotland. Be ready to take part, act out and use your imagination as we transport you to Scotland!
<<poprzednie [441] 442 443 444 445 446 447 448 449 450 nastepne>>