korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
MNODN: Praktyczne ćwiczenia emisji głosu dla nauczycieli, szkolenie, 06.12.13, Kraków.
Celem szkolenia jest ukazanie, jak poprawnie używać aparatu głosowego, by mówić świadomie i wyzbyć się błędnych nawyków
KLUB DIALOGU: Bezpłatna prezentacja serii START, 30.11.13, Warszawa.
Zapraszamy na bezpłatną prezentację serii "START", przeznaczonej do nauki języka polskiego jako obcego metodą bezpośrednią. Podręczniki wypełniają niszę na rynku podręczników do nauki języka polskiego jako obcego, pozwalając skutecznie uczyć języka polskiego po polsku od samego początku.
EDUNEWS.PL: PO PIERWSZE, WYCHOWANIE
Słowo éducation w języku francuskim oznacza wychowanie. Wychowanie przez rodziców i nauczanie w szkole są we Francji rozumiane jako procesy wzajemnie się uzupełniające. Inaczej niż w Polsce. Najprostsza francuska dewiza dobrego nauczyciela to comprehensible et compréhénsif – być zrozumiałym i wyrozumiałym...
Goethe-Institut: Herbert H. Schultes – mistrz starej szkoły, wywiad.
Herbert H. Schultes współtworzy historię niemieckiego dizajnu, otrzymał wiele dowodów uznania i nagród, a niektóre jego projekty można zobaczyć w muzeach. 31 października 2013 Schultes obchodził 75. urodziny – to była dobra okazja, by go odwiedzić w jego monachijskiej pracowni.
MNODN: Techniki rozwijające motywację wewnętrzną do nauki – jak inspirować... 29.11.13, Kraków.
Celem warsztatu jest przedstawienie twórczych technik i metod pracy, które prowadzą do wytworzenia u uczniów wewnętrznej motywacji do zachowań i działań pożądanych z punktu widzenia nauczycieli i rodziców.
Goethe-Institut: „Jesteśmy świadkami narodzin nowego paradygmatu” - rozmowa z Wolfgangiem Georgsdorf
Artysta, naukowiec i wynalazca Wolfgang Georgsdorf ma ambitny cel: chce opracować system notacji zapachów. Zbudował również „Smellera” - prototyp genialnej maszyny emitującej zapachy.
EDUNEWS.PL: UCZYĆ WSPÓŁPRACY CZY RYWALIZACJI?
Ucz się więcej, musisz być lepszy od innych! Musisz wyprzedzić kolegów i koleżanki!... Nasz system edukacji nastawiony jest na kształcenie zwycięzców, Zoś-Samoś, osób, które podchodzą do każdego zadania w szkole, jak do śmiertelnego pojedynku, w którym muszą rozłożyć na łopatki innych..
EDUNEWS.PL: SPRÓBUJ WEBQUESTU NA SWOICH ZAJĘCIACH
Uczniowie spędzają coraz więcej czasu w internecie, ale można postawić pytanie, czy z tej bytności w sieci wychodzi jakaś korzyść edukacyjna. Czy jest to czas spędzany na pogawędkach i grach, czy może wykorzystują sieć coraz szerzej także dla edukacji? Jak sprawić, żeby uczniowie podróżując po internecie, doskonalili swoje kompetencje i pogłębiali wiedzę? Z pomocą przychodzi znana już od wielu lat, lecz zbyt często nie stosowana metoda WebQuest, o której będzie można się dowiedzieć więcej z bloga jej poświęconego: www.webquesty.pl...
<<poprzednie [701] 702 703 704 705 706 707 708 709 710 nastepne>>