korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL - 10 INSPIRACJI NA PRZEDWAKACYJNE ZAJĘCIA (artykuł)
Odkąd pamiętam, czerwcowe zajęcia w szkole często wyróżniały się – kiepską frekwencją uczniów (bo po co chodzić, kiedy nic nie robimy?), znużeniem nauczyciela (nie mam pomysłu, co mogę z nimi robić), puszczaniem filmów i ogólnie uczeniem czegoś, co nie ma sensu – pewnej życiowej postawy. Oczywiście mogę się mylić! Jednak z kilku szkół takie wyniosłam doświadczenie. I pewnie geneza tego problemu jest i głębsza, i bardziej złożona. W każdym razie warto zawalczyć o sens czerwcowych zajęć, przede wszystkim ucząc tego, że do szkoły nie chodzi się po oceny!
BRITISH COUNCIL: Peer-to-Peer. Collective Practices in New Art, 8.06.18 - 28.10.18, Łódź
The exhibition catalogues contemporary methods of collective work developed mostly by the generation of artists in their thirties who have pursued their careers for periods ranging from three to eleven years.
EDUNEWS.PL - 22 PIKNIK NAUKOWY - ŚWIAT W RUCHU
Świat nigdy nie zamiera w bezruchu. Dokąd pędzi światło? Dlaczego Ziemia się trzęsie? Co jest szybsze: oko czy ręka? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań będzie można znaleźć podczas 22. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który odbędzie się w sobotę 9 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie. Wstęp oczywiście wolny.
BRITISH COUNCIL: 7. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, 21.06.18-1.07.18, Łódź
Celem Projektu jest zaprezentowanie prac Mandy Barker, brytyjskiej artystki, która przedstawi swój projekt fotograficzny „Beyond Drifting”. Poza zdjęciami pokazana zostanie także nowa książka fotografki, która powstała w związku z jej przedsięwzięciem artystycznym.
GOETHE INSTITUT: LITERA_TURA:DE – PRZEWODNIK PO NIEMIECKOJĘZYCZNYCH NOWOŚCIACH KSIĄŻKOWYCH
litera_tura:de to nowy projekt poświęcony literaturze, realizowany przez Goethe-Institut w Europie Środkowo-Wschodniej. Znawcy literatury z Polski, Słowacji, Słowenii, Węgier, Czech i krajów bałtyckich omawiają aktualne trendy oraz nowości książkowe z obszaru niemieckojęzycznego, które zwróciły na siebie uwagę na targach książki w Lipsku i Frankfurcie.
NaukaBezGranic - American Myths and Legends, 14.06.18, Kraków
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chetnie dojedziemy też do Panstwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
Wydawnictwo Prolog: "Survival Polish - aktywnie i interaktywnie", bezpłatne webinarium, 11.06.18
Podczas webinarium dowiesz się, jak zbudowany jest pakiet "Survival Polish. Crash Course. Classroom Edition" i jak możesz wykorzystać go na swoich lekcjach języka polskiego jako obcego. W czasie 60 minut poznasz możliwości interaktywnej pracy z tablicą multimedialną, która jako gotowe narzędzie ożywi i uatrakcyjni Twoje zajęcia.
EDUNEWS.PL - PROJEKT NA PROJEKT: JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM? (artykuł)
8 czerwca o godz. 10.00 odbędzie się kolejna edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce: „Jak nie czytam, jak czytam”. Uczniowie będą bili rekord w czytaniu książek w jednym momencie. W zeszłym roku czytało 459 tys. osób.
<<poprzednie [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nastepne>>