korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: NOWOCZEŚNIE O PATRIOTYŹMIE: KONKURS "KTO TY JESTEŚ? HISTORYJKI O HISTORII"
Nauczanie to nie tylko przekazywanie wychowankom wiedzy naukowej i próba zaszczepienia w młodzieży miłości do poznawania świata, ale też czynny udział w kształtowaniu postaw i osobowości dzieci. Wpływ ten jest widoczny zwłaszcza na poziomie szkoły podstawowej, kiedy uczeń często po raz pierwszy ma okazję zetknąć się z treściami, które z czasem staną się bazą dla jego dorosłego światopoglądu
Goethe- Institut: Ściana, za którą coś/nic٭ się stało, wystawa, 7.11.13-19.01.14, Gdańsk.
Wystawa dotyczy interpretacji historycznych faktów, naszych oczekiwań wobec śladów wydarzeń. Osią prezentacji jest zestawienie prac dwóch artystek Magdy Mellin i Anahity Razmi. Pierwsza przedstawia ścianę za którą nic się nie stało, a druga ścianę za którą coś się wydarzyło.
PASE: 7 Edycja Warsztatów - Kapelusze Lektora, 08.12.13, Zielona Góra.
Niezależnie od typu zajęć, które prowadzimy, poziomu zaawansowania i wieku naszych uczniów oraz środowiska, w którym kurs ma miejsce, każda grupa ma jedną wspólną cechę: uczestnicy są zawsze na zróżnicowanym poziomie. I nie chodzi tu jedynie o znajomość języka - zróżnicowany poziom to odmienne zdolności, odmienna historia, ambicje, plany, doświadczenia, dojrzałość.
AJO LEKTOR: DZIEŃ AMERYKAŃSKI, 16.11.13, Lublin.
16 listopada, organizujemy wspólnie z kawiarnią DZIEŃ AMERYKAŃSKI. Miłośników USA oraz wszystkich zainteresowanych tym krajem zapraszamy już za 9 dni!
Il Ponte & Via Giulia: film Cezar musi umrzeć - kino Iluzjon, 12.11.13.
Dzieło braci Tavianich stanowi niezwykłą paralelę pomiędzy Szekspirowskim dramatem a współczesnością. Film zdobył nagrodę Złotego Niedźwiedzia za najlepszy film na festiwalu w Berlinie.
EDUNEWS.PL: KAMERA! AKCJA! NOWOCZESNA EDUKACJA!
Jaka będzie szkoła przyszłości? Wyobraźmy sobie szkołę za 10, 20 albo 30 lat. Czy uczniowie wciąż będą siedzieć w ławkach? Czy ciągle będą uczyć się z podręczników i pisać kredą po tablicy? A może książki zastąpią już zupełnie tablety, a tablica razem ze ścianą staną się całkiem wirtualne? Spróbuj sobie to wyobrazić i nakręć o tym film
Goethe-Institut w Warszawie: Dzień czytania książek dla dzieci i dorosłych, 15.11.13.
Będziemy czytać bajkę po polsku i po niemiecku, a potem jeszcze malować, wycinać i śpiewać. W programie czytanie ballad Johanna Wolfganga Goethego i Friedricha Schillera po polsku i po niemiecku.
Il Ponte & Via Giulia:300. rocznica śmierci Arcangela Corellego, koncert, 14.11.13, Warszawa.
W Filharmonii Narodowej, w dniu 14 listopada, wspominać będziemy Arcangelo Corellego - wielkiego włoskiego kompozytora. Usłyszymy także utwory Alessandra Scarlattiego i Antonia Vivaldiego.
<<poprzednie [681] 682 683 684 685 686 687 688 689 690 nastepne>>