korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Goethe Institut: Bazar z książkami w bibliotece – Ciekawa lektura za symboliczny 1zł, 24.06-05.07.14
Przywiązujemy dużą wagę do tego, aby nasze zbiory były aktualne. Dlatego chcąc zrobić miejsce dla nowych nabytków, wycofujemy starsze, aczkolwiek wciąż wartościowe tytuły. Będzie można je kupić w podanym powyżej terminie w godzinach otwarcia biblioteki. Każdy tytuł kosztuje 1,- zł.
EDUNEWS.PL: W POSZUKIWANIU WIEDZY
Na wiele pytań dotyczących otaczającego nas świata wciąż nie znajdujemy odpowiedzi. Ale to dobrze, ponieważ w ten sposób zawsze pozostaje w nas motywacja do poszukiwań. W cyklu trzech wystąpień wideo Chris Anderson, kurator projektu TED-Ed, zaprasza nas do rozważań na temat człowieka i jego cywilizacji zawieszonej w niekończącym się wszechświecie.
Promentis: Jak profesjonalnie i bezstresowo uczyć dorosłych; 06.07.14, Warszawa.
MOTYWUJ, KONTRAKTUJ I WYGRYWAJ – CZYLI JAK PROFESJONALNIE I BEZSTRESOWO UCZYĆ DOROSŁYCH Warsztaty adresowane są do początkujących lektorów, absolwentów i studentów kierunków językowych, jak również do wszystkich osób, które rozpoczynają swoją przygodę z nauczaniem.
EDUNEWS.PL: POEZJA W SZKOLE
Jaki jest cel nauczania przedmiotu zwanego językiem polskim? Dlaczego dzieci i młodzież powinny znać takie a nie inne lektury? Czy ma to być historia literatury oparta na znajomości głównych epok literackich i najważniejszych dzieł typowych dla omawianego okresu, fundament naszej tożsamości narodowej, czy może raczej powinniśmy zmierzać do tego, by uczniowie rozsmakowali się w literaturze? Czy wprowadzając młodych ludzi w świat poezji powinniśmy zaczynać od wierszy patriotycznych, filozoficznych, czy raczej szukać takich, w których nasi uczniowie mają szansę dostrzec własne uczucia i emocje?
ORE: Wykorzystanie materiałów autentycznych oraz prowadzenie zajęć...,27.06-29.06.14, Sulejówek
O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń, ale ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu kandydata podejmuje autor warsztatów Denis Gérard. Wysłanie zgłoszenia NIE JEST JEDOZNACZNE Z PRZYJĘCIEM NA KURS. Wszystkie osoby wysyłające zgłoszenie zostaną powiadomione mailem o decyzji organizatorów (do 18 czerwca 2014). Zaświadczenia o uczestnictwie otrzymają uczestnicy biorący udział w 100% zajęć.
EDUNEWS.PL: O DOKTRYNIE JAKOŚCI W EDUKACJI
Dobra edukacja to kształcenie na odpowiednio wysokim poziomie. To odpowiednia jakość szkolnej dydaktyki i wychowania. Jakość jest pojęciem dość zasobnym, ale zwykle kojarzy się z czymś cennym, wartościowym i oczekiwanym. Właśnie ukazała się książka prof. Andrzeja J. Blikle o skutecznym zarządzaniu firmą pt „Doktryna jakości”. Na ile szkoły mogą z niej skorzystać? Czy może pomóc podnieść jakość szkolnej edukacji?
CENTRUM NAUKI KOPERNIK: NOWOŚCI W ROKU SZKOLNYM 2014/2015.
Każda wizyta w Koperniku to szansa na odkrywanie nieznanych przestrzeni, możliwość zdobywania nowych doświadczeń i poszerzania horyzontów.
EDUNEWS.PL: DZIECKO, SMARTFON CZY TABLET, NIE MA PROBLEMU...
Z najnowszych badań wynika, że trzylatkowie na Wyspach Brytyjskich nie potrafią układać wieży z klocków, choć bez trudu pomykają po tablecie przemieszczając się pomiędzy kolejnymi ekranami i aplikacjami. Po analizie tych danych niektórzy polscy naukowcy zaczynają wieszczyć, że jak te trzylatki dorosną, nie będą potrafiły zaparkować samochodu... Dziwi mnie trochę ten alarmistyczny lament. A co jeśli sterowanie samochodem za kilkanaście lat odbywać się będzie przez ekran dotykowy? Albo przez komendy wydawane głosem?
<<poprzednie [681] 682 683 684 685 686 687 688 689 690 nastepne>>