korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Oxford University Press: Dzień Otwarty w Warszawie, 03.09.18
Zapraszamy wszystkich nauczycieli języka angielskiego na Dzień Otwarty Oxford University Press, który odbędzie się 03.09.2018 (poniedziałek) godz. 13:00 - 16:00 Księgarnia Polanglo pl. Wilsona 4 Warszawa
EDUNEWS.PL - MŁODZI SZYBCIEJ NA RYNKU PRACY (artykuł)
Z badań TNS Polska wynika, że młodzi Polacy zaczynają pracę w wieku 22 lat. To więcej niż średnia w UE, która wynosi 20 lat. Od września bieżącego roku pracodawcy będą mogli na specjalnych zasadach zatrudniać już piętnastolatków. Może to umożliwić młodym ludziom, równolegle do edukacji, szybsze poznanie swoich możliwości i zainteresowań zawodowych, na które będą mogli bardziej świadomie postawić w dalszej karierze oraz edukacji. Jak pokazują inne badania, młodzież chce się rozwijać i ma świadomość tego, że kompetencje, w szczególności miękkie, trzeba nabywać jak najszybciej.
Macmillan: Optimise your exam preparation classes through personalisation, 12.09.18, webinarium
Preparing teenagers for exams can be soulless and dry at times, and the tasks we get our students to do can be divorced from their lives and personal experience. In this session, we’re going to look at how to bring in an element of student-centred personalisation to exam classes, to aid interest and motivation.
EDUNEWS.PL - OBRAZ I DŹWIĘK, SIŁA PRZEKAZU (artykuł)
Obecnie niemal w każdej klasie szkolnej wisi ekran z rzutnikiem lub tablica multimedialna. Rządowy program Aktywna tablica pomógł doposażyć szkoły w nowy sprzęt i zaplanowano szkolenia z zakresu wykorzystywania TIK. Na ten cel przeznaczy się niemałe środki, więc lada moment ruszą szkolenia. Najpewniej różnej jakości, jak to zwykle bywa, ale trzeba mieć nadzieję, że będziemy potrafili wybrać wartościowe.
Księgarnia językowa UNIBOOKS: Jungle Phonics
Jungle Phonics to cztero-poziomowa seria książek dla dzieci rozpoczynających naukę języka angielskiego. Zadaniem serii jest zapoznanie uczących się z podstawowymi zgłoskami charakterystycznymi dla języka angielskiego i kształtowanie poprawnej wymowy od najwcześniejszego etapu nauki języka.
EDUNEWS.PL - IGNORANCJA W EDUKACJI (artykuł)
Otaczająca nas rzeczywistość, osobista sytuacja, kondycja psychofizyczna są konsekwencją zgodności naszego życia z naturalnymi prawami. To wynik stosowania zasad i uniwersalnych wartości. Panuje w nim harmonia, gdy żyjemy z nimi w zgodzie lub chaos, gdy je ignorujemy [Covey, 2006]. Tak długo, jak wiedza o tej prawdzie będzie ignorowana, tak rzeczy, których chcemy, na których nam zależy, które są dla nas ważne, nie będą mogły w pełni zaistnieć w naszym życiu.
BRITISH COUNCIL: Potwierdź kwalifikacje z British Council - test Aptis
Certyfikowany test Aptis dla nauczycieli powstał, żeby umożliwić osobom uczącym angielskiego potwierdzenie kwalifikacji językowych. To przyjazny egzamin komputerowy składający się z pięciu części – gramatyki i słownictwa, czytania ze zrozumieniem, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia. Zadania są inspirowane codziennym życiem zdających i sprawdzają umiejętności niezbędne w pracy dydaktycznej. Test jest uznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w Polsce za poświadczenie uprawnień do nauczania języka angielskiego w przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich.
EDUNEWS.PL - PRZEPIS NA SZKOŁĘ (artykuł)
Jak się czujemy, jak możemy sami o czymś zdecydować? Zdecydowanie lepiej, niż kiedy ktoś za nas decyduje i musimy się podporządkować narzuconym wyborom. Paradoksalnie transformacja modelu nauczania w szkole nie wymaga kształtowania szeregu nowych, złożonych kompetencji nauczyciela czy podejmowania skomplikowanych strategii działania - uważają dyrektorki szkoły No Bell w Konstancinie-Jeziornej. Co zatem można szybko zacząć zmieniać?
<<poprzednie [161] 162 163 164 165 166 167 168 169 170 nastepne>>