korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
NaukaBezGranic: Multicultural Britain; Teenage English; British Festivals and...12.12.18, Łódź.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chętnie dojedziemy też do Państwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
EDUNEWS.PL - ZALEWSKA ZAWINIŁA, NAUCZYCIELI WIESZAJĄ (artykuł)
Ponieważ w ciągu lat mój numer telefonu dorobił się miejsca w kilku dziennikarskich notesach, gdy coś dzieje się w polskiej oświacie, bywam proszony o komentarz. W ostatni piątek października pytanie dotyczyło prac domowych – poważny dziennik „Rzeczpospolita” postanowił mianowicie poświęcić im cały artykuł. Nie to, żeby akurat coś zadziało się w meritum tej kwestii, bo napięcie społeczne wzrasta już od pewnego czasu. Ale oto świeżo w Polsat News wystąpił pan Mariusz Smołkowicz, inicjator fejsbukowej akcji „Dom nie jest filią szkoły”, i to medialne nagłośnienie problemu skłoniło jeden z czołowych polskich dzienników do niezwłocznego podjęcia tematu.
NaukaBezGranic: Multicultural Britain; Teenage English; British Festivals and...11.12.18, Wrocław.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chętnie dojedziemy też do Państwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
EDUNEWS.PL - EDUKACJA MEDIALNA DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO (artykuł)
Na co dzień jesteśmy głęboko zanurzeni w strumieniach informacji. Bombardują nas treści z mediów tradycyjnych i społecznościowych. Nie wszystkie informacje są prawdziwe, sprawdzone, nie wszystkie pozostają bez wpływu na nasze emocje. I młodzi i dorośli mają spory kłopot z selekcją i weryfikacją treści, zdarza się, że głęboko wierzymy w tzw. fake news... O edukacji medialnej w świecie cyfrowego konsumpcjonizmu rozmawiano na III Kongresie Edukacji Medialnej w Gdańsku.
Oxford University Press: Professional Development Day w Warszawie, 13.12
Zapraszamy nauczycieli języka angielskiego uczących w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na Professional Development Day z Oxford University Press, który odbędzie się 13.12.2018 (czwartek) godz. 14:00 - 15:00 i 15:30 - 16:30 Biuro Oxford University Press Aleje Jerozolimskie 123A, 20 pietro Warszawa
EDUNEWS.PL - CZEMU SŁUŻY OCENIANIE W SZKOLE? (artykuł)
Porozmawiajmy o ocenianiu. W tym artykule postaram się odpowiedzieć na pięć pytań: Czemu służy ocenianie? Jak sprawdzić, czy nasz sposób oceniania jest właściwy? Jakiego sposobu oceniania i kiedy używać? Czy uczniowie powinni znać sposób oceniania przed wykonaniem pracy? Czy można jednocześnie stosować oba sposoby oceniania?
GOETHE INSTITUT: MONTAGS FILM KLUB - DER LETZTE ANGESTELLTE, 10.12.18, Warszawa
Prawnik David Böttcher (Christian Berkel) po dłuższej przerwie znów podejmuje pracę, która jednak od samego początku budzi jego niechęć. Ma za zadanie przeprowadzić likwidację niewypłacelnego przedsiębiorstwa i zwolnić wszystkich pracowników. Kiedy jedna ze zwolnionych pracownic (Bibiana Beglau) zaczyna go prześladować i grozić mu, potwierdzają się jego wątpliwości co do tej pracy. Kiedy później na dodatek znajduje jej zwłoki, jego powrót do zawodu okazuje się być koszmarem... Fascynujący horror z\e znakomitymi zdjęciami.
EDUNEWS.PL - KONKURS ZA 2,47 ZŁ - O DOCENIANIU, NAGRODACH I KONKURSACH DLA NAUCZYCIELI (artykuł)
W pewnej nauczycielskiej grupie dyskusyjnej pojawiło się ostatnio kilka informacji o konkursach i plebiscytach dla nauczycieli (w tym akademickich). Reakcje środowiska były zróżnicowane. W jakieś szkole dyrektor się ucieszył i namawiał nauczyciela do udziału (argumentując to promocją samej szkoły), w innej zakazał udziału argumentując, że to nieetyczne, w kilku innych przypadkach sami nominowani zwracali się z prośbą by na nich nie głosować (płatnym esemesem) tylko jeśli ktoś ma takie życzenie by pieniądze przekazać na szczytny charytatywny cel (wskazując od razu przykładowy konkret). Jeszcze inni nauczyciele zachęcali do udziału w takich plebiscytach podkreślając, że jest to jakaś okazja na dostrzeżenie, uznanie, docenienie. Dyskusja trwa. Jak się w tym odnaleźć, jak reagować, gdy dotknie to bezpośrednio nas?
<<poprzednie [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nastepne>>