korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Vistula - studia podyplomowe:Metodyka Nauczania Języków Obcych (z uprawnieniami pedagogicznymi)
Akademii Finansów i Biznesu Vistula zaprasza na studia podyplomowe na kierunku: Metodyka Nauczania Języków Obcych (z uprawnieniami pedagogicznymi)
EDUNEWS.PL - CZTERY POMYSŁY POMAGAJĄCE W NAUCZANIU (2) (artykuł)
W dyskusji o edukacji często używamy pojęć – „głębokie uczenie się”, „pogłębione nauczanie”. Ale co to właściwie znaczy? I przede wszystkim, jak spowodować „głębokie” uczenie się uczniów? Mam kilka pomysłów pomagających w nauczaniu matematyki. Myślę, że mogłyby one również posłużyć nauczycielom innych przedmiotów. Drugi z nich: zrozumienie przez uczniów kryteriów sukcesu do zadania.
Macmillan: Language revision tasks with a creative difference, 3.10.18, webinarium
Co pomaga uczniom zapamiętać język obcy? Co tak naprawdę motywuje ucznia do wykonania zadań powtórkowych? Dlaczego warto szukać nowych, lecz przemyślanych sposobów utrwalania materiału? Jakie gadżety i gry językowe można wykorzystać, aby zachęcić ucznia do zapamiętania materiału? Czy kreatywność zawsze sprawdza się w klasie językowej? Na te i wiele innych ważnych pytań odpowiem w trakcie praktycznego webinarium o roli kreatywności w klasie językowej w odniesieniu do ćwiczeń powtarzających materiał językowy.
WCIES: Mam na imię Masza – czyli jak zapoznać się po rosyjsku, 02-03.10.18, Warszawa.
Lekcja/zajęcia modelowe: Mam na imię Masza – czyli jak zapoznać się po rosyjsku
EDUNEWS.PL - SAMOKSZTAŁCENIE NAUCZYCIELI, CZYLI EDUMOC ONLINE SUPERBELFRÓW (artykuł)
Superbelfrzy to przykład wsparcia i samopomocy w edukacji. W Polsce bycie nauczycielem nie jest łatwe. Zarobki niskie, szkoły permanentnie niedoinwestowane (nauczyciele muszą z własnych pieniędzy dokładać na niezbędny sprzęt i materiały), ciągle rosnące wymagania/oczekiwania i rosnące stosy papierów do wypełnienia. Widzę to na co dzień w domu. Żona jest nauczycielką, prawie codziennie siedzi do późna w nocy wypełniając tabelki, programy i inne niezbędne dokumenty. Brakuje czasu nie tylko dla domu (rodziny) ale i na przygotowanie się do lekcji (ile można niedosypiać?), tego merytorycznego, najważniejszego. A do tego trzeba się nieustannie dokształcać. Najczęściej za własne pieniądze. Co prawda Judymów i Siłaczek zawsze jest trochę w każdym społeczeństwie, ale nie starcza ich na całą edukację.
GOETHE INSTITUT: 10. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TŁUMACZA W WARSZAWIE, 30.09.18
Po raz dziesiąty Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury Krajów Unii Europejskiej EUNIC Warszawa, Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury organizują Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Jubileuszowa edycja będzie rozśpiewana i roztańczona, po dyskusji z znanymi tłumaczami tekstów piosenek kolektyw didżejski NOS zaprosi wszystkich na parkiet taneczny.
WCIES: Słownik online jako źródło informacji o języku angielskim, 01.10.18, Warszawa.
Seminarium: Słownik online jako źródło informacji o języku angielskim
EDUNEWS.PL - DWANAŚCIE PRAC HERKULESA (W POLSKIEJ SZKOLE) (artykuł)
Na zmianę w szkole można spojrzeć także poprzez metaforę 12 prac mitycznego herosa - Herkulesa. Zastanówmy się, czy w naszym systemie szkolnym, jego organizacji i środowisku społecznym, w którym jest osadzony, możemy wskazać takie obszary, w których zmiana może i powinna nastąpić. Czy mogą jej dokonać... herosi polskiej edukacji czy potrzebna jest raczej… boska interwencja? (nieboską już mieliśmy nie raz w polskiej szkole i chyba nie za bardzo wyszło…)
<<poprzednie [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nastepne>>