korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
NaukaBezGranic: MONEY IS A DECISION, a Bulent Akman Show, 12.10.18, W-wa.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chetnie dojedziemy też do Panstwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
EDUNEWS.PL - STARY NOWY ROK SZKOLNY
Minął pierwszy tydzień kolejnego roku szkolnego. Niby nic nowego, rok w rok ten moment przecież następuje. Jednak ten rok jest inny od poprzednich. Po raz pierwszy w mojej szkolnej karierze na moich lekcjach niemieckiego pojawili się uczniowie klas piątych.
GOETHE INSTITUT: EIKE KÖNIG I JEGO WYSTAWA W WARSZAWIE, 14.09.18
Do najgorętszych wydarzeń wystawienniczych na pocżątek jesiennego sezonu w Warszawie zalicza się pierwszą w stolicy wystawę Eike Königa, światowej sławy projektanta graficznego z Berlina, pod tytułem „Sorry but all your belief have been devaluated. Sorry, ale wszystko w co wierzysz przestało mieć znaczenie”.
EDUNEWS.PL - RADY RODZICÓW I ICH MIZERNE KOMPETENCJE (artykuł)
Zazwyczaj na pierwszym zebraniu z rodzicami w szkole padają takie pytania: „Kto chce być w trójce klasowej?” i „Kto zgłasza się do rady rodziców?”. Rodzice są teoretycznie ważnym partnerem szkoły w działaniach wychowawczych, choć z przepisów Prawa Oświatowego i z praktyki raczej to nie wynika – jeśli w szkole działa tylko rada rodziców, mogą oni najwyżej uprzejmie składać wnioski i opinie. Współpraca rodziców ze szkołą to obszar dość zaniedbany.
ETS Global: Live Demo: Can interactive digital tools improve young students’ skills...9th October
ETS Global ma przyjemność zaprosić na bezpłatne webinaria przedstawiające testy ETS. Podczas 43 sesji on-line poruszonych zostanie 29 tematów. Omówione będą zagadnienia dotyczące między innymi: podejścia do nauczania i uczenia się języka angielskiego, którego celem jest uzyskanie satysfakcjonujących wyników, jak się przygotować do testu TOEIC® Listening & Reading, jak podejmować decyzje przy wykorzystaniu wyników testu TOEIC® i wiele innych. Zapraszamy!
GOETHE INSTITUT: MARATONY REDAKCYJNE DLA WIKIPEDII, 20.09,18, Warszawa
W ramach projektu „Eurostorie – europejskie historie” zapraszamy na dwie sesje redakcyjne dla redaktorów Wikipedii i wspólne pisanie wikipediowych haseł poświęconych europejskim wynalazkom, wspólnym tradycjom i wierzeniom – od miśnieńskiej porcelany i piwa z Pilzna, przez ideę spółdzielni czy urlopów w uzdrowiskach, po legendy o Liczyrzepie i bajki Andersena.
EDUNEWS.PL - KONSTRUOWANIE WIEDZY - CN KOPERNIK DLA SZKÓŁ (artykuł)
Najlepiej uczymy się w działaniu. Samodzielne próby rozwiązania konkretnego problemu czy osiągnięcia określonego celu angażują nasze emocje, motywują do wysiłku i pomagają trwale poszerzyć wiedzę oraz rozwijać nasze umiejętności. Ucząc się w ten sposób sami konstruujemy swoją wiedzę, zamiast przyswajać ją w gotowej postaci. Wybór słów jest tu nieprzypadkowy - w nowym roku szkolnym proponujemy nauczycielom korzystanie na lekcjach z idei konstrukcjonizmu. Rozmawialiśmy o niej z edukatorami podczas tegorocznej konferencji Pokazać – Przekazać w Centrum Nauki Kopernik.
NaukaBezGranic: Improv Comedy: Keep Going, Expectaion and Surprise , 05.10.18, W-wa
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chetnie dojedziemy też do Panstwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
<<poprzednie 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 nastepne>>