korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
GOETHE INSTITUT: LITERATURA Z DRESZCZYKIEM NA UPAŁY
Biblioteka zaprasza miłośników powieści kryminalnych. Właśnie udostępniliśmy naszym czytelnikom sporo nowości tego gatunku do wypożyczenia na wakacje.
EDUNEWS.PL - UCZENIE SIĘ PRZEZ TWORZENIE I KONSTRUOWANIE (artykuł)
W ubiegłym roku tematem głównym był konektywizm, w tym będzie to konstrukcjonizm. Bardzo ciekawie zapowiada się 12. konferencja „Pokazać – Przekazać”, organizowana w dniach 24-25 sierpnia br. przez Centrum Nauki Kopernik. Jej uczestnicy będą się zastanawiać, jak sprawić, by nowe technologie w edukacji były narzędziem tworzenia i poznawania świata, a nie pozostały jedynie atrakcyjnym gadżetem.
ETS Global: Ways to achieve greater teaching success with your English-languag...webinar, 7th August
ETS Global ma przyjemność zaprosić na bezpłatne webinaria przedstawiające testy ETS. Podczas 43 sesji on-line poruszonych zostanie 29 tematów. Omówione będą zagadnienia dotyczące między innymi: podejścia do nauczania i uczenia się języka angielskiego, którego celem jest uzyskanie satysfakcjonujących wyników, jak się przygotować do testu TOEIC® Listening & Reading, jak podejmować decyzje przy wykorzystaniu wyników testu TOEIC® i wiele innych. Zapraszamy!
EDUNEWS.PL - DOBRE ZMIANY W EDUKACJI (artykuł)MALOWANIE DACHÓWEK, CZYLI PO CO NAM UNIWERSYTET?
Po co jest uniwersytet? Czy tylko do prowadzenia badań, których efekty opublikowane zostaną w międzynarodowych czasopismach, praktycznie niedostępnych dla mieszkańców? Co roku na świecie publikowanych jest ponad 2,5 miliona publikacji naukowych. Naukowcy nie są w stanie przeczytać wszystkich nawet tych w swojej wąskiej specjalności...
GOETHE INSTITUT: REPREZENTACJA WIELOKULTUROWA (artykuł)
„Czy jesteśmy w błędzie, jeśli oczekujemy, że nasi piłkarze będą również wzorowymi patriotami?“ Christoph Bartmann o skandalu między Turcją a Niemcami z udziałem piłkarzy.
EDUNEWS.PL - ETNOGADKI: DAWNE OBRZĘDY I ZWYCZAJE ODKRYTE NA NOWO (artykuł)
Pośpiech, w jakim żyjemy, nowoczesność, za którą tak ciągle gonimy (zwłaszcza gdy chodzi o technologie), raczej nie sprzyja nam w poznawaniu bogactwa kultury polskiej, a zwłaszcza tych lokalnych obrzędów i zwyczajów, które towarzyszą nam od wieków. Wprawdzie latem częściej niż w innych porach roku trafiamy do różnych skansenów i muzeów, ale prawdopodobnie większość z nas nie jest świadoma istnienia różnych tradycji w poszczególnych regionach Polski. Warto je poznać. I właśnie o nich jest nowa, pięknie wydana publikacja familijna „Etnogadki. Opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach”. Jak najbardziej do wykorzystania także przez nauczycieli w nauczaniu wczesnoszkolnym.
#BĘDZIECZYTANE EŁK FESTIWAL sob., 28.07.2018 - niedz., 29.07.2018
W czasie Festiwalu będzie można się spotkać z m.in. z Jerzym Bralczykiem i Lucyną Kirwil, Adamem Wajrakiem, Marcinem Mellerem, Anną Dziewit-Meller, Jakubem Żulczykiem, Katarzyną Puzyńską czy Szymonem Hołownią. Z Niemiec przyjadą pisarze Arno Surminski i Artur Becker, którzy wystąpią podczas pierwszego dnia festiwalu.
EDUNEWS.PL - ROZWÓJ TO PODSTAWA W ZAWODZIE NAUCZYCIELA (artykuł)
Spieramy się w Polsce o sprawy drugorzędne, jak liczebność klasy, wyposażenie czy podział szkół. Zapominamy, że trzeba przede wszystkim wspierać w rozwoju nauczycieli. Bez tego nawet najlepsze rozwiązania niczego w szkole nie poprawią – mówi prof. Jolanta Sujecka-Zając, dyrektor Szkoły Edukacji PAFW i UW.
<<poprzednie [171] 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nastepne>>