korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: BRYTYJSKA KULTURA A... MATURA (artykuł).
W obecnym świecie film jest dziedziną sztuki, która towarzyszy dzieciom niemal od pierwszego roku życia. Dzieci i młodzież bardzo szybko wkraczają w świat kultury masowej, a film jest jego częścią. Młodzi ludzie żyją teraz online, a przez ich głowy każdego dnia przechodzą dziesiatki ruchomych obrazów. Potrafią bez problemu nagrać film i wrzucić go do sieci. Jednak, czy potrafią również z taką samą swobodą opowiadać o emocjach zawartych w dziele filmowym? Czy potrafią tak dobierać projekcje, by treści w nich zawarte były nie tylko atrakcyjne, ale również wartościowe?
ELI & ET TOI: Nowe scenariusze lekcji - Portrety zwierząt, język włoski.
Na stronie Teaching Tips znaleźć można nowe, darmowe materiały do nauki głównych języków obcych. Tym razem proponowane scenariusze zajęć zorientowane są na rozumienie tekstu pisanego oraz własną produkcję pisemną ucznia.
Oxford University Press i Polanglo: From Burnout to New Life Skills cz.2, 12.04.19 Nowy Targ.
Poradź sobie z wypaleniem zawodowym i zyskaj nowe kompetencje! Odkryj nowe podręczniki wydawnictwa Oxford University Press dla szkół ponadpodstawowych!
EDUNEWS.PL: BLASKI I CIENIE RYWALIZACJI (artykuł).
Nie będę ukrywał – mam alergię na konkursy. Wywołaną przesytem, bo w edukacji jest ich tyle, że trudno ogarnąć. Wśród tego mrowia najwyższą rangę mają imprezy kuratoryjne, a także pomniejsze, ale o zasięgu co najmniej powiatowym, dające laureatom i finalistom korzyści przy rekrutacji do szkół wyższego szczebla. Cały szereg kolejnych, to przedsięwzięcia komercyjne. Płaci się w nich zazwyczaj kilka złotych od głowy, w zamian za co uczniowie mogą sprawdzić się w konkurencji z rzeszą anonimowych przeciwników, zajmując, dajmy na to, fantastyczne ósme miejsce, przy dyskretnie przemilczanym fakcie, że siódme okupuje kilkudziesięcioosobowa grupa zdobywców jednego punktu więcej; podobnie jest z miejscem szóstym, piątym i pozostałymi. Stawkę uzupełniają niezliczone imprezy międzyszkolne, firmowe, klasowe, organizowane przez kogo się tylko da: od wielkich koncernów, poprzez władze samorządowe, instytucje kulturalne, organizacje społeczne, placówki oświatowe, po wychowawczynie ze świetlicy...
GOETHE-INSTITUT: MONTAGS FILM KLUB „ABOUT A GIRL“, REŻ. MARK MONHEIM, 08.04.19, Warszawa.
Charleen (Jasna Fritzi Bauer) przechodzi okres dojrzewania i fascynuje się wszystkim, co ma związek ze śmiercią. Odbywa praktykę w zakładzie pogrzebowym, zbiera fotografie martwych zwierząt i zsłucha muzyki nieżyjących gwiazd rocka (tytuł filmu nawiązuje do utworu Nirvany). Kiedy szczęśliwym zrządzeniem losu udaje jej się przeżyć próbę samobójczą, jej otoczenie zaczyna się nią martwić i stara się jej pomóc. Wysyłają Charleen do terapeuty, gdzie spotyka kolegę ze szkoły Linusa. Zapowiada się historia miłosna, ale nieczekiwane dramatyczne wydarzenia wystawiają szczęście Charleen na próbę. Jej podejście do życia zmienia się, kiedy umiera bliska jej osoba. Tragikomedia z nieco mrocznym humorem, specyficznymi bohaterami i cudowną Heike Makatsch w roli matki Charleen. Dr. Johann Wendel
ELI & ET TOI: Des idées pour des chansons! Nowe scenariusze Młodzież i dorośli (B1/B2).
Zapraszamy także romanistów do zapoznania się nowymi scenariuszami zajęć z języka francuskiego na dwu poziomach trudności językowej. Proponowane materiały zorientowane są na wykorzystanie piosenek w nauce języka francuskiego.
GOETHE-INSTITUT: WIECZÓR POEZJI 20 WIERSZY O MIŁOŚCI. POEZJA EUROPEJSKA, 08.04.19 Warszawa.
Wiersze w wersji oryginalnej czytają goście poszczególnych instytutów kultury i ambasad oraz poeci Glen Calleja (Malta), Jiří Červenka (Czechy), Biagio Guerrera (Włochy), Jerzy Jarniewicz (Polska)
EDUNEWS.PL: O MITACH W EDUKACJI (artykuł).
Wydawać by się mogło, że w obszarze edukacji nie powinny funkcjonować mity i uproszczenia – wszak są to procesy, które powinny prowadzić do rozwoju osobistego, pogłębienia wiedzy i umiejętności. Nic bardziej mylnego. W sferze edukacji funkcjonuje wiele mitów i uproszczeń, które bardzo często powodują, że uczenie się staje się nieskuteczne lub wręcz przeciwskuteczne. Warto sięgać po literaturę naukową i prace badawcze, aby upewnić się, czy wybrane metody i formy edukacji rzeczywiście przyniosą zamierzony skutek
<<poprzednie [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nastepne>>