korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: JAK STWORZYĆ MĄDRĄ SZKOŁĘ WYCHOWUJĄCĄ?
Profesor Stanisław Dylak kończy swój artykuł Jaka szkoła była i jaka już nie będzie pytaniem. Próbujmy poszukać odpowiedzi. Postawmy następne pytania. Jak to osiągnąć? Jak stworzyć mądrą szkołę wychowującą? Proponuję jeszcze inną kolejność. Po pierwsze: czyimi rękami, czyli kto ma zainicjować i dokonać przekształcenia polskiej szkoły? Po drugie: jak to zrobić?
EDUNEWS.PL: UCZENIE SIĘ METODĄ UCZNIOWSKIEGO PROJEKTU
Metoda projektu - nazywana „królem metod aktywizujących”, np. przez organizatorów programu „Nauczyciel z klasą”, jest metodą bardzo dobrą, bo ma problemowy charakter, uwalnia indywidualny potencjał, wielostronnie aktywizuje, wymaga współdziałania i porozumiewania się, a przede wszystkim motywuje do uczenia się i daje konkretne edukacyjne korzyści.
IL PONTE poleca wybrane pozycje wydawnictwa Arkady
Specjalną ceną (50% rabatu) objęte są albumy Taschena, w tym prezentujące włoskich artystów: Arcimbolda, Caravaggia, Rafaela.
Wypełnij ankietę - wygraj atrakcyjne nagrody!
Wypełnij ankietę - wygraj atrakcyjne nagrody! Chcemy się zmieniać na lepsze! Podziel się z nami opinią o sklepie www.jezykiobce.pl. Wypełnienie ankiety zajmie Ci zaledwie kilka minut.
EDUNEWS.PL: NAUCZYCIELU: ZALECANA AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA
Od czego zależy rozwój kompetencji cyfrowych w polskiej szkole? Czy od tego, ile w niej pojawi się nowego sprzętu: komputerów stacjonarnych, przenośnych, tablic interaktywnych? Od tego, ile interaktywnych programów edukacyjnych trafi do nauczycieli? Szkoła nie będzie potrafiła nauczyć korzystania z technologii edukacyjnych, jeśli sama nie zostanie do tego przygotowana...
IL PONTE poleca wieczór włoski - 12.06 Centrum Kultury Izabelin
...Włochy jakich nie znacie, wystawa malarstwa Marco Gerbi - Tutto vero oraz koncert piosenki włoskiej w wykonaniu Michała Niemca połączony z pokazem tańca.
EDUNEWS.PL: MNIEJ LICZEBNE KLASY TO ŚLEPA ULICZKA?
Myślenie o podniesieniu poziomu edukacji poprzez ograniczenie liczebności uczniów w klasach to niedorzeczność i marnotrawstwo pieniędzy – uważa Malcolm Gladwell, autor bestsellerów o zmianach społecznych i zachowaniach konsumenckich: Punkt przełomowy, Błysk, Poza schematem. Droga do poprawy jakości edukacji w skali całego kraju biegnie w innym kierunku...
NOWELA i Edinumen: zaproszenie na warsztaty dla hispanistów - 12.06 - Kraków
Fluidez y corrección: secuencias didácticas para la comunication y el aprendizaje en el aula de Español LE...
<<poprzednie [1191] 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 nastepne>>