korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: FILMY NA LEKCJI
Oglądamy filmy preparowane: Jojo z Deutsche Welle (odpowiednik TV Polonia), filmy dokumentalne: ZeitWorte Instytutu Goethego, ekranizacje lektur: My, dzieci z Dworca Zoo, filmy fabularne: Fussball ist unser Leben. Filmy te obrazują różnice kulturowe: odmienne podejście wobec wieku, płci, historii... Ułatwiają profilaktykę stereotypu. Poszerzają horyzonty...
Nowela: IV Warszawskie Targi Książki, 18.05.13, j.francuski.
Temat: "Zénith" – prosta i dynamiczna droga na szczyt. Nowa seria podręczników do nauki języka francuskiego wydawnictwa CLE International oraz publikacje wydawnictwa Nowela: frazeologia, gramatyka, czasowniki
Promentis: szkolenie do egzaminów resortowych MON wg STANAG 6001, 27.05.13, Zielona Góra.
Przeszkoleni lektorzy mogą poszerzyć ofertę kursów o zajęcia dla osób pragnących przystąpić do takiego egzaminu (np. kursy komercyjne pod STANAG 6001, kursy eksternistyczne, zajęcia indywidualne) lub mogą Państwo przedstawić udokumentowaną wiedzę nabytą przez lektorów w czasie składania dokumentacji przetargowej w jednostkach.
Goethe-Institut w Warszawie: DOC Film Festival- Jestem w kosmosie, 17 i 18.05.13.
Nie lada gratka dla miłośników astronautyki! Reżyserka Dana Ranga dzięki licznym wywiadom z astronautami i psychologami oraz prywatnym materiałom francuskiego astronauty Jean-Francoisa Clervoy’a, próbuje oddać zupełnie obce nam doświadczenie, jakim jest wyprawa w kosmos i stan nieważkości. Jak się okazuje jest to gigantyczny wysiłek, ale przede wszystkim psychiczny. Na astronautów czeka w kosmosie depresja, lęk, konieczność zachowania anielskiego spokoju i błyskawicznego refleksu oraz – last but not least – konieczność przebywania w totalnie odhumanizowanym otoczeniu, gdzie człowiekowi towarzyszy tylko mechaniczne brzęczenie rozmaitych urządzeń – bo to właśnie one są w stacji kosmicznej odpowiedzialne za podtrzymywanie życia.
EDUNEWS.PL: MATURA: DOSKONAŁY SYSTEM ELIMINACJI SZOPENÓW
Matura ma coraz więcej wspólnego z dawnymi ludowymi rytuałami. Budzi głównie skojarzenia z obrzędem przejścia, poprzez który młody człowiek wkracza dostojnie w dorosłość. Kiedyś zamykała pewien etap kształcenia, a dziś, czy na pewno służy kształceniu młodzieży? Coraz więcej osób uważa, że matura jest już tylko ułomną formą i namiastką sprawdzania wiedzy nabytej w szkole. Jej jedyny sens dzisiaj sprowadza się do bycia ogólnopolskim egzaminem na wyższe uczelnie. Czy jest w ogóle potrzebna?
English Academy: Nauczymy Cię mówić po angielsku, niemiecku, francusku lub rosyjsku w 1 MIESIĄC
Czy chcesz nauczyć się porozumiewać w języku obcym 1 miesiąc? U Nas to możliwe. W 30 dni przy dwóch spotkaniach tygodniowo nauczymy Cię posługiwać się językiem mówionym w sytuacjach życia codziennego.
Nowela i Didier: La compréhension orale et écrite avec...22.05.13, Bydgoszcz.
"La compréhension orale et écrite avec des exemples tirés de Mobile et Édito" które poprowadzi przedstawiciel metodyczny wydawnictw Nowela i Didier, p. Nicolas Rougier.
Goethe-Institut: DOC Film Festival - Stany Zjednoczone wudu, 17,18,19.05.13. Kino Kinoteka 2 i 5.
Osobista, bo naznaczona śmiercią ojca, wyprawa afroamerykańskiego pisarza, Dariusa Jamesa do rodzinnych stron w Ameryce. A następnie w głąb afrykańskich korzeni i kulturowego dziedzictwa czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. "Stany Zjednoczone wudu" to fascynująca podróż m.in. przez Nowy Jork, Mississippi, Nowy Orlean, Seattle, czy Chicago – miejsca, w których bogowie Czarnego Kontynentu są obecni dzięki bluesowi, pracom artystów wizualnych, a nawet w przekazywanych przez pokolenia przepisach na tradycyjne potrawy.
<<poprzednie [761] 762 763 764 765 766 767 768 769 770 nastepne>>