korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Goethe-Institut w Warszawie: Dzień czytania książek dla dzieci i dorosłych, 15.11.13.
Będziemy czytać bajkę po polsku i po niemiecku, a potem jeszcze malować, wycinać i śpiewać. W programie czytanie ballad Johanna Wolfganga Goethego i Friedricha Schillera po polsku i po niemiecku.
Il Ponte & Via Giulia:300. rocznica śmierci Arcangela Corellego, koncert, 14.11.13, Warszawa.
W Filharmonii Narodowej, w dniu 14 listopada, wspominać będziemy Arcangelo Corellego - wielkiego włoskiego kompozytora. Usłyszymy także utwory Alessandra Scarlattiego i Antonia Vivaldiego.
AJO LEKTOR: FESTIWAL INDII, 09.11.13
09.11.2013 r. (sobota) godz. 16.00 spotkania z kulturą Indii w programie: - bezpłatny poczęstunek wegetariańskimi potrawami kuchni indyjskiej, wykład z filozofii - goście specjalni, (podróżnik Dariusz Rusin Divya Simha Prabhu - temat: Prasłowianie i WEDY), sklepik indyjski - przyprawy, książki, kadzidełka, koraliki itp. Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy
EDUNEWS.PL: JAK WSPIERAĆ ROZWÓJ UCZNIÓW?
Żadne dziecko – idąc do szkoły, nie planuje, że zostanie „złym uczniem” lub „dzieckiem z trudnościami w uczeniu się”... Każde chciałoby mieć dobre oceny, dostawać pochwały i nagrody. Niestety zaledwie 15-20% dzieci w przeciętnej klasie szkolnej uzyskuje opinię ucznia bardzo dobrego. Taki wynik powinien wywoływać refleksję odnośnie „edukacyjnej straty”, zagrożenia wykluczeniem społecznym i słabym efektem wyrównywania szans w szkole
Mikołajkowy prezent PASE czyli powtórka Kapeluszy Lektora w Warszawie, 06.12.2013.
Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie ostatnimi warsztatami, które odbyły się w Warszawie, powtarzamy je raz jeszcze dla wszystkich dla których nie starczyło miejsc.
Promentis: Warsztaty metodyczne z cyklu Uczyć lepiej- Gry Językowe, 01.12.13, Poznań.
Warsztaty w odświeżonej edycji to jeszcze więcej pomysłów na gry, większa ilość wiedzy metodyczno - psychologicznej i większe tempo pracy :) Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję samodzielnie przeprowadzić wybrane gry na forum, po czym mogą spodziewać się solidnej dawki kreatywnego feedback'u od trenera i uczestników :-)
EDUNEWS.PL: O TECHNOLOGIACH W NAUCZANIU W KLASACH I-III
Od najmłodszych lat powinniśmy uczyć dzieci, że otaczające je technologie nie służą tylko do gier i zabaw, ale także wspierają uczenie się i rozwój. O tym właśnie jest nowy e-book z serii Think! - „Technologie są dla dzieci. Poradnik dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej“, którego autorem jest Jolanta Okuniewska. Jest to pierwsze na rynku polskim opracowanie poświęcone rozwojowi kompetencji cyfrowych i społecznych uczniów klas I-III, przygotowany z myślą o nauczycielach wczesnoszkolnych
Il Ponte & Via Giulia: Wyszydzony Zazdrośnik, przedstawienie operowe dla dzieci, 08.11.13, Warszawa
8 listopada, o godzinie 10.50 w Starej Miłosnej odbędzie się przedstawienie operowe z cyklu „Filharmonia Narodowa dla dzieci” - „Wyszydzony Zazdrośnik”. Jest ono pełną wdzięku zabawą, którą prowadzi wartko rozwijająca się akcja sceniczna, melodyjne arie i pełne humoru duety. Z bohaterami miłosnych niepokojów, Doriną i Masacco, wystąpi aktor, który będzie bawił publiczność zgodnie z tradycją commedii dell’arte.
<<poprzednie [781] 782 783 784 785 786 787 788 789 790 nastepne>>