korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: Podsumowanie roku szkolnego i sześciolatki do szkoły
Rok szkolny zakończony. Ministerstwo się chwali wynikami i udanymi reformami, lecz wielu rodziców małych dzieci kontestuje reformę i szykuje paczkę z podpisami pod projektem ustawy odwołującą przepisy posyłające sześciolatki do szkół, a na antenie TOK FM dwóch ekspertów rozmawia o tym, co się udało i nie udało zrobić w oświacie.
NOWELA - podręczniki do nauki języka hiszpańskiego
Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą Państwu w trafnym wyborze podręcznika na rok szkolny 2011/2012.
EDUNEWS.PL: Edukacja informacyjna w szkole
Podczas międzynarodowych warsztatów poświęconych potrzebom i modelom kształceniu kompetencji informacyjnych, zorganizowanych w czerwcu 2011 r. w ramach projektu EMPATIC, padło z sali (klasyczne) pytanie: no i kto będzie to robił w polskich szkołach? No jak to, kto? Powinniśmy my wszyscy nauczyciele to robić, a zwłaszcza bibliotekarze.
EDUNEWS.PL: Koniec szkoły?
Żyjemy w czasach wielu końców – końca historii, natury, tradycyjnego społeczeństwa, według niektórych nawet człowieka. Zastanawiające, że nikt jeszcze głośno nie zwiastuje zmierzchu szkoły, choć nie brakuje tych, którzy diagnozują jej kryzys. Być może i ona już umarła, a kolejne dyskusje i reformy to jedynie rodzaj stypy, jakkolwiek nie wszyscy sobie to jeszcze uświadamiają.
ET TOI: Nauka języka włoskiego dla dzieci z materiałami o tematyce religijnej
Uprzejmie informujemy, że nasza oferta językowa została wzbogacona o książki, zeszyty ćwiczeń, gry i materiały dla nauczycieli przybliżające tematykę religijną, a zarazem wspomagające skuteczną naukę języka włoskiego.
EDUNEWS.PL: Umiejętności nauczyciela w edukacji online
Rosnąca popularność kursów edukacji na odległość oraz prognozy naukowców sugerujących szybkie zmiany w sposobie dostarczania wiedzy na poziomie szkół średnich z wykorzystaniem platform e-learningowych, skłaniają do zastanowienia się nad kompetencjami e-nauczyciela. Kluczowe dla powodzenia e-edukacji mogą być umiejętności komunikacyjne i interakcja.
Oxford University Press zaprasza na spotkania 30.06 i 07.07 w Warszawie
Zapraszam Państwa na cykl praktycznych spotkań dla lektorów szkół językowych i wyższych uczelni: Be First to Know! Be Best! Be with Oxford!
EDUNEWS.PL: Niepełnosprawny uczeń ma ciągle pod górkę
Niepełnosprawny uczeń jest osamotniony, żyje w biedzie i ma ograniczone perspektywy zawodowe - wynika z badań przeprowadzonych przez łódzkich socjologów z Uniwersytetu Łódzkiego oraz biura osób niepełnosprawnych Politechniki Łódzkiej. W jaki sposób można poprawić szanse edukacyjne młodych osób niepełnosprawnych?
<<poprzednie [1061] 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 nastepne>>