korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Goethe-Institut: Wystawa „Jabłko. Introdukcja. (Ciągle i ciągle od nowa)”18.10.2014–11.01.2015, Łódź
„Jabłko. Introdukcja. (Ciągle i ciągle od nowa)“ to wystawa, akcja sadzenia dawnych odmian jabłoni na terenie miasta oraz cykl warsztatów edukacyjnych. Zainicjowany przez Antje Majewski i Pawła Freislera projekt podejmuje kwestię zagrożonej bioróżnorodności na przykładzie jabłek.
BRITISH COUNCIL: Warsztaty ze strategicznego zarządzania organizacją, 15-16.11.14, Gdańsk.
Akademia Active Citizens to projekt wzmacniający kompetencje zarządzania organizacjami i zmianą społeczną w różnorodnym świecie, realizowany przez Instytut Kultury Miejskiej i British Council. Warsztaty skierowane są dla osób odpowiedzialnych za rozwój organizacji. Koncentrują się na elementach budowania i realizacji strategii organizacji w oparciu o jej wizję i misję.
EDUNEWS.PL: ŻEBY BARDZIEJ CHCIAŁO SIĘ CHCIEĆ...
Jakże łatwo Dniu Edukacji Narodowej łatwo wpaść w pseudoradosny, pompatyczny ton i z uśmiechem na ustach powtarzać jak mantrę, że nauczyciele są bardzo ważni... Akademie, uroczystości, kwiaty, ale... jutro nastanie nowy dzień i o tej ważności pewnie zdecydowana większość społeczeństwa szybko zapomni. Lepiej zatem dziś zwrócić uwagę na coś innego, co podkreślone zostało przez prof. Geralda Hüthera we wczorajszym wywiadzie: działania oddolne nauczycieli zmieniające szkołę i edukację – „jest to jedyna droga, na której prawdziwe zmiany w systemie edukacji będą w przyszłości możliwe“
Empowered Teachers: Nie samą metodą lektor żyje…15.11.14, Warszawa.
My lektorzy, staliśmy się ekspertami w metodach, technikach i podejściach. Wiemy jakie ćwiczenia najlepiej pomogą rozwinąć mówienie. Znamy dziesiątki sposobów na nauczanie słownictwa. Ale co wiemy o nas samych jako o lektorach? Czy wiemy, co kieruje naszymi zachowaniami podczas lekcji? Dlaczego wciąż podejmujemy decyzje, które nie zawsze pomagają kursantom w nauce języka? Dlaczego wciąż mamy podobne lub te same problemy?
La Rivista i Scuola Dante: W DWADZIEŚCIA REGIONÓW DOOKOŁA WŁOCH...15.11.14, Warszawa.
Julia Wollner (redaktor naczelna magazynu o Włoszech "La Rivista") oraz Scuola Dante zapraszają na cykl niezwyczajnych lekcji języka włoskiego, z których każda poświęcona jest jednemu regionowi Italii. Oprócz nauki w grupach podzielonych na poziomy A1-C2 (możliwy jest także udział osób zupełnie nie znających włoskiego!), będziesz mieć możliwość skosztowania potraw danego regionu, spotkań z jego mieszkańcami, wysłuchania ciekawostek kulturowych, posłuchania dialektów.
MNODN: Skuteczne zarządzanie (trudnym) zespołem klasowym, 14.11.14, Kraków.
Trudna klasa nawet dla najbardziej doświadczonego nauczyciela stanowi niekiedy duże wyzwanie. Pojedynczy uczniowie lub cała grupa może skutecznie utrudnić lub uniemożliwić realizację materiału, wyprowadzić z równowagi, czasem stanowić zagrożenie dla siebie nawzajem. Nawet jeśli zachowania uczniów nie są groźne, a pracę utrudnia chaos i hałas, warto znać techniki poprawiające komfort pracy w niezdyscyplinowanej klasie.
Goethe-Institut: Artur Becker. Spotkanie z autorem książki Nóż w wódzie..12.11.14, Wrocław.
Artur Becker jest jednym z najbardziej znanych niemieckojęzycznych pisarzy pochodzenia polskiego. Jego utwory akcentują bliskie związki polsko-niemieckiego obszaru kulturowego w uderzająco poetycki sposób. Członek niemieckiego PEN-Clubu oraz laureat prestiżowej nagrody im. Adelberta von Chamisso za całokształt twórczości w roku 2009.
MONDIALE-Testing Webinars 2014. Accuracy / Communication – Which Has Higher Priority in...12.11.14.
It is often said that in BE / ESP contexts, communicati on (= getting across the message and getting things done) has a higher priority than using langua ge correctly. But is this true? Is this always true? The aim of this Webinar is to look at various aspects of accuracy with reference to teaching situations at different levels and to help teachers to develop a strategy for the BE / ESP classroom
<<poprzednie [551] 552 553 554 555 556 557 558 559 560 nastepne>>