korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
English Academy: Nauczymy Cię mówić po angielsku, niemiecku, francusku lub rosyjsku w 1 MIESIĄC
Czy chcesz nauczyć się porozumiewać w języku obcym 1 miesiąc? U Nas to możliwe. W 30 dni przy dwóch spotkaniach tygodniowo nauczymy Cię posługiwać się językiem mówionym w sytuacjach życia codziennego.
Nowela i Didier: La compréhension orale et écrite avec...22.05.13, Bydgoszcz.
"La compréhension orale et écrite avec des exemples tirés de Mobile et Édito" które poprowadzi przedstawiciel metodyczny wydawnictw Nowela i Didier, p. Nicolas Rougier.
Goethe-Institut: DOC Film Festival - Stany Zjednoczone wudu, 17,18,19.05.13. Kino Kinoteka 2 i 5.
Osobista, bo naznaczona śmiercią ojca, wyprawa afroamerykańskiego pisarza, Dariusa Jamesa do rodzinnych stron w Ameryce. A następnie w głąb afrykańskich korzeni i kulturowego dziedzictwa czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. "Stany Zjednoczone wudu" to fascynująca podróż m.in. przez Nowy Jork, Mississippi, Nowy Orlean, Seattle, czy Chicago – miejsca, w których bogowie Czarnego Kontynentu są obecni dzięki bluesowi, pracom artystów wizualnych, a nawet w przekazywanych przez pokolenia przepisach na tradycyjne potrawy.
EDUNEWS.PL: NOWY TREND W EDUKACJI
Moją wyobraźnię poruszyły dwa wywiady. Pierwszy z prof. Bogusławem Śliwerskim, który w rozmowie z Rafałem Drzewieckim twierdzi, że zmierzamy ku katastrofie porównując polską edukację do chińskiej fabryki, w której liczy się jedynie ilość i niskie koszty (Dziennik Gazeta Prawna, nr 3472/2013). Z kolei w drugim prof. Peter Gray, amerykański psycholog, uważa, że szkoła to więzienie, na które skazywany jest każdy uczeń. Przywołane metafory uzmysławiają, że to miejsce, w którym pozbawia się uczniów wolności i trzyma w zamknięcu wbrew woli karząc jednocześnie za niewykonanie poleceń, a najważniejszym jest optymalizacja kosztów...
22.05.2013 - ostatni dzien zgłoszeń do DACHL Lieder Wettbewerb
Konkurs jest skierowany do uczniów, którzy są zainteresowani językiem niemieckim i samooceną swoich możliwości wokalnych. Uczestnikami konkursu mogą być soliści lub zespoły muzyczne (do 8 osób). Każda szkoła może zgłosić dwóch przedstawicieli (soliści, zespoły) do każdej kategorii wiekowej – szczegóły w regulaminie.
Oxford University Press: Digitalising Your Pencil Case 14th and 15th May 2013, webinar.
Shaun Wilden has been involved in English language teaching for over twenty years. He is currently the International House World Organisation Teacher Training Coordinator but also works as a freelance teacher trainer and materials writer.
FORTIMA: KURS AUDIODESKRYPCJI od 26 maja 2013r.
Zapraszamy do udziału w 20-godzinnym kursie prezentującym zasady tworzenia audiodeskrypcji, czyli wersji filmowych dla niewidomych. W trakcie zajęć uczestnicy przygotowują narrację słowną do filmów, poznają techniki przygotowania listy lektorskiej, a także zasady pracy z lektorem w studiu. Zajęcia kończą się wspólną analizą filmu wraz z niewidomym konsultantem, który ocenia przygotowane wersje.
EDUNEWS.PL: DO PRZODU, CZYLI DO TYŁU
Dyskusja o jakości matury, egzaminów gimnazjalnych, na studia itd. jest jak szlifowanie niewygodnego pieńka, aby lepiej pasował do … „siedzenia”. Koncentracja na czubku góry problemów naprawdę nic nie da, nawet jak go pomalujemy złociutką farbą. Także na nic się nie zda koncentracja na „podstawie” i biciu piany na temat wpuszczania bądź nie sześciolatków do szkoły
<<poprzednie [861] 862 863 864 865 866 867 868 869 870 nastepne>>