korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: ZAPĘTLONA SZKOŁA - CZĘŚĆ II.
Problemem dzisiejszego silnie zbiurokratyzowanego, przeracjonalizowanego, przeregulowanego i odhumanizowanego systemu edukacyjnego jest nie tylko zapętlenie skutkujące osiąganiem efektów z gruntu odwrotnych od zamierzonych, ale również zupełny brak spójności, który dotyka zarówno nauczycieli, jak również uczniów...
Dider i Nowela: warsztaty dla nauczycieli języka francuskiego w szkołach ponadgimnazjalnych!
Wydawnictwa Didier i Nowela serdecznie zapraszają nauczycieli języka francuskiego do udziału w warsztatach metodycznych poświęconych polskiej adaptacji nowego podręcznika do nauki języka francuskiego, przeznaczonego dla szkół ponadgimnazjalnych: Mobile 1, które poprowadzi przedstawiciel metodyczna wydawnictwa Didier, p. Krystyna Nita. w środę, 30 maja w Rzeszowie w poniedziałek, 4 czerwca w Tarnowie
EDUNEWS.PL: DOKĄD ZMIERZAJĄ (E)PODRĘCZNIKI?
W Warszawie w ubiegłym tygodniu miała miejsce międzynarodowa konferencja „Od Ala ma kota do e-matury“, poświęcona tematyce projektowania podręczników szkolnych, w tym także e-podręczników i cyfrowych narzędzi edukacyjnych. Podsumujemy dziś najciekawsze wypowiedzi ekspertów, którzy uczestniczyli w dyskusji.
NaukaBezGranic.pl: Charles Dickens 200 Years - w maju i czerwcu w Twojej szkole!
Maj i czerwiec to doskonały czas na zorganizowanie warsztatów dla swojej szkoły, w terminie który Wam najbardziej odpowiada! Zorganizujmy wspólnie dla Waszych uczniów ciekawe spotkanie z native speakers języka angielskiego.
ETS: TELEKONFERENCJE TOEIC, 22 maja 20122, 16:00-17:30.
Egzamin TOEICŸ to obecnie najczęściej zdawany egzamin z języka angielskiego w środowisku pracy. Rocznie przystępuje do niego ponad 6 milionów osób.
Oxford University Press: zaproszenie na szkolenia online od 23.05.2012!
Tym razem wyjątkowo nie zapraszamy Państwa na kawę i herbatę – trzeba będzie zrobić ją samemu, aby w zaciszu domowym przed własnym komputerem wziąć udział w szkoleniach online (popularnie zwanych webinariami).
EDUNEWS.PL: SZKOŁA SIĘ COFA?
„Polska szkoła się cofa. Aby temu zapobiec należy zmienić system kształcenia i doskonalenia nauczycieli. Licea tkwią nie w XX, ale XIX wieku. Większość nauczycieli cały czas ogranicza się do suchej wiedzy. 19-letni uczniowie siedzą w ławkach jak siedmiolatki, słuchają nauczyciela, który stoi przed tablicą, a ich rodzice piszą im usprawiedliwienia. Tymczasem w dzisiejszych liceach powinny być wykłady, seminaria, warsztaty. Młodzi powinni nauczyć się samodzielnego zdobywania wiedzy."(Irena Dzierzgowska, fragm. wywiadu z 2006)
Konferencje dydaktyczno-metodyczne Hueber'a, 24.05.12, Warszawa.
Tematem tegorocznych konferencji Hueber'a bedzie pokazanie sposobu realizacji kluczowych założeń dydaktyczno-metodycznych nowej podstawy programowej przez najnowszą generację podręczników naszego wydawnictwa. Skoncentrujemy się na stosowanych metodach, technikach oraz ich dydaktycznej efektywności, a nie na wszechobecnie panujących treściach i zgodności ze standardami egzaminu maturalnego, choć te nie zostaną oczywiście pominięte.
<<poprzednie [1001] 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 nastepne>>