korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: ZMIANY W SZKOLE - NAJWAŻNIEJSZE TE ODDOLNE
Szkoła musi dziś w większym stopniu rozwijać kompetencje społeczne uczniów niż tylko przekazywać wiedzę i informacje. To wymaga innego podejścia do ucznia, choć w obecnym systemie jest to nieraz trudne do realizacji – mówił podczas wizyty w MEN prof. Gerald Hüther - wybitny neurobiolog z Uniwersytetu w Getyndze, zajmujący się badaniem mózgu i procesów uczenia się, a także przenoszeniem tej wiedzy na obszar edukacji
British Council na Absolvent Talent Days, 06.11.14, Warszawa.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z naszymi przedstawicielami w trakcie Targów Pracy i Praktyk ‘’Absolvent Talent Days’’ w Warszawie. Podczas spotkania przedstawimy naszą ofertę skierowaną do studentów i młodych profesjonalistów, pragnących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe w obszarze języka angielskiego i umiejętności miękkich. Omówimy szkolenia z umiejętności miękkich, prowadzone w języku angielskim (pisanie CV, prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych, sztuka autoprezentacji, korespondencja biznesowa i wiele więcej), brytyjskie egzaminy językowe (Cambridge English, test IELTS) oraz egzaminy zawodowe (np. ACCA, Prince2).
PASE: Nowe technologie w służbie nauczania języków obcych
Zmiana, jaka zaszła na świecie wraz w pojawieniem się Internetu oraz rozwojem technologii mobilnych wymusza konieczność wprowadzenia innowacyjnych narzędzi w edukacji. Uczniowie i nauczyciele coraz częściej sięgają po rozwiązania, które ułatwiają ten proces. Rynek narzędzi i aplikacji do nauki języków prężnie się rozwija. Pomimo popularności mobilnych aplikacji i nowych rozwiązań, szczególnie starsze pokolenie nie wie, jak można je wykorzystać do nauki języków obcych. Eksperci Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE prezentują pięć rozwiązań, które cieszą się dużą popularnością wśród internautów.
Goethe-Institut: Artur Becker. Spotkanie z autorem książki Nóż w wódzie..04.11.14, Kraków.
Artur Becker jest jednym z najbardziej znanych niemieckojęzycznych pisarzy pochodzenia polskiego. Jego utwory akcentują bliskie związki polsko-niemieckiego obszaru kulturowego w uderzająco poetycki sposób. Członek niemieckiego PEN-Clubu oraz laureat prestiżowej nagrody im. Adelberta von Chamisso za całokształt twórczości w roku 2009.
NaukaBezGranic: Famous British Writers, warsztat, 04.11.14, Szczecin.
Can you name the greatest British writers chronologically? Can you name the greatest ones? Well, I bet for sure you can name one, William Shakespeare. But he wasn’t even the first.
MNODN: Jak motywować uczniów do nauki i zmian w zachowaniu, 07.11.14, Kraków.
Współczesna psychologia behawioralna w aspekcie nauczania Skuteczne motywowanie uczniów do pracy i wspieranie ich w drodze rozwoju Ocenianie motywujące Nagradzanie uczniów – czym i jak nagradzać, aby było skutecznie Systemy motywacyjne w klasie
NaukaBezGranic: Shakespeare Live! warsztaty dla grup zorganizowanych , 04.11.14, Szczecin.
Shakespeare Live! Is speaking Shakespeare the same as acting it? Whatever the answer, speaking Shakespeare well brings it to life, if you follow his rules. In this workshop we will look at verse speaking and how to utilize it properly. By the use of a simple sonnet we will go through the verse pattern (iambic pentameter) of Shakespeare’s poetry and walk around like soldiers and gorillas to find the rhythm (see Shakespeare isn’t boring). We will also have fun translating common Shakespeare phrases into modern English and then try writing our own sonnets in the Bard’s rhythm.
EDUNEWS.PL: CO NOWEGO W USTAWIE O SZKOLNICTWIE WYŻSZYM
Zniesienie opłat za drugi kierunek, nowe zasady komercjalizacji, uczenie się przez całe życie, nowe zasady bliższej współpracy uczelni – to tylko niektóre z regulacji zawartych w nowym prawie. Znowelizowana ustawa została już zaakceptowana przez Sejm i Senat i teraz czeka już tylko na podpis Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego
<<poprzednie [631] 632 633 634 635 636 637 638 639 640 nastepne>>