korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: E-PODRĘCZNIKI NA MIARĘ NASZYCH CZASÓW
Dyskusja o tym, czy warto wprowadzać podręczniki w wersji elektronicznej, jest dziś o tyle bezprzedmiotowa, że wyprą one papierowe tak czy siak. To naturalna konsekwencja rozwoju technologii i nowych możliwości. Cyfrowa rewolucja stała się „oczywistą oczywistością” i niech nikomu nie wydaje się, że jest to proces zamknięty. Rewolucja dopiero się zaczyna
EDUNEWS.PL: POMYSŁ NA FILM W SZKOLE
W styczniu grupa 100 nauczycieli i nauczycielek zakończyła kurs internetowy Filmoteka Szkolna. Akcja!. Co się działo w czasie kursu? Uczestnicy poznawali historię kina i język filmu, dowiadywali się jak aktywizować młodych ludzi do twórczej pracy i jak uczyć świadomego i krytycznego spojrzenia na film. Nowe metody i umiejętności sprawdzali w praktyce. Właśnie ruszyły zapisy do nowej edycji kursu!
Nowela.pl: Faites rapidement progresser vos élèves, 15.04.14, Katowice.
Dla każdego z uczestników warsztatów metodycznych przewidziano: pakiet materiałów promocyjnych i gadżetów: - zeszyty z nowymi zadaniami przygotowującymi do matury pisemnej od 2015 r., - karty Klubu Romanisty z bonusowymi punktami wymiennymi na zakupy w księgarni Nowela, - torby, kalendarze, zakładki, notesy, długopisy, ołówki, katalogi, teczki i in. certyfikaty uczestnictwa nowość - podręcznik wydawnictwa Didier, "Saison"!
EDUNEWS.PL: JAK UCZELNIE POWINNY BADAĆ LOSY ABSOLWENTÓW?
Szkoły wyższe mają obowiązek sprawdzać, co dzieje się z ich absolwentami na rynku pracy. Dzięki badaniu IBE będą mogły skorzystać z gotowych narzędzi, które przetestowano już na absolwentach Uniwersytetu Warszawskiego
Nowela.pl: Dinámicas de grupo y trabajo cooperativo en el...14.04.14, Gdańsk.
Dla każdego z uczestników przewidziano - pakiet materiałów promocyjnych i gadżetów - certyfikat uczestnictwa!
Goethe-Institut: Helmut Böttiger Spotkanie z niemieckim pisarzem i krytykiem literackim, 11.04.14.
Gościem „sztamtyszu“ będzie Helmut Böttiger, niemiecki pisarz i krytyk literacki, laureat m.in. Nagrody Lipskich Targów Książki w dziedzinie eseju (za książkę Die Gruppe 47: als die deutsche Literatur Geschichte schrieb) oraz Nagrody Alfreda Kerra. Juror nagrody literackiej Deutscher Buchpreis. W trakcie spotkania opowie o specyfice niemieckiego rynku książki oraz przedstawi najciekawsze nowości wydawnicze z ostatnich lat, które mogą zainteresować polskich tłumaczy i wydawców.
EDUNEWS.PL: WYKORZYSTUJMY SZEROKO WEBQUESTY W NAUCZANIU
Bez internetu uczenie się dziś byłoby zapewne znacznie trudniejsze niż choćby dwadzieścia lat temu. Jesteśmy w pewnym stopniu uzależnieni od dopływu informacji z sieci, a dotyczy to w szczególności uczniów i studentów. Internet jest jednak tylko narzędziem i może być wykorzystany zarówno w sposób korzystny dla rozwoju osobistego, jak może i szkodzić. Jak zatem uczyć dzieci i młodzież skutecznego wykorzystania zasobów sieci do wspierania rozwoju?
Nowela.pl: Kiermasz książki hiszpańskiej w Poznaniu, 11.04.14.
W tym dniu, w hallu Collegium Novum będzie można zakupić z rabatem 20% różnorodne materiały niezbędne do nauczania i uczenia się języka hiszpańskiego oraz najciekawsze pozycje z zakresu literatury hiszpańskojęzycznej.
<<poprzednie [631] 632 633 634 635 636 637 638 639 640 nastepne>>