korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL - SZKOŁA DLA ŻYCIA - REKOMENDACJE DLA SZKOLNICTWA (artykuł)
Jeżeli polska szkoła ma odpowiadać na wyzwania zmieniającego się świata, a sami Polacy mają żyć na poziomie najbogatszych narodów, to system edukacji musi przejść głębokie przeobrażenia. Powinniśmy dać szkołom większą niezależność finansową, upodmiotowić rodziców i lokalną społeczność, a w szczególności lokalnych przedsiębiorców, kosztem centralnego nadzoru państwa i gmin – wynika z raportu „Szkoła dla życia. Kto zapłaci za nasze emerytury?” przedstawionego przez Warsaw Enterprise Institute i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
GOETHE INSTITUT: OD PROTESTU DO PODESTU - RUCH POLSKICH KOBIET W NIEMCZECH (artykuł)
„Nasza historia migracyjna to nasz atut, a nie «problem», trzeba zmienić myślenie nie tylko w społeczeństwie, ale też w nas samych.“ Rozmowa z Anną Czechowską, inicjatorką programu mentorskiego PolMotion-ruch polskich kobiet w Niemczech.
EDUNEWS.PL - PO-WOŁANIE DO ZMIAN, CZYLI #WIOSNAEDUKACJI (artykuł)
Ostatnie dwa lata nie mogłem uczestniczyć w mojej ulubionej konferencji INSPIR@CJE. W tym roku wiedziałem, że kolejny rok diety bezinspiracyjnej może odbić się na moim dobrostanie i poziomie inspiranoliny w organizmie. Nie mogłem do tego dopuścić. Pojechałem. Wziąłem udział i z zachwytem odkryłem, że w tym świecie ciągłej zmiany INSPIR@CJE nie przestały inspirować. Były to ponownie, jak przed dwoma laty, dwa fantastyczne dni wspólnego świętowania tych, dla których DOBRE ZMIANY w edukacji to nie jest hasło politycznego PRu, lecz natura ich codziennej pracy.
ETS Global: Live Demo: More teaching and learning. Less correcting, 9th August.
ETS Global ma przyjemność zaprosić na bezpłatne webinaria przedstawiające testy ETS. Podczas 43 sesji on-line poruszonych zostanie 29 tematów. Omówione będą zagadnienia dotyczące między innymi: podejścia do nauczania i uczenia się języka angielskiego, którego celem jest uzyskanie satysfakcjonujących wyników, jak się przygotować do testu TOEIC® Listening & Reading, jak podejmować decyzje przy wykorzystaniu wyników testu TOEIC® i wiele innych. Zapraszamy!
EDUNEWS.PL - HISTORIE, KTÓRE PORUSZAJĄ (artykuł)
W dniach 28-29 czerwca miałam okazję brać udział w międzynarodowej konferencji w Berlinie organizowanej między innymi przez Anne Frank House Amsterdam i Anne Frank Zentrum Berlinie. Celem spotkania edukatorów i nauczycieli z całej Europy była promocja platformy edukacyjnej www.stroriesthatmove.org, która jest rodzajem nowoczesnego narzędziownika dla nauczycieli zainteresowanych tematyką wychowania i dyskryminacji.
GOETHE INSTITUT: NIEMCY PO POLSKU - ŚWIAT TECHNOLOGII NIE ZNA GRANIC (artykuł)
Do Berlina z całej Europy ściągają ludzie, którzy zajmują się tworzeniem nowych technologii. Co stolica Niemiec ma do zaoferowania twórcom startupów? Z Ulą Lachowicz, inicjatorką Polish Berlin Tech, rozmawia Urszula Jabłońska.
EDUNEWS.PL - O INNOWACJACH W SZKOLE (artykuł)
Czy dyrektorzy i nauczyciele lubią innowacje? Oczywiście. Innowacje są szalenie modne. Każda szkoła chce być innowacyjna. Jeśli jednak przyjrzymy się, co się za tym kryje, to się okaże, że pożądana innowacja zbyt często rozumiana jest raczej jako przemalowanie ścian na "oczojebne" kolory niż jako gruntowna przebudowa struktury lub praktyki.
Edunation: Nauczyciele na start!, konferencja online, 25.08.18
Ta Konferencja jest dla Ciebie, jeśli: - uczysz w szkole podstawowej lub gimnazjum, - na co dzień pracujesz z dziećmi i młodzieżą, - chcesz pewnym krokiem wejść w nowy rok szkolny.
<<poprzednie [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nastepne>>