korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
British Council: Brit it! – British culture and language blog
Brit it! – British culture and language blog British Council teachers are blogging
Goethe-Institut: Jugend debattiert international, Polska 2015, 17-18.06.15, Warszawa.
Krytyczne ustosunkowanie się do tematu, dobieranie i formułowanie argumentów za i przeciw – to umiejętności, które posiadają najlepsi uczestnicy niemieckiego konkursu retorycznego Jugend debattiert international. Półfinał
EDUNEWS.PL: DZIECI GRAJĄ, DZIECI TWORZĄ GRY EDUKACYJNE
Uczniowie od pierwszych lat edukacji szkolnej przepadają za grami wszelkiego typu i nie powinno ich zabraknąć na żadnym z etapów kształcenia. Ale okazuje się, że wielu uczniów, już w szkole podstawowej, chętnie tworzy też swoje gry, zarówno te tradycyjne, jak i komputerowe. Wykorzystajmy tę pasję do celów edukacyjnych, zwłaszcza w szkole
Goethe-Institut: Spotkania literackie. Pisarz Eugen Ruge w Warszawie, 14-15.06.15
Gościem Goethe-Institut w Warszawie oraz Big Book festiwal będzie Eugen Ruge, autor bestsellerowej, wyróżnionej w 2011 roku Niemiecką Nagrodą Literacką powieści „W czasach, gdy ubywało światła”, która w polskim przekładzie Ryszarda Wojnakowskiego ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca w 2014 roku (tytuł oryginału „In Zeiten des abnehmenden Lichtes, tłumaczenie”, wyd. Rowohlt 2011).
La Rivista: Ważne spotkania. Konkurs z książkami do wygrania! do 16.06.15 na blogu.
...opowiadam o rzymskim pisarzu-bariście, autorze bestsellerowych powieści romantycznych, Diego Galdino. To właśnie jego najnowszą książkę, zatytułowaną Zadbam o to, żeby cię nie stracić, możecie wygrać, biorąc udział w zabawie.
Pearson: Konferencja dla lektorów szkół podstawowych i gimnazjalnych, 19.06.15, Wrocław.
Konferencja dla lektorów szkół językowych uczących dzieci w wieku wczesnoszkolnym i młodzież gimnazjalną
Goethe-Institut: Big Book Festival z udziałem niemieckich pisarzy, 12.–14.06.2015, W-wa.
Big Book Festival – Duży Festiwal Czytania to międzynarodowy festiwal literacki organizowany w Warszawie od 2013 roku przez fundację „Kultura nie boli”. Na festiwal składa się kilkanaście bloków tematycznych, w ramach których odbywają się dyskusje, panele, spotkania, warsztaty, spacery, podczas których poruszane są zagadnienia kluczowe dla danego obszaru. W tym roku festiwal oferuje pięć głównych tematów – „Giganci Literatury”, „Pamięć”, „Z zimną krwią”, „Pogadanki” i „Na wschód i na zachód”.
British Council: Program Aktywna Społeczność we Wrocławiu.
Program Aktywna Społeczność ma przyczynić się do wprowadzenia zmian społecznych oraz do zrównoważonego rozwoju poprzez stworzenie trwałej globalnej sieci liderów i liderek, którzy jako osoby wpływające na dane społeczności będą aktywnie uczestniczyć w dialogu, uczyć się i współpracować w celu rozwiązywania globalnych problemów.
<<poprzednie [541] 542 543 544 545 546 547 548 549 550 nastepne>>