korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
NaukaBezGranic: Warsztat Teenage English, 20.01.2015, Łódź.
„yu alrite ah Kid, yu got owt”. What’s he saying?! You don’t know and you won’t unless you delve into the world of the teenager and the specific language they use on the streets and cities of the English speaking world. But which streets? Which cities? Irish slang is not the same as New York, Liverpool street talk is different to Sydney, Australia. There are hundreds…..
ORE oraz Goethe Institut: Film krótkometrażowy na lekcji języka niemieckiego, 20.01.15, Sosnowiec.
Cóż to perspektywa żabia? A amerykański plan filmowy? Jak długi może być film krótkometrażowy? I jak można wykorzystać spoty reklamowe na lekcji języka niemieckiego? Jeśli chce Pani/Pan poznać odpowiedzi na powyższe i wiele innych pytań, zapraszamy na nasze seminarium. Porozmawiamy na temat możliwości zastosowania filmów na lekcji, poznamy język filmu, wspólnie obejrzymy i zdydaktyzujemy wybrane filmy krótkometrażowe oraz wypracujemy własne, krótkie sekwencje dydaktyczne do wybranych filmów.
EDUNEWS.PL: NAUKA NA UNIWERSYTECIE - PROCES CZY PRODUKT?
Pod koniec sierpnia miałem przyjemność uczestniczyć w konferencji, organizowanej przez Centrum Nauki Kopernik pt. "Pokazać- przekazać". Pojechałem na zaproszenie jako moderator dyskusji panelowej. Ale skorzystałem z wykładów, warsztatów i innych pokazów. Przy okazji nieco zwiedziłem wystawy edukacyjne Centrum Nauk. Sporo się nauczyłem i zainspirowałem
ORE i Goethe Institut: Film krótkometrażowy na lekcji języka niemieckiego. Wrocław, 17.01.2015
W czasie warsztatów nauczą się Państwo, jak pracować z filmami krótkometrażowymi oraz reklamami na lekcji języka niemieckiego i które ćwiczenia i materiały można przy tym temacie wykorzystać. Poznają Państwo ciekawe propozycje filmików (aktualny materiał filmowy), wskazówki do przykładowych dydaktyzacji oraz gry i zabawy do tematu filmowego, które będzie można praktycznie zastosować na lekcji.
Współczesna metodyka nauczania języka angielskiego dzieci w wieku 3-6 lat, 16.01.15, Białystok.
Metoda Natural First StepsŸ, to w uproszczeniu: dokładnie opisane czynności nauczyciela i ucznia, system powtórzeń obejmujący zarówno jednostkę lekcyjną jak i plan pracy rocznej, piosenki utrwalające, specjalna konstrukcja lekcji, dostosowana do potrzeb współczesnych dzieci, materiały dla nauczyciela i ucznia, prosty i niezajmujący specjalnego czasu udział rodziców, a wszystko powyższe zmierzające do następujących celów: aby mali uczniowie angażując wolę, emocje i rozum przeżywali kształcenie jako ich własny proces, sprawiający Im samym satysfakcję oraz aby nabyli umiejętność posługiwania się językiem w praktyce i rozbudzili w sobie zainteresowania poznawcze ułatwiające rozwijanie zdolności w kolejnych etapach edukacji.
EDUNEWS.PL: NOWE TECHNOLOGIE W SZKOLE - MODYFIKACJA I REDEFINICJA NAUCZANIA
Szkoła jako instytucja funkcjonuje dziś w świecie nowych możliwości, w którym przy odpowiedniej motywacji i nakładach możliwa jest realizacja nauczania w formie zupełnie odmiennej niż jeszcze 10, 20 lat temu. Z modelu „przelewowego“ możemy stosunkowo łatwo przejść do modelu projektowego czy eksperymentowego nauczania, albo lepiej ujmując: uczenia się. Bo uczyć się wiele w tym modelu będzie także nauczyciel
ORE: Stypendia hospitacyjne w Bawarii dla nauczycieli języka niemieckiego, zgłoszenia do 09.01.15.
Wydział Rozwoju Kompetencji Językowych ORE z przyjemnością informuje, że Bawarskie Ministerstwo Oświaty przydzieliło na rok kalendarzowy 2015 siedem stypendiów hospitacyjnych polskim nauczycielom języka niemieckiego uczącym w szkołach od podstawowej do średniej włącznie oraz pięć stypendiów nauczycielom reprezentującym mniejszość niemiecką w Polsce.
NaukaBezGranic: Ceilidh Dancing, warsztat taneczny, 20.01.2015, Łódź.
People often look at the culture and traditions that make up the British Isles now let’s try some of the specific traditions that come from the Celtic side of Britain and not only Britain but its neighbour the Republic of Ireland.
<<poprzednie [531] 532 533 534 535 536 537 538 539 540 nastepne>>