korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: GRY W ŻYCIU UCZNIÓW
Dzięki grom dzieci rozwijają kreatywność oraz budują relacje towarzyskie. Dodatkowa korzyść: grając z uczestnikami z innych krajów, uczą się języków. Jednocześnie trudniej im się uczyć, bo elektroniczne rozgrywki przyzwyczajają do szybkich sukcesów i schematów – to tylko niektóre wnioski z badania IBE wśród uczniów VI klas szkoły podstawowej
British Council: Exploring English - language and culture. Kurs online od 01.09.14.
Już niemal 20,000 osób z całego świata zapisało się na nasz kurs „Exploring English: language and culture”, który rozpocznie się 1 września na platformie FutureLearn. Jeśli uczysz się języka angielskiego, kurs może pomóc Ci zrozumieć brytyjską kulturę i udoskonalić znajomość języka.
Pearson: Język obcy ukierunkowany zawodowo (JOZ) - szkolenie wideo na dziś.
Nasz ekspert, Anna Abramczyk, w przystępny sposób wyjaśnia założenia i cele nauczania języka obcego w kształceniu zawodowym oraz podaje przydatne wskazówki, z jakich materiałów edukacyjnych mogą korzystać nauczyciele języków obcych uczący tego nowego przedmiotu.
Goethe-Institut: Reinefarth w Warszawie. Dowody zbrodni. Muzeum Woli w Warszawie 05.08-21.12.14
Przypadająca w 2014 roku siedemdziesiąta rocznica powstania warszawskiego jest okazją do historycznej refleksji nad tzw. rzezią Woli, która nie doczekała się dotychczas szerokiego omówienia i interpretacji; nie istnieje także wystarczająco w świadomości samych warszawiaków. Istotą wystawy „Reinefarth w Warszawie. Dowody zbrodni“ jest spojrzenie na to wydarzenie jako na zbrodnię, za którą nikt nie został skazany. Autorzy wystawy, przedstawiając prawne aspekty tragicznych wydarzeń, stawiają tezę o możliwości zakwalifikowania tzw. rzezi Woli jako zbrodni przeciwko ludzkości.(materiał informacyjny Muzeum na Woli)
EDUNEWS.PL: TRENDY ISTOTNE DLA SZKÓŁ
Na edukację w Polsce oddziałują takie same trendy jak na szkolnictwo w innych krajach zachodnich. Wcześniej czy później nowe idee i metody dotrą także do naszego kraju. Co będzie wpływało na edukację i metody kształcenia za rok, za dwa, za pięć lat? Jak może zmienić się środowisko edukacyjne? (Inspiracje 2014).
Impreza urodzinowa "La Rivisty", 13.09.14, Rozalin.
"La Rivista" kończy za miesiąc dwa lata! Z tej okazji zapraszamy Was serdecznie na huczną imprezę urodzinową, która odbędzie się 13 września w Rozalinie pod Warszawą, w pięknie położonej, zabytkowej willi z ogrodem, w ramach Zlotu Miłośników Włoskiej Motoryzacji ForzaItalia 2014. Przez cały dzień będzie tam trwał wielki włoski piknik, zaś od godziny 18 do godziny 20 - nasza LaRivistowa festa.
EDUNEWS.PL: W POSZUKIWANIU NOWEJ KULTURY UCZENIA SIĘ
Z jednego z niedawnych badań wynika, że uczniowie lubią się uczyć, ale nie lubią chodzić do szkoły. Dość niepokojące... To powinno nas skłonić do zastanowienia, czy nie powinniśmy poszukiwać nowych metod i technik uczenia, żeby uczniom chciało się przychodzić do szkoły i tu właśnie zdobywać wiedzę. O tym, jak dążyć do tej zmiany rozmawiano podczas konferencji „INSPIRACJE 2014 – Jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą?“ (Warszawa, 3-4 lipca 2014) (Inspiracje 2014).
MNODN: Zgrana klasa – jak budować konstruktywne relacje między uczniami? 27.08.14, Kraków.
Szkolenie pokazuje, jak można pracować z klasą tak, aby zbudować zespół zgrany, dobrze współpracujący, w którym każdy z uczniów będzie w stanie pokazać swoje najlepsze strony. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z konkretnymi ćwiczeniami do wykorzystania np. podczas lekcji wychowawczych.
<<poprzednie [591] 592 593 594 595 596 597 598 599 600 nastepne>>