korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
GOETHE INSTITUT:OLIVER FRLJIC „DRUGIE WYGNANIE/SECOND EXILE” - SPEKTAKL GOŚCINNY, 25.06.18, Warszawa
W 1992 roku 16-letni Oliver Frljić uciekł przed wojną z Bośni do Chorwacji, stając się częścią narodu uchodźców. Uchodźstwo oznacza prześladowanie i pozostawanie na łasce instytucji państwowych, z powodu faktów, na które nie masz żadnego wpływu, jak np. miejsce urodzenia czy narodowość twoich rodziców. W 2017 roku Frljić znowu znalazł się na wygnaniu. Jako dyrektor Chorwackiego Teatru Narodowego w Rijece w centrum swojej pracy artystycznej umieścił potrzebę przepracowywania wojennych zbrodni i traum – reakcją na to były groźby pozbawienia życia i uznanie za wroga publicznego.
EDUNEWS.PL - TAJEMNICZY LAPBOOK (artykuł)
Omawianie lektur w Potwornie Fajnej Klasie czwartej zawsze przebiega atrakcyjnie. Czasami tworzymy filmy, innym razem komiksy, przyszedł i czas na “książeczkę na kolanach”, czyli lapbook.
ETS Global: Measure English skills to provide a foundation for young...webinar,12th July
ETS Global ma przyjemność zaprosić na bezpłatne webinaria przedstawiające testy ETS. Podczas 43 sesji on-line poruszonych zostanie 29 tematów. Omówione będą zagadnienia dotyczące między innymi: podejścia do nauczania i uczenia się języka angielskiego, którego celem jest uzyskanie satysfakcjonujących wyników, jak się przygotować do testu TOEIC® Listening & Reading, jak podejmować decyzje przy wykorzystaniu wyników testu TOEIC® i wiele innych. Zapraszamy!
Wydawnictwo Prolog: Z polskim do pracy - bezpłatne webinarium, 25.06.18
Podczas webinaru poznasz praktyczne pomysły na lekcje z dorosłymi obcokrajowcami, którzy chcą podjąć pracę w Polsce. Odpowiemy na pytanie, jak uczą się dorośli – tak, aby było nie tylko efektownie, ale i efektywnie!
EDUNEWS.PL - EDUKACJA - DLACZEGO, JAK I CO? (artykuły)
Każda organizacja musi odpowiedzieć sobie na pytania o zasadnicze cele swego działania. Uzasadnione jest zatem pytanie, jaki jest zasadniczy cel edukacji, którą współtworzymy? A mówiąc wprost – kim (jacy) mają być w przyszłości młodzi ludzie, których kształcimy? W moim przekonaniu sensem szkoły powinno być wykształcenie ludzi, którzy dzięki swej edukacji będą mogli być w życiu szczęśliwi – będą potrafili wykorzystywać w pracy swoje zdolności i realizować zainteresowania, umieć tworzyć pozytywne relacje z innymi i w nich funkcjonować.
Italicus: In valigia! Nuovi arrivi dalla narrativa - IL GIORNO DEI MORTI
Przedstawiamy ciekawe tytuły z włoskiej literatury, beletrystyki i reportaży. To doskonały pomysł na spędzanie letniego czasu w kontakcie z ukochanym językiem włoskim w różnych jego odcieniach stylistycznych i obszarach tematycznych.
EDUNEWS.PL - ZNAKI CZASU I DLACZEGO TAK JEST, JAK JEST? (artykuł)
Już od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem napisania na blogu o zjawiskach, które w sposób szczególny odzwierciedlają zmiany, jakie zaszły w społeczeństwie na przestrzeni ostatnich lat; ważnych z punktu widzenia refleksji pedagogicznej. Muszę zresztą przyznać się do pewnej fascynacji tymi swoistymi „znakami czasów”, jeszcze niedawno trudnymi do wyobrażenia, a teraz spokojnie mieszczącymi się w spektrum normalności. Przedziwna to fascynacja, często pełna niedowierzania, czasem też zadumy nad społeczeństwem najwyraźniej pozbawionym drogowskazów, które kiedyś wydawały się ponadczasowe.
UNIBOOKS: Lektury Black Cat CIDEB: Szekspir
Czy dramaty i komedie Szekspira mogą być dobrym materiałem do nauki języka angielskiego także na niższych poziomach zaawansowania? Tak, jeśli tylko dysponujemy odpowiednio uproszczonym językowo materiałem.
<<poprzednie [121] 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nastepne>>