korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL - HAWKING PO PROSTU (artykuł)
O otaczającym nas wszechświecie, dzięki postępowi nauki i technologii, wiemy coraz więcej. Ale im więcej wiemy, tym więcej pojawia się pytań.
NaukaBezGranic: Multicultural Britain; Teenage English; British Festivals and...10.12.18, Poznań.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chętnie dojedziemy też do Państwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
EDUNEWS.PL - JAK I KIEDY PRZEKAZYWAĆ KRYTYCZNE UWAGI (artykuł)
Na postawie wytycznych do przekazywania pracownikom krytycznych zaleceń do ich pracy, opracowałam kilka rad o dawaniu uczniom krytycznych uwag o ich pracy przez nauczyciela.
MNODN: Wychowanie do odpowiedzialności – jak rozwiązywać trudne sytuacje..., 1.12.18, Kraków
Rozwój kompetencji nauczycieli, wychowawców, rodziców w zakresie rozwoju moralnego ucznia. Nabycie i doskonalenie umiejętności: rozwiązywania konkretnych sytuacji niewłaściwych zachowań ucznia- interweniowania i prowadzenia rozmowy z dzieckiem; wykorzystywania trudnych sytuacji wychowawczych oraz korzystania z narzędzi wychowawczych w taki sposób, by służyły wychowaniu uczniów do odpowiedzialności; współpracy nauczycieli i rodziców w wychowaniu dziecka- ustalenie „wspólnego frontu” wychowawczego i rozwiązywanie konfliktów wynikających z różnic w poglądach i wartościach;
EDUNEWS.PL - MIĘKKIE UMIEJĘTNOŚCI DLA ZMIENIAJĄCEGO SIĘ ŚWIATA (artykuł)
Są takie kraje na świecie, które rzeczywiście poważnie podchodzą do edukacji narodowej, odrywając debatę edukacyjną od bieżących celów politycznych. Nie, to nie o Polskę chodzi… Ministerstwo Edukacji Singapuru pracuje nad kompleksowym programem kształcenia, który ma zastąpić dotychczasowy system, oparty na porównywaniu ocen i wyników egzaminów. Planowane jest przeniesienie punktu odniesienia z osiągniętego wyniku egzaminu na kompetencje osobiste uzyskane w trakcie edukacji na danym etapie szkolnym.
GOETHE INSTITUT: WEEKEND Z POEZJĄ SPOKEN WORD W WARSZAWIE, 01.12.18
Stowarzyszenie Europejskich Instytutów Kultury Unii Europejskiej w Warszawie (EUNIC) zaprasza na 14 edycję festiwalu Spoke’n’word, w tym na międzynarodowe poetyckie show z artystkami i artystami z 11 krajów, w tym Jessy James Lafleur z Niemiec.
EDUNEWS.PL - ZADAJĘ Z SENSEM, CZYLI DLA TWOJEGO UCZNIA TO TY JESTEŚ SYSTEMEM EDUKACJI (artykuł)
Przeładowana podstawa programowa to świetny moment, żeby część materiału zadać uczniom do „przerobienia” jako zadanie domowe. W końcu wtedy mamy szansę się „wyrobić z materiałem”. Czyż to nie jest kusząca wizja? W końcu polski nauczyciel, jak lotnik, poleci i na drzwiach do stodoły – czyli wrodzonym sprytem da sobie radę w sytuacji, gdy twórcy podstawy programowej, tworzonej w jeden miesiąc, cofnęli nasz edukacyjny świat o 30 lat, także w kwestii zadawania zadań domowych. Jacek Staniszewski z Warszawy i Marcin Zaród z Tarnowa, prowadzący polski podcast edukacyjny EduGadki, a jednocześnie inicjatorzy kampanii #zadajęzsensem mówią: „NIE tędy droga”.
NaukaBezGranic: Festivals and Traditions in the UK, the USA and in South Africa, 10.12.18, Poznań.
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chętnie dojedziemy też do Państwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
<<poprzednie [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nastepne>>