korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
ETS Global: Live Demo: More teaching and learning. Less correcting, 9th August.
ETS Global ma przyjemność zaprosić na bezpłatne webinaria przedstawiające testy ETS. Podczas 43 sesji on-line poruszonych zostanie 29 tematów. Omówione będą zagadnienia dotyczące między innymi: podejścia do nauczania i uczenia się języka angielskiego, którego celem jest uzyskanie satysfakcjonujących wyników, jak się przygotować do testu TOEIC® Listening & Reading, jak podejmować decyzje przy wykorzystaniu wyników testu TOEIC® i wiele innych. Zapraszamy!
EDUNEWS.PL - HISTORIE, KTÓRE PORUSZAJĄ (artykuł)
W dniach 28-29 czerwca miałam okazję brać udział w międzynarodowej konferencji w Berlinie organizowanej między innymi przez Anne Frank House Amsterdam i Anne Frank Zentrum Berlinie. Celem spotkania edukatorów i nauczycieli z całej Europy była promocja platformy edukacyjnej www.stroriesthatmove.org, która jest rodzajem nowoczesnego narzędziownika dla nauczycieli zainteresowanych tematyką wychowania i dyskryminacji.
GOETHE INSTITUT: NIEMCY PO POLSKU - ŚWIAT TECHNOLOGII NIE ZNA GRANIC (artykuł)
Do Berlina z całej Europy ściągają ludzie, którzy zajmują się tworzeniem nowych technologii. Co stolica Niemiec ma do zaoferowania twórcom startupów? Z Ulą Lachowicz, inicjatorką Polish Berlin Tech, rozmawia Urszula Jabłońska.
EDUNEWS.PL - O INNOWACJACH W SZKOLE (artykuł)
Czy dyrektorzy i nauczyciele lubią innowacje? Oczywiście. Innowacje są szalenie modne. Każda szkoła chce być innowacyjna. Jeśli jednak przyjrzymy się, co się za tym kryje, to się okaże, że pożądana innowacja zbyt często rozumiana jest raczej jako przemalowanie ścian na "oczojebne" kolory niż jako gruntowna przebudowa struktury lub praktyki.
Edunation: Nauczyciele na start!, konferencja online, 25.08.18
Ta Konferencja jest dla Ciebie, jeśli: - uczysz w szkole podstawowej lub gimnazjum, - na co dzień pracujesz z dziećmi i młodzieżą, - chcesz pewnym krokiem wejść w nowy rok szkolny.
EDUNEWS.PL - EGO W SZKOLNEJ ŁAWCE (artykuł)
Gdy rozmawiam z uczniem odnoszę wrażenie, że oprócz niego jest jeszcze jego ego, które domaga się uwagi, blokuje naszą rozmowę, przeszkadza, zagłuszając dotarcie do prawdy. Ego rodzi konflikty, niszczy relacje, szkodzi i ukrywa osobistą siłę, talenty, potrzebę miłości, szacunku, przyjaźni i akceptacji.
GOETHE INSTITUT: #BĘDZIECZYTANE EŁK FESTIWAL, 28-29.07.18, Ełk
Nowa inicjatywa na mapie kulturalnych wydarzeń w Polsce, dwudniowy festiwal literacki dodatkowo z dużą dozą muzyki. To jednocześnie hołd dla wybitnego niemieckiego pisarza Siegfrieda Lenza, który urodził się w Ełku, a w 2011 roku otrzymał tytuł jego honorowego obywatela.
EDUNEWS.PL - NARZĘDZIA OK, KTÓRE POMAGAJĄ UCZNIOM I NAUCZYCIELOWI (artykuł)
Użyteczne techniki nie musza być skomplikowane i czasochłonne, ważne aby były skuteczne. Autor Lee Watanabe-Crockett podaje przykłady 21 prostych technik. Pamiętajmy przede wszystkim, że techniki nie powinny być stosowane dla nich samych, ale wtedy, gdy pomagają w uczeniu się i nauczaniu. Nauczyciel powinien stosować je, gdy są pomocą w rozwiązywaniu zlokalizowanego problemu.
<<poprzednie 151 152 153 154 155 156 [157] 158 159 160 nastepne>>