korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
La Rivista / Julia Wollner: O muzeum lodów koło Bolonii...
Kto nie marzy o wyprawie w strefę upałów, a raczej o chłodzeniu się, niech zerknie natomiast na mój tekst o muzeum lodów koło Bolonii. W zeszłym roku opowiadałam o nim w radiu (na stronie jest też link do audycji) - przypomniałam sobie ten fakt podczas wczorajszych zmagań z wysoką temperaturą. A że podczas jedzenia lodów podobno spala się kalorie, dodajcie ich sobie trochę, pałaszując włoskie lody czekoladowe z rozmarynem. Przepis znajdziecie na końcu wpisu. :)
EDUNEWS.PL: O TECHNOLOGIACH PRZYJAZNYCH NAJMŁODSZYM UCZNIOM
Powtarzamy to od dawna na łamach portalu: uczniowie już od pierwszych lat nauki powinni poznawać edukacyjne zastosowania otaczających ich technologii. Zazwyczaj dzieje się to wyłącznie dzięki nauczycielom, którzy potrafią (wcześniej czy później) wykorzystać do celów edukacyjnych niemal każde narzędzie, także starszy czy najnowszy smartfon lub tablet. Należy zadbać o różnorodność edukacyjnych doświadczeń małych uczniów, ale lepiej nie twierdzić, że technologie są dla nich złe i ich nie rozwijają – gdyż bardzo trudno to udowodnić...
Italicus: Lektury "urlopowe" i nie tylko - lato 2015. Sveva Casati Modignani
Wakacyjnym romantykom polecamy przyjrzeć się "miłosnej" twórczości literackiej Svevy Casati Modignani. Jest to pseudonim autorki Boce Cairati, która początkowo pisała powieści razem ze swoim mężem. Po jego smierci kontynuuje pracę pisarską, pozostawiając niezmienionym nazwisko na okładkach.
Twoja Lekcja: Coaching językowy oraz metody coachingowe na lekcjach języków obcych, 29.08.15,Wrocław
Na zakończenie wakacji mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejne inspirujące warsztaty. Wychodząc naprzeciw dynamicznym zmianom na rynku nauczania języków obcych, przygotowaliśmy szkolenie, które pomoże Wam wzbogacić warsztat pracy, skuteczniej pozyskiwać i utrzymywać Klientów oraz umocnić Waszą pozycję na rynku pracy.
Italicus: Lektury "urlopowe" i nie tylko - lato 2015. Valerio Massimo Manfredi.
Pozycje obowiązkowe dla fanów powieści historycznej. Manfredi, z wykształcenia archeolog i filolog klasyczny, może się pochwalić niemałym dorobkiem w tym zakresie. Il mio nome e' Nessuno. Giuramento to pierwsza część trylogii zwanej "Serie di Ulisse". Ekscytująca podróż w przeszłość i niezapomniane wrażenia gwarantowane.
La Rivista / Julia Wollner: Pyszny artykuł w magazynie "KUKBUK".
W pysznym magazynie "KUKBUK" opublikowano obszerny artykuł o moim mężu, jego kawiarni Cophi, izraelskich przysmakach i naszej szalonej rodzince. Smacznego czytania! :)
EDUNEWS.PL: SPRAWDZONY SPOSÓB NA UCZNIA
Pamiętacie książkę „Sposób na Alcybiadesa”? Główni bohaterowie starają się zdobyć sprytne „sposoby” na gogów (pedagogów) by, przy jak najmniejszym wydatkowaniu energii umysłowej, żyć na dobrej stopie z wszystkimi nauczycielami. Jednak zdobycie sposobów od starszych klas nie jest łatwe… Ja zapytałam o sprawdzone sposoby na uczniów. Poprosiłam o to nauczycieli w jednej ze szkół ponadgimnazjalnych...
Italicus: Lektury "urlopowe" i nie tylko - lato 2015. Andrea Camilleri
Słyszeliście o komisarzu Montalbano? Jeżeli nie, wakacje mogą być świetną okazją, żeby zapoznać się z serią kryminałów, która podbiła serca ludzi na całym świecie. Akcja książek rozgrywa się na Sycylii, może to być więc również do, przynajmniej wirtualnej, podróży w tamte strony. Na naszej stronie internetowej znajdziecie najróżniejsze pozycje tego autora, zarówno we włoskiej, jak i w polskiej wersji językowej.
<<poprzednie [491] 492 493 494 495 496 497 498 499 500 nastepne>>