korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Szkolenie DELFORT: Jak osiągnę cel? Uatrakcyjnię pracę z podręcznikiem!, 23.05.18, Kołobrzeg
Podręczników do nauki języka niemieckiego jest bez liku. Na ile odpowiadają one zainteresowaniom i oczekiwaniom uczniów, to ważne pytanie. Zapraszamy Państwa do udziału w seminarium, podczas którego nauczymy się świadomie i celowo pracować z podręcznikiem. Dowiecie się też Państwo, w jaki sposób niedużym nakładem czasu dostosować i poszerzyć materiały z podręcznika do potrzeb uczniów.
GOETHE INSTITUT: CZAS NA POEZJĘ! JULIA FIEDORCZUK I JAN WAGNER W GOETHE-INSTITUT, 19.05.18, Warszawa
W ramach Warszawskich Targów Książki Goethe-Institut zaprasza do biblioteki na wyjątkowy wieczór z wierszami i ich autorami.
EDUNEWS.PL - JAK PRACOWAĆ Z MAŁYMI DZIEĆMI PROJEKTOWO? (artykuł)
Realizacja projektów w klasach I-III nie powinna sprawiać nauczycielom kłopotów, ponieważ pozwala na elastyczną pracę z dziećmi wokół jednego zagadnienia tematycznego przez dłuższy czas. Nie musimy się spieszyć, a planując zadania w projekcie należy mieć na uwadze realizację podstawy programowej dla I etapu edukacyjnego. projekt w klasach młodszych powinien angażować wszystkie zmysły dziecka, wiązać w całość różne dziedziny edukacji, czyli być najprawdziwszym nauczaniem zintegrowanym. To oznacza również konieczność uwzględnienia dziecięcych zainteresowań i pomysłów. Dzięki temu mamy szansę osiągnąć sukces edukacyjny przy maksymalnym zaangażowaniu małych uczniów.
Szkolenie DELFORT: Jak osiągnę cel? Uatrakcyjnię pracę z podręcznikiem!, 21.05.18, Ełk
Szkolenie DELFORT: Jak osiągnę cel? Uatrakcyjnię pracę z podręcznikiem! Podręczników do nauki języka niemieckiego jest bez liku. Na ile odpowiadają one zainteresowaniom i oczekiwaniom uczniów, to ważne pytanie. Zapraszamy Państwa do udziału w seminarium, podczas którego nauczymy się świadomie i celowo pracować z podręcznikiem. Dowiecie się też Państwo, w jaki sposób niedużym nakładem czasu dostosować i poszerzyć materiały z podręcznika do potrzeb uczniów. Jesteście Państwo ciekawi? Chcecie uatrakcyjnić pracę z podręcznikiem, aby lekcje były efektywne i kreatywne? Serdecznie zapraszamy!
GOETHE INSTITUT: „DOBRE POMYSŁY NIE MUSZĄ BYĆ DROGIE!“, 18.05.18, Warszawskie Targi Książki
Wydawca Jörg Sundermeier (VerbrecherVerlag, Kurt Wolff Stiftung) i księgarz David Mesche (Buchbox!) w rozmowie o tym, jak sprawić, by książki niezależnych wydawców i lokalnych księgarń były bardziej widoczne i dostępne. Rozmowę poprowadzi Małgorzata Duda-Klag. W ramach Warszawskich Targów Książki
EDUNEWS.PL - JAK PODNOSIĆ POCZUCIE WŁASNEJ SKUTECZNOŚCI U DZIECI? (artykuł)
To, ile dziecko jest w stanie wyciągnąć korzyści z edukacji szkolnej, wynika z jego wewnętrznej motywacji. Z tą w polskiej szkole nie jest najlepiej. Zbyt wielu nauczycieli oczekuje, że dziecko będzie podążało za nauczycielem i jego wywodem w ciszy i skupieniu. Podawczy styl nauczania nie sprzyja umacnianiu motywacji do nauki.
Italicus: Dal testo alla grammatica - proposte per una didattica induttiva, 18.05.18, Warszawa
Popularyzacja i upowszechnienie w ostatnich dwudziestu latach podejścia komunikatywnego bardzo pozytywnie wpłynęły na proces uczenia się języków obcych. Pozwoliły zaoszczędzić czas i energię niezbędne do zgłębienia aspektów nie tylko językowych, ale i kulturowych. Celem warsztatów jest omówienie nowych form dydaktyki języka włoskiego na przykładzie podręczników: „Spazio Italia” i „Nuovo contatto” oraz innowacyjnych materiałów cyfrowych związanych z tymi metodami.
EDUNEWS.PL - LABORATORIUM W SZUFLADZIE: MODELARSTWO I ELEKTROTECHNIKA (artykuł)
Majsterkowanie daje poczucie sprawstwa. Coś można zrobić i od razu widać efekty. Lepsze lub gorsze ale jednak widoczne. I to my sami zrobiliśmy. W czasach powszechnej "gotowizny" coraz rzadziej możemy coś samodzielnie wykonać. Dlatego sprawia nam tak dużo radości. Różnego rodzaju majsterkowanie i eksperymenty są ważne także z edukacyjnego punktu widzenia - pozwalają nam pełniej, głębiej i lepiej budować nasza osobista wiedzę o świcie i o tym jak to wszystko działa.
<<poprzednie [191] 192 193 194 195 196 197 198 199 200 nastepne>>