korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: TUTORING W POLSKIEJ SZKOLE
Rola nauczyciela XXI wieku nie może polegać jedynie na przekazywaniu wiedzy. Jeśli rzeczywiście zakładamy, że w szkole się uczymy, a nie zakuwamy w duchu 3xZ, to coraz większe znaczenie ma tworzenie szczególnej relacji między uczniem i nauczycielem: wspieranie ucznia w rozwoju, bycie przewodnikiem, podpowiadanie możliwych najlepszych rozwiązań. Skoro tak, to warto więcej dowiedzieć się o tutoring
British Council: Makbet- Polska premiera filmu, 27.11.15.
Nowa brytyjska filmowa adaptacja Makbeta Williama Shakespeare’a. Film wyreżyserował Justin Kurzel. W roli tytułowej wystąpił Michael Fassbender, a w roli Lady Makbet – Marion Cortillard. Polska premiera Makbeta odbędzie się 27 listopada.
Goethe-Institut: ROZMOWY Z TŁUMACZAMI- JAKUB EKIER
Tłumacz pełni „rolę tak samo odpowiedzialną jak język w porozumieniu między ludźmi. Może albo coś zafałszować, albo stać się posłusznym narzędziem komunikacji “ – uważa Jakub Ekier.
Ksiegarnia Francuska Edukator: Obniżka cen na tytuły z wydawnictwa Ellipses w dniach 20-22.11.15.
Obniżka cen na tytuły z wydawnictwa Ellipses rozpoczyna akcję „prezentową”, którą nasza księgarnia przygotowała na grudzień.
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PISANIA PO ANGIELSKU Z CAMBRIDGE ENGLISH, 19.11.15, cała Polska.
10 000 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych weźmie udział w Ogólnopolskim Dniu Pisania po Angielsku, organizowanym przez Cambridge English. 19 listopada w ponad 200 miejscowościach w całej Polsce tysiące nastolatków napiszą opowiadania w języku angielskim.
MNODN: Trening uważności „mindfulness” jako profilaktyka stresu ...30.11.15, Kraków.
Trening uważności „mindfulness” jako profilaktyka stresu (nauczyciela i ucznia) oraz wypalenia zawodowego
EDUNEWS.PL: DZIEŃ Z PROJEKTAMI W SZKOLE
Czy metoda projektu może być szerzej wykorzystana w nauczaniu przedmiotowym w szkole i faktycznie wspierać rozwój umiejętności uczniów? Jak najbardziej – można do planu nauczania w szkole wprowadzić taką innowację i może ona przyczyniać się do podnoszenia poziomu nauczania
ORE: Delfort - Kształtujemy przestrzeń lekcyjną. 30.11.15, Radom
W jaki sposób jako nauczyciele możemy rozpoznać i wykorzystać potencjał sali lekcyjnej oraz różnorodnych form pracy ? Jakie możliwości oferują różne formy działań dydaktycznych na lekcji? Jakie są cele i założenia projektu Instytutu Goethego „Deutsch hat Klasse” dotyczącego angażowania uczniów w aranżowanie przestrzeni lekcyjnej.
<<poprzednie [421] 422 423 424 425 426 427 428 429 430 nastepne>>