korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
GOETHE-INSTITUT: SPOTKANIE Z PISARZEM ILIJA TROJANOW, 31.03.17, Warszawa.
Ilija Trojanow, pisarz, tłumacz i wydawca, jeden z najważniejszych niemieckojęzycznych autorów oraz politycznie zaangażowany obywatel świata. Urodził się w 1965 r. w Sofii, mieszkał w Nairobi, Monachium, Bombaju i Kapsztadzie, obecnie mieszka w Wiedniu. Studiował prawo i etnologię w Monachium. W latach 90. pisał eseje oraz przewodniki i reportaże podróżnicze. Za powieść Kolekcjoner światów (tłumaczenie na polski Ryszard Turczyn, wydawnictwo Noir sur Blanc 2014) otrzymał w 2006 r. Nagrodę Lipskich Targów Książki. W 2009 r. wraz z Juli Zeh opublikował Angriff auf die Freiheit. Sicherheitswahn, Überwachungsstaat und der Abbau bürgerlicher Rechte [Atak na wolność. Obsesja bezpieczeństwa, państwo policyjne i ograniczanie praw obywatelskich]. W 2015 r. wydał polityczną powieść Macht und Widerstand [Władza i opór], szeroko zakrojoną panoramę powojennej Bułgarii. W 2016 r. ukazała się książka Moja olimpiada. 1 amator, 4 lata, 80 konkurencji (tłumaczenie na polski Daria Kuczyńska-Szymala, Anna Slotorsz, Wydawnictwo Sonia Draga 2016), refleksja o granicach, starzeniu się i relacji ciała i umysłu.
MNODN KONFERENCJA: SZKOŁA zaPROGRAMOWANA na TIK, 01.04.17, Kraków.
KONFERENCJA: SZKOŁA zaPROGRAMOWANA na TIK Zaskocz uczniów i pozwól im korzystać z telefonu podczas lekcji!
GOETHE-INSTITUT:SPOTKANIE AUTORSKIE: MA FLAKE Z ZESPOŁU RAMMSTEIN O BERLINIE, 27.04.17 Kraków.
SPOTKANIE AUTORSKIE MIASTO, KTÓREGO JUŻ NIE MA_FLAKE Z ZESPOŁU RAMMSTEIN O BERLINIE
EDUNEWS.PL: NISZCZĄCA SIŁA EGO
Rywalizacja, konkurowanie, wzajemne porównywanie się to efekt sztucznego budowania w szkołach i domach ego naszych uczniów. Chęć ciągłego wyścigu, udowadnianie swojej wielkości i przekonanie o własnej niezwykłości sprawiają, że wojny, bitwy i słowne pojedynki, jak też wszechobecny hejt i mowa nienawiści, to efekt rozbuchanego ego. Jego destrukcyjna i często niszcząca siła sprawiają, że wychowujemy nieszczęśliwe, sfrustrowane, cyniczne, często też zgorzkniałe i reaktywne społeczeństwo...
DELFORT REGIONAL INDYWIDUALIZACJA ĆWICZEŃ NA LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO, 27.03.17, Zgierz
Na warsztatach zajmiemy się następującymi kwestiami: przykłady zastosowania wybranych metod dydaktycznych sprzyjających indywidualizacji procesu nauczania uwrażliwienie na zagadnienia edukacji włączającej (inkluzji) zapoznanie się z obszarami wymagającymi specjalnego wsparcia.
FOKUS GRUNDSCHULE NOWE MEDIA NA LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Podczas warsztatów skupimy się na wykorzystaniu nowych mediów na lekcjach języka niemieckiego. Jakie stwarza to możliwości? Jakie korzyści oferuje to naszym uczniom?
Language Consulting Studio MLT: ENGLISH FOR PHARMACISTS, autorskie warsztaty, 26.03.17, Warszawa.
Zapraszamy na I część AUTORSKICH WARSZTATÓW JĘZYKOWYCH ENGLISH FOR PHARMACISTS
Praca.pl: Co oprócz pieniędzy można negocjować z pracodawcą
Z pracodawcą, obecnym lub potencjalnym, można negocjować nie tylko kwestię wysokości podstawowego wynagrodzenia. Rozmowy mogą dotyczyć także innych aspektów, które wpływają na ostateczne warunki zatrudnienia pracownika.
<<poprzednie [221] 222 223 224 225 226 227 228 229 230 nastepne>>