korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
GAMA TRAINING: Wspieranie lektorów w rozwoju - cykl warsztatów dla metodyków, 13.10.12, Warszawa.
Zapraszamy na cykl praktycznych warsztatów z zakresu współpracy z lektorami adresowany do osób opiekujących się lektorami lub przygotowujących się do objęcia tej funkcji.
EDUNEWS.PL: DORAŹNE ZMIANY NIE WYSTARCZĄ.
Jeszcze kilkanaście lat temu zdobyte wykształcenie wystarczało człowiekowi aż do końca jego życia zawodowego. Obecnie szacuje się, że przeciętnie wystarcza na jakieś 15 lat. Funkcjonujący system edukacji sprawdzał się jeszcze pod koniec XX wieku. Niestety, nie pasuje do wieku XXI. Przyczyny są dwie: nowa sytuacja demograficzna oraz rozwój technologii
Goethe Institut: Inne światy Wernera Herzoga- Projekt filmowy od 12.10-02.12.12 w wybranych miastach
Werner Herzog jest ikoną współczesnego kina autorskiego. Wielki niemiecki reżyser, od lat mieszka w Los Angeles, kręci filmy na całym świecie. Urodził się 70 lat temu w Monachium, dzieciństwo spędził w małej bawarskiej wiosce, skąd wyruszył w swoją nieustającą podróż przez wszystkie kontynenty, z Arktyką włącznie, by realizować wyjątkową namiętność, którą jest przekraczanie wszelkich granic: geograficznych, językowych, społecznych czy politycznych.
Promentis: Uczyć lepiej - Gry Językowe -13.10.2012, Łódź.
Do czego można wykorzystać krzesło i kosz na śmieci w czasie zajęć ? Na ile sposobów można zrobić kreatywny użytek ze zwykłej kartki papieru ? Czy to możliwe, żeby wprowadzić kontrolowany chaos w klasie, w czasie którego uczniowie będą intensywnie i z zaangażowaniem ćwiczyli pamięć ?!
EDUNEWS.PL: DLACZEGO BRAKUJE NAM ENTUZJAZMU?
Już po raz kolejny piszę tutaj o kapitale społecznym, którego budowanie powinna wspierać również szkoła. Wiarygodność, zaufanie, współpraca, odpowiedzialność, uczciwość to przecież pozaekonomiczne czynniki rozwoju i modernizacji kraju. Dzięki wiarygodności instytucji, firm, organizacji i osób, które są źródłem zaufania, podejmujemy działania, dokonujemy wyborów i zaczynamy ze sobą współpracować. Tak, jak trudno je się buduje, tak bardzo szybko można je utracić
deDOMO: European Language Label 2012 dla projektu angielski dla rodziców ( i nie tylko).
Z dumą ogłaszamy, że projekt deDOMO – angielski dla rodziców (i nie tylko) jest już w posiadaniu przepięknej statuetki European Language Label 2012!
GRUPA OTE KANGUR: NAUCZYCIEL WOBEC WSPÓŁCZESNYCH WYZWAŃ... (konferencja)13.10.12, Kraków.
Różnorodne problemy, z którymi mierzą się w swej codziennej pracy nauczyciele, często stawiają przed nimi prawdziwe wyzwania wychowawcze. Wiele mówi się o zmieniającym się obliczu młodzieży, o zagrożeniach związanych z powszechnym użytkowaniem cyberprzemocy, o wikłaniu się w trudne relacje, o agresji, ofiarach szkolnych systemów... Każdy z tych tematów jest szczególnie bliski nauczycielom - wychowawcom.
EDUNEWS.PL: ZACZNIJ ZMIENIAĆ ŚWIAT WOKÓŁ SIEBIE!
Kształtowanie postaw społecznych u młodzieży jest jednym z najważniejszych celów wychowania. A okres nauki w szkole gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej to czas, w którym budzą się w młodych ludziach społeczne instynkty. I właśnie wtedy warto je pobudzać, warto inspirować do działania na rzecz innych ludzi, pokazać, jak wiele od nas samych zależy
<<poprzednie [911] 912 913 914 915 916 917 918 919 920 nastepne>>