korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: JAK WYWOŁAĆ UCZNIOWSKI ZAPAŁ I ENTUZJAZM
Wywołać uczniowski entuzjazm - to marzenie nauczycieli. Znaczy tyle, co wprowadzić w stan zachwytu, rozpalić zapał i wielką chęć do czegoś, radość i uniesienie. Jak organizować uczenie się, aby uczniów zachwycić, wywołać zapał, zapalić do czegoś, zaintrygować ich, np. tematem? Co robić, aby chcieli się wysilać i uczyć? Jak wywołać uniesienie i radość posiadania wiedzy, umiejętności i sięgali po sukcesy? Oto kilka rad na Nowy 2013 Rok (na później też)
Oxford University Press: Oxford Primary -szkolenie dla nauczycieli klas IV-VI SP,13.02.13, Warszawa.
W tym roku szczególnie skupiamy się na nowym wydaniu naszego bestsellera dla klas 1-3 - Super Sparks, oraz na przygotowaniu uczniów klas 4-6 do sprawdzianu szóstoklasisty.
NaukaBezGranic: British English - Wykład z elementem warsztatów w marcu 2013.
Simeon Wren pochodzi z Manchesteru w północnej Anglii, ale mieszka i pracuje w Bielsku-Białej. W 2001 roku skończył studia aktorskie na Royal Scottish Academy of Music and Drama w Glasgow. Po studiach, zajmował się pracą w teatrze i telewizji oraz grał w sztukach szekspirowskich w przedstawieniach wystawianych przez teatry w Szkocji.
Wydawnictwo Szkolne PWN: konferencja metodyczna dla germanistów (SP), 16.02.13, Kielce.
Wie ich aus meinem Unterricht das Beste machen kann? Lehren und Lernen durch Spiele – methodische Tipps und Tricks Prowadzenie: Alexander Alisch
EDUNEWS.PL: KHAN ACADEMY - O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI?
Nie jest łatwo napisać krótko o metodzie, która podbija edukacyjny świat, o tym czym jest, a czym nie jest KhanAcademy i jak może ona pomóc nauczycielom i uczniom. Ale wydaje mi się, że jest to konieczne, abyśmy wszyscy mogli wykorzystać właściwie jej potencjał. Sal Khan napisał o tym książkę „One World Schoolhouse”, która być może ukaże się w tym roku w Polsce, a na razie dostępna jest w księgarni Amazon.com
Pearson: Konferencje dla nauczycieli języka angielskiego 12.02.13, Tarnów.
New technologies have become a symbol of modern times: the Internet, e-books or computer-based entertainment have been naturally integrated into everyday life. Since our students cannot even imagine a different world, it is obvious that they EXPECT new technologies to be part of their education as well.
British Council: TELL ME A STORY. NAUKA ANGIELSKIEGO PRZEZ HISTORYJKI,12.02.13, Poznań.
Storytelling to jeden z najlepszych sposobów na uczenie dzieci języka oraz kultury. Polega on na opowiadaniu bajek i wierszyków w nieznanym dotychczas języku, śpiewaniu piosenek i wspólnej zabawie. Tajemnica skuteczności storytellingu tkwi w naturalnych predyspozycjach małych dzieci. Im wcześniej kilkulatek ma okazję poznać nowy język, tym szybciej się go uczy, wykorzystując te same metody, jak przy nauce mowy ojczystej. Co więcej, dzięki temu jednocześnie przyswaja się kulturę i poszerza zdolność do nauki innych języków w przyszłości.
Cambridge University Press: Cambridge English Day for Schools ,07.02.13, Lublin.
Praca z nastolatkami stanowi nie lada wyzwanie dla nauczyciela, a zaangażowanie ich w tok lekcji często wydaje się wręcz niemożliwe. Co zrobić, aby „zaczarować” gimnazjalistów i sprawić, że trudno ich będzie oderwać od ekranu?
<<poprzednie [911] 912 913 914 915 916 917 918 919 920 nastepne>>