korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
NIEMIECKA DO KWADRATU. Cykl dyskusji o literaturze niemieckojęzycznej, 28.01.20, Kraków.
W naszym nowym cyklu „Niemiecka do kwadratu” będziemy czytać nowości i klasykę niemiecką dostępną w przekładach, spierać się o te lektury i rekomendować książki, których nie można pominąć. Do stałej trójki dyskutujących za każdym razem dołączy nowy gość. Zapraszamy gorąco do posłuchania i dyskutowania z nami o niemieckiej literaturze!
EDUNEWS.PL: ARCHITEKCI EDUKACJI - O PRZESTRZENIACH UCZENIA SIĘ
Można powiedzieć, że szkoła jest takim miejscem, które ma zdolność do niemal nieograniczonego „rozciągania się”, jeśli chodzi o przestrzeń edukacyjną. Nie jest ona jedynie materialną bryłą czy pustką w bryle, do której wchodzą uczniowie, ale czymś więcej, jeśli rozpatrujemy ją także w innych wymiarach niż tylko fizyczne
GOETHE-INSTITUT: LUDZIE Z AUSCHWITZ. ŚWIADECTWA OCALONYCH, 27.01.2020, Kraków.
27 stycznia, w 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, zapraszamy do JCC Krakow na spotkanie, w czasie którego usłyszymy fragmenty świadectw Ocalałych: Adolfa Gawalewicza, Charlotte Delbo, Haliny Birenbaum, Eliego Wiesela, Miklósa Nyiszliego i Primo Leviego, czytane przez Romana Gancarczyka i Paulinę Puślednik.
ELI & ET TOI: Liberty Readers- lektury zorientowane na żywy język i rozwijanie sprawności językowych
ELI Liberty Readers to innowacyjna i angażująca czytelnika seria lektur uproszczonych do nauki języka angielskiego, które stanowią wciągającą i ciekawą metodę rozwijania umiejętności czytania ze zrozumieniem i wzbogacania słownictwa. Podobnie jak serie lektur Teen ELI Readers i Young Adult ELI Readers, lektury Liberty wyróżniają się bardzo starannym doborem ćwiczeń, czytelnym układem treści, a jednocześnie zaskakują pięknymi ilustracjami, które wspomagają zrozumienie tekstu w języku obcym.
GOETHE-INSTITUT: TYDZIEŃ FILMU NIEMIECKIEGO, 17-23.01.2020, Warszawa.
Niemieckie kino wkracza na ciekawe terytorium. Kiedyś, by wiedzieć co w trawie piszczy, wystarczyło spojrzeć na recenzje krytyków. Dziś nie można już wyrobić sobie opinii na ten temat, czytając opinie z zagranicznych mediów czy listy nagrodzonych na międzynarodowych festiwalach.
GOETHE-INSTITUT: NIEMCY UCZĄCY SIĘ POLSKIEGO ŹDŹBŁO W SZCZEBRZESZYNIE
Chcą odnaleźć polską cząstkę swojej tożsamości albo poćwiczyć głowę. Powodów, dla których Niemcy uczą się polskiego, jest wiele i bywają zaskakujące.
EDUNEWS.PL: O NASI UCZNIOWIE MYŚLĄ O SZKOLE?
Nawet laicy interesujący się choć trochę życiem społecznym kojarzą dzisiaj międzynarodowe badania edukacyjne PISA, które w swojej ostatniej edycji wykazały, że polscy uczniowie z („wygaszanych” akurat) gimnazjów bardzo dobrze wypadają na tle swoich rówieśników z całego świata pod względem umiejętności matematycznych, czytania ze zrozumieniem oraz w zakresie nauk przyrodniczych. Część owych laików wie nawet, że to samo badanie wskazało na relatywnie bardzo niską satysfakcję uczniów ze szkoły i ich małe poczucie bezpieczeństwa, co jakoś umknęło większości komentatorów. Mamy problem, choć w dobrym towarzystwie innych nacji, odnotowujących w badaniu PISA równie wysokie wyniki
GOETHE-INSTITUT: LITERA_TURA:DE
Nowa edycja projektu litera_tura:de ponownie koncentruje się na książkach i tematach, które aktualnie są szeroko dyskutowane w Niemczech. Litera_tura:de przedstawia spojrzenie na literaturę z perspektywy ekspertów z krajów Europy Środkowej.
<<poprzednie [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nastepne>>