korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: JĘZYKI OBCE - JAK ICH UCZYĆ?
Europa zastąpiła wielojęzyczność różnojęzycznością. Zastąpiła normę funkcjonalnością. Należy to powitać z radością. Nikt już nie musi mówić jak rodzimy użytkownik języka. Ma się dogadać. Lingua franca = lingua Europa. Mów, jak umiesz i szanuj rozmówcę. Mówienie jest aktem odwagi i ufności
PASE: III Dzień Menadżera, 23 listopada 2012, Warszawa.
- Nowe trendy w zarządzaniu szkołą językową, Wojciech Graniczewski - Kryzys z czym Ci się kojarzy? - czyli o tym jak się przygotowac i przetrwac, Joanna Femiak
Teatr Tańca novaTanz: spektakl Requiem dla miejsc, 25.11.13,
Taniec, muzyka, video, design, teatr i sztuki piękne wzajemnie się tutaj inspirują, wstępują w dialog i stapiają się w jednolitą artystyczną formę”. Jako że wiele miast zostało ukształtowanych przez specyfikę historii obydwu krajów, to pracę nad REQUIEM DLA MIEJSC zespół postrzega jednocześnie jako wkład w porozumienie obu narodów na poziomie artystycznym.
Wydawnictwa Edinumen i Nowela: Actividades para la comunicación, 19.11.12, Olsztyn.
Wydawnictwa Edinumen i Nowela we współpracy ze Studium Języków Obcych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w warsztatach metodycznych pt.: Actividades para la comunicación intercultural: creencias, valores y actitudes en la enseñanza, które poprowadzi przedstawiciel metodyczny wydawnictwa Edinumen, Diego Martín Arroyo.
EDUNEWS.PL: UCZNIOWIE NA TROPIE FUNDUSZY EUROPEJSKICH.
Realizowany od dwóch lat w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych projekt „Mapa przemian” przynosi wyśmienite rezultaty. W ubiegłym roku prawie 450 uczniów z całej Polski wyruszyło w teren z urządzeniami nagrywającymi, aby opisać, sfilmować i sfotografować setki inwestycji i projektów dofinansowanych ze środków unijnych – owoce ich prac można było potem podziwiać na blisko 150 blogach. Powstało blisko 240 filmów o Polsce, 13 tysięcy uczniów wzięło udział w specjalnych lekcjach. Również i w tym roku uczniowie szykują się do pokazania, jak rozwija się i na naszych oczach zmienia kraj
Webinaria dla lektorów Pearson: Blended learning approaches to error correction, 14.11.12,
Za pośrednictwem komputera i dostępu do internetu, mogą Państwo poszerzać swoją wiedzę bez wychodzenia z domu. Szkolenia są interaktywne – pozwalają na komunikowanie się z prelegentem i z nauczycielami z całego świata.
ORE: Relacja z konferencji: Zmieniająca się szkoła – wspieranie rozwoju samodzielności uczniów ...
Pierwszy dzień konferencji koncentrował się na odpowiedzi na pytanie „Jaka jest szkoła i jak służy uczeniu się uczniów? W tej części spotkania dr Magdalena Szpotowicz zapoznała uczestników z wynikami najnowszych badań dotyczących edukacji językowej w Polsce i w Europie. Następnie, dr Marzena Żylińska omówiła główne założenia neurodydaktyki czyli nauczania przyjaznego mózgowi.
PASE: KAPELUSZE LEKTORA, warsztaty metodyczno-psychologiczne 17.11.2012, KRAKÓW.
W naszym świecie – świecie nauczycieli, lektorów, trenerów, metodyków – często doświadczamy sytuacji, gdy konieczne staje się wywarcie wpływu na naszych uczniów, mimo że ci uparcie starają się nie robić tego, o co są proszeni lub mają swoją wizję, nie zawsze zgodną z naszą. Część z nas stara się wywrzeć wpływ na rodziców, a ci wciąż niewzruszeni. A jednak od czasu do czasu okazuje się, że udaje nam się osiągnąć cel i namówić drugą stronę do współpracy. Jak tego dokonujemy?
<<poprzednie [851] 852 853 854 855 856 857 858 859 860 nastepne>>