korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: PRZEKONANIA MORALNE UCZNIÓW
Uczniowie twierdzą, że w pracy nauczyciela nie daje się do końca być sprawiedliwym (51%). 36% potwierdza, że uczniowie zwykle nie są uczciwi wobec nauczycieli. Nieco ponad 24% badanych uczniów uważa, że ludziom można ufać w większości sytuacji; 26% nie zgadza się, że uczniom można zostawiać dużo swobody na ich własne decyzje; 43% wskazuje, że ludzie bez kontroli nie postępowaliby uczciwie. Czy wobec tego szkoła może być autentyczną wspólnotą nauczycieli i uczniów?
NaukaBezGranic: American Folklore and Urban Legends, warsztat dla grup, 15.12.15, Poznań.
Have you heard of Johnny Appleseed, Paul Bunyan or Babe the Blue Ox? Did you know that in the Pacific Northwest they believe Sasquatch lives in the mountains? Why can’t you find a button for the 13th floor in American elevators? In this workshop we’ll hear famous American Folklore and urban legends that are told around campfires in the United States.
Goethe-Institut: JESTEŚ TYM, CO JESZ?
„Clubbing zdycha, niech żyje fooding!“ – ogłosił w jednym z ostatnich felietonów Maciej Nowak, warszawski krytyk kulinarny. Kulinaria coraz śmielej wgryzają się w kulturę. Na ostatnim festiwalu filmów dokumentalnych Planet+ Doc w Warszawie w ramach sekcji „Jedz lokalnie, myśl globalnie“ oglądaliśmy filmy o poszukiwaniu nieznanych gatunków owoców tropikalnych, ginących tuńczykach, o małżach i miłości. W kioskach pojawiają się nowe, piękne magazyny kulinarne. Trudno o lepszy moment na przeczytanie książki Jeść przyzwoicie. Autoeksperyment. Karen Duve.
NaukaBezGranic: Christmas Time Celebrations in the USA, warsztat dla grup, 15.12.15, Poznań.
Why do we call it winter break in school instead of Christmas vacation? How do Americans celebrate Christmas? In this workshop we’ll go over American Christmas traditions including songs, decorations, and recipes.
EDUNEWS.PL: SZKOŁY ŚWIATA: EVANGELISCHE SCHULE BERLIN ZENTRUM (2)
Charakter i dynamikę szkole XXI wieku nadają przede wszystkim uczniowie. W pierwszej części poświęconej berlińskiej szkole Margret Rasfeld zamieściliśmy kilka obserwacji z wizyty studyjnej, nieco z lotu ptaka. Dziś chcielibyśmy skupić się bardziej na uczniach i rodzicach w tej szkole. Co sądzą uczniowie o swojej szkole?
Zamów lektury wydawnictwa MM Publications do konkursu FOX, 15.12.15, internet.
Do przygotowania się służą lektury wydawnictwa MM Publications
Goethe-Institut: AGENT JAK MEDIATOR
O specyfice pracy agencji literackiej, możliwości prognozowania sprzedaży i przekładaniu bestsellerów z rynku na rynek opowiada Maria Strarz-Kańska, współwłaścicielka agencji literackiej Graal.
Księgarnia Italicus: Idea regalo
Uwielbiane przez cały świat oznaczenie MADE IN ITALY to nie tylko ubrania i produkty spożywcze. Znani z elegancji Włosi na co dzień wybierają klasyczne-nawet nieśmiałe- luksusowe rozwiązania. Dopracowane w szczegółach, trwałe, z klasą.
<<poprzednie [461] 462 463 464 465 466 467 468 469 470 nastepne>>