korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: JAKICH ZMIAN POTRZEBUJEMY?
W ostatnim czasie pojawia się w mediach coraz więcej głosów, z których wynika, że nasz system oświaty wymaga pilnych i głębokich zmian, ale niekoniecznie idących w tym samym kierunku, co propozycje MEN. Jestem nauczycielką w szkole w Nidzicy, czyli w niedużym mieście (20 tys. mieszkańców) w województwie warmińsko-mazurskim i z tej perspektywy chciałabym zaprezentować pewien punkt widzenia na edukację szkolną. Swoje obserwacje ograniczę do edukacji podstawowej i gimnazjalnej, które są mi dobrze znane, także w wymiarze międzynarodowym...
Wystawa biograficzna: „Gustav Klimt - prekursor modernizmu“, Warszawa, 04.12-21.12.12
Gustav Klimt (1862-1918) jest symbolem epoki, która do dzisiaj fascynuje i inspiruje: modernizmu. Artysta szczególnie związany był z Wiedniem. To tutaj on sam i inni artyści z jego kręgu jak Josef Hoffmann, Otto Wagner, Joseph Maria Olbrich, Richard Gerstl, Egon Schiele czy Oskar Kokoschka, naznaczyli swoją twórczością czas przełomu wieków. W roku 2012 Gustav Klimt skończyłby 150 lat.
Nowela.pl: Rabaty do 40% a do tego gratisy!Promocja na publikacje do nauki języka francuskiego!
Z przyjemnością informujemy, że w Księgarni „Nowela” rozpoczęła się promocja na książki do nauki języków obcych. Począwszy od dziś aż do dnia 31 grudnia br. będą Państwo mieli możliwość zakupienia na bardzo atrakcyjnych warunkach słowników, literatury i pomocy naukowych w językach: francuskim, hiszpańskim, włoskim i innych, o czym będziemy informować w przesyłanych systematycznie newsletterach.
NaukabezGranic: Zapraszamy nauczycieli i przyjaciół na długi weekend majowy do Edynburga! maj 2013.
Na długi weekend majowy planujemy dla Państwa różne atrakcje, zwiedzanie z Duncanem i Georginą, konwersacje z Colinem i przede wszystkim kilka dni odpoczynku w cudownym Edynburgu. Zorganizujemy też Państwu skromne, ale za to bardzo tanie zakwaterowanie z wyżywieniem w rodzinach szkockich.
EDUNEWS.PL: CZTERY PROPOZYCJE ZMIAN DLA POLSKICH UCZELNI
W 2011 roku, trzy najbogatsze uczelnie amerykańskie: Harvard, Stanford i Yale, posiadały fundusze inwestycyjne o łącznej wartości prawie 70 miliardów dolarów. Jest to 30 razy więcej niż wszystkie wydatki na szkolnictwo wyższe w Polsce w 2012 roku (około 8 mld zł). Nie należy się zatem dziwić niskim pozycjom polskich uczelni w rankingach uniwersytetów oraz małej liczbie zgłaszanych patentów. Polska gospodarka wciąż nie jest uznawana za innowacyjną, a zmiana tego stanu rzeczy zależy także od dobrej współpracy na linii biznes-nauka
Staromiejski Dom Kultury: PROJEKT DIALOG MIĘDZYKULTUROWY, 07.12.2012, Warszawa.
Podczas regularnych spotkań młodzież licealna i studencka z Polski oraz m.in. Rosji, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu będzie starała się poszerzyć świadomość własnej tożsamości kulturowej oraz tolerancję wobec tożsamości kulturowej innych osób.
MACMILLAN WEBINAR: The Return of Translation, 05.12.2012r.
The webinar will begin with a brief overview of the arguments for the use of L1 and translation in language teaching. I will then look at a wide range of practical techniques and activities which involve elements oftranslation and which can be accommodated within contemporary approaches to language teaching, and can be incorporated into the repertoires of language teachers of all ages and levels.
MNODN: Taniec celtycki w pedagogice, 1-9.12.12, Kraków.
Można poznać układy tańców szkockich, irlandzkich i angielskich – doskonałe do integracji grupy. Układy taneczne do wykorzystania ze starszymi dziećmi. Umiejętność tańca nie jest konieczna! Zabawa gwarantowana!
<<poprzednie [871] 872 873 874 875 876 877 878 879 880 nastepne>>