korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: O POZYTYWNYCH EFEKTACH DEMOKRATYZACJI NAUKI I EDUKACJI.
Idee otwartości stają się najważniejszymi siłami kształtującymi obszar nauki i edukacji w Unii Europejskiej. Stanowią już ważny element europejskiej strategii Agenda Cyfrowa 2020. Polityka Otwartego Dostępu stała się kluczowym elementem unijnego Ramowego Programu Wspierania Badań i Innowacyjności 2014-2020. Czy w Unii Europejskiej i krajach członkowskich OECD zaczyna się epoka Otwartej Nauki?
Nauka Bez Granic: Great Britain - Wykład z elementem warsztatów dla grup z nauczycielem, listopad.
What do you know about Great Britain? Ok you know something I bet you know quite a lot but what do you really know? We will test you on your knowledge of the history, culture and different peoples of Great Britain by means of a class Quiz Show and as we take all the answers in we will see that we still have many questions to be answered.
MNODN Kraków: Uczeń z dysleksją na lekcjach języków obcych - teoria i praktyka, 19 i 20.10.2012.
Program szkolenia: definicja dysleksji terminologia związana z dysleksją dysleksja w medycznych klasyfikacjach chorób przyczyny dysleksji uczniowie z dysleksją jako osoby ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
EDUNEWS.PL: OŚWIATOWA SCHIZOFRENIA.
Zaostrza się spór urzędników z klucza partyjnego z rodzicami, naukowcami i nauczycielami. Właściwie nie jest to spór, bo sprowadza się to do wydawania rozporządzeń ministerialnych i chowania się za autorytet formalny państwa w przeświadczeniu o swej nieomylności z jednej strony, a brakiem wpływu na zmianę oświatowa ze strony drugiej. Urzędnicy nadal mówią o demokracji…
Goethe Institut w Krakowie: Festiwal Unsound 2012 - The End, 14-21.10.12.
Festiwal, prezentujący najróżniejsze, eksperymentalne i alternatywne formy muzyczne, ma już stałe miejsce w krajobrazie kulturalnym Krakowa i zyskał ogromną rzeszę - nie tylko młodych - sympatyków. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie niemiecki artysta, Robert Henke, Monolake.
Nowela.pl: Oprogramowania do tablicy interaktywnej wydawnictwa Edilingua- język włoski.
LIM (Lavagna Interattiva Multimediale - Multimedialna Tablica Interaktywna) to wysokiej jakości oprogramowanie cyfrowe oferujące wiele materiałów dydaktycznych na jednym nośniku.
EDUNEWS.PL: FILMOTEKA SZKOLNA ZNÓW W AKCJI!
Polskie filmy na lekcjach, zajęciach dodatkowych, w czasie wolnym, dyskusje i festiwale. Od nowego roku szkolnego "Filmoteka Szkolna. Akcja!" znowu może zagościć w waszych szkołach. Projekt realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej jest częścią programu prowadzonego z inicjatywy Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Celem programu jest włączenie wiedzy o filmie do edukacji szkolnej. A wszystkie działania organizowane są wokół pakietów polskich filmów rozesłanych do 14000 szkół ponadpodstawowych
Goethe Institut w Warszawie: Wieczór literacki z Markiem Krajewskim 22.10.2012.
22.10.2012 zapraszamy na spotkanie z autorem kryminałów Markiem Krajewskim. Podzieli się on swoimi obserwacjami na temat niemieckojęzycznego rynku literatury sensacyjnej, opowie o recepcji swoich książek w Niemczech, a także przeczyta fragment jednej z powieści, prezentowanych na wystawie, oraz kilka pasaży z książki swojego autorstwa. Wieczór poprowadzi znawca i autor literatury kryminalnej Mariusz Czubaj.
<<poprzednie [961] 962 963 964 965 966 967 968 969 970 nastepne>>