korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Nauka Bez Granic: British English - Wykład z elementem warsztatów dla grup z nauczycielem - listopad
British English?: We thoroughly enjoy the way the Queen speaks. We have heard about the wonderful accents and dialects that differ to standard English from Scotland, Wales and Ireland but what about England itself? They say in England there is a North South divide and in the language there certainly is. In this workshop we will go on a journey through the rich and history-filled language of the other half of England looking at its broad and robust accent, its vocabulary filled with old English and Scandinavian words and try speaking it! After, using prepared dialogues, we will practice our newly learnt Northern English finishing by creating are own scenes and in the process learn something about a different England.
EDUNEWS.PL: CZY POLSKA SZKOŁA WYCHOWUJE ANALFABETÓW FILMOWYCH?
Niemal połowa (48%) rodziców zapytanych o to czy uważają, że szkoła, do której chodzi ich dziecko zwraca uwagę na edukację filmową swoich uczniów, odpowiada - nie. Tylko 14% deklaruje zadowolenie z częstotliwości wyjść do kina i wybieranego przez pedagogów repertuaru. Z drugiej strony, zwiększenie udziału nowoczesnych technologii w nauczaniu to jedno z wyzwań stawianych szkołom przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ambitne kino wydaje się być więc doskonałym narzędziem dla oświaty, nie tylko pod względem przekazywanych treści, ale także formy przekazu...
Goethe Institut: Facebook i Twitter w bibliotekach. Szanse i zagrożenia , 24-26.10.12.
Na zaproszenie Goethe-Institut Raphaela Müller i Astrid Meckl z monachijskiej biblioteki Stadtbibliothek Am Gasteig zaprezentują sposoby wykorzystania Facebooka i Twittera w niemieckich bibliotekach, a także przedstawią toczące się obecnie dyskusje i aktualne trendy.
Nauka Bez Granic: Halloween Fun and Games- Warsztat dla grup z nauczycielem, listopad.
You might think “Halloween” is just a daft American tradition. However it has a much richer history than that. It was America’s forefathers who originally arrived with Halloween from Europe so before we start the games we will discover where this history comes from and if indeed you have something similar in your country.
EDUNEWS.PL: BYLE NIE PRZERYWAĆ NAUKI.
Bezrobocie wśród młodzieży rośnie w krajach UE w dość szybkim tempie. We Włoszech już ok. 36% młodzieży w wieku 15-24 lat nie ma pracy, jeszcze więcej w Hiszpanii, a w Polsce liczba bezrobotnych młodych ludzi w tej grupie wiekowej wynosi ok. pół miliona osób. Czy to wina szkoły, która nie przygotowuje do rynku pracy, czy skutek porzucania szkoły? Rozmawiamy z Agnieszką Luck, koordynatorką sieci ReferNet w Polsce - europejskiej sieci gromadzenia i wymiany danych o systemach kształcenia i szkolenia zawodowego w krajach członkowskich EU, administrowaną przez Cedefop...
PASE: KAPELUSZE LEKTORA, warsztaty metodyczno-psychologiczne od 27.10.2012 w całej Polsce.
W tegorocznej edycji zaproponujemy tematy powiązane między innymi z kreatywnością, zdolnościami twórczymi oraz pozytywną perswazją.
EDUNEWS.PL: TO NAUCZYCIEL MUSI BYĆ DZIŚ TRENDY.
O trendach we współczesnej edukacji napisano już wiele i ciągle powstają nowe opracowania. Na naszych oczach zmienia się bowiem środowisko, w którym żyjemy. Dziesięć lat temu dokonywanie czynności bankowych przez ekran własnego komputera było jeszcze czymś wyjątkowym; dziś możemy w pełni kontrolować swoje finanse w telefonie z ekranem dotykowym. Podobnie zmienia się szkoła, choć tempo tych zmian jest wolniejsze
Goethe Institut w Krakowie: "Niepotrzebnych rzeczy podróż niezwykła", film, 20.10.12.
WATCH DOCS to obecnie jedna z dwóch największych na świecie inicjatyw filmowych, poświęconych prawom człowieka. Bohaterami dokumentu jest para polskich handlarzy – hurtowników, zwożących do hal targowych na południu Polski wszystko to, co uda im się znaleźć na tzw. „wystawkach” w Niemczech, kiedy to bogaci niemieccy mieszczanie pozbywają się zbędnego wyposażenia domów.
<<poprzednie [881] 882 883 884 885 886 887 888 889 890 nastepne>>