korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Goethe-Institut: O co chodzi z… pracą w dobie koronawirusa? KRAJ W SYSTEMIE „HOME OFFICE”?
Podczas obecnego kryzysu wielu ludzi pracuje z domu. Sytuacja zmusza nas do szukania nowych sposobów komunikacji i rozdzielenia życia prywatnego od zawodowego. Czy to rozwiązania przejściowe, czy może już nowa rzeczywistość?
EDUNEWS.PL: ORA-AMA-KO - PRACA METODĄ PROJEKTU
Metoda projektu jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych przez nas, ale także przez innych nauczycieli metod uczenia się. To naturalny sposób na kreatywne nauczanie oraz wdrażanie do samokształcenia i rozwijania zdolności twórczych uczniów
Goethe-Institut:Wszystko o Beethovenie „ZAPISZ HARMONIE, KTÓRE DYKTUJE CI DUSZA!”
Czy Beethoven naprawdę sam negocjował wysokość swojego honorarium? Jak wyglądały jego relacje z kobietami? Próba poznania słynnego kompozytora – obraz po obrazie.
EDUNEWS.PL: DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ
Trafiają się czasami takie lekcje, podczas których uczniowie stawiają sobie za cel zaskoczenie nauczyciela. Czasami mają w zanadrzu kłopotliwe pytanie, innym razem planują „wrzucić” jakiś temat, dzięki któremu „przegada się” całe zajęcia. Co w takiej sytuacji począć?
EDUNEWS.PL: CZY OSOBNA EDUKACJA DLA DZIECI UZDOLNIONYCH PRZYNOSI KORZYŚCI?
Czy tworzenie klas dla uczniów utalentowanych i osobnych dla uczniów z trudnościami w nauce owocuje lepszym uczeniem się i wyższymi wynikami w nauce? Wielu osób wierzy, że dzieci uczą się skuteczniej w klasach z uczniami o tych samych zdolnościach. Są w tej sprawie podzielone opinie. Czy powinniśmy uczyć razem czy osobno uczniów utalentowanych i z mniejszym talentem?
KOLEKCJA CYFROWA ARCHIWUM WERNERA HERZOGA
Pod koniec 2009 roku Lucki Stipetić, brat słynnego reżysera i jednocześnie dyrektor firmy produkcyjnej Werner Herzog Film, przekazał do zbiorów Deutsche Kinemathek w Berlinie swoje archiwum filmowe. Latem 2012 roku archiwum to zostało uzupełnione i poszerzone o kolejne dokumenty i przedstawia dziś cały dorobek reżysera, który według „Time Magazin" należy do 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Najstarsze dokumenty dotyczą filmu fabularnego z 1968 roku pt. "Znaki życia", a najnowsze amerykańskiej serii telewizyjnej „Death Row" z 2012 roku.
EDUNEWS.PL: STARY JAK... POLSKI NAUCZYCIEL
Kadra nauczycieli w szkołach starzeje się szybko, a młodych i chętnych do pracy w szkole jak na lekarstwo. W roku szkolnym 2017/2018 średnia wieku nauczycieli wynosiła 43,9 lat, w 2018/2019 już 44,1. Dziś zapewne dobijamy już do 45 lat. I lepiej nie będzie. Młode osoby, nawet te, które mają uprawnienia do nauczania w szkołach, na myśl o szkole (lub po pierwszym „fizycznym” zetknięciu się ze szkołą) biorą nogi za pas i wybierają pracę dla firm lub korporacji. Niestety to świadczy o dobrym stanie ich zdrowia psychicznego i prawdopodobnie dobrej ocenie możliwości własnego rozwoju zawodowego
Goethe-Institut: MUSISZ ZOSTAĆ CALIGARIM! — WIRTUALNY GABINET
Z okazji stulecia premiery filmu Gabinet doktora Caligari Deutsche Kinematek w Berlinie i Goethe-Institut w Warszawie przygotowały niecodzienną wystawę poświęconą temu ekspresjonistycznemu arcydziełu. Oprócz odrestaurowanej wersji oryginalnej filmu niemego atrakcją wystawy jest wyprodukowany przez warszawski Instytut Goethego wolumetryczny film VR Sen Cezara o Caligarim oraz wirtualny spacer po planie filmowym.
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nastepne>>