korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: PISAĆ KAŻDY MOŻE...
Umiejętność pisania to ważna forma komunikacji oraz kluczowa kompetencja, którą powinien wykazać się każdy uczeń szkoły podstawowej. Dla wielu z nich samodzielne pisanie jest dość trudne, dlatego warto podejmować dodatkowe działania, aby dzieci pisały jak najczęściej, proponując im takie aktywności, które będą nie tylko atrakcyjne, ale również angażujące
GOETHE-INSTITUT: PREMIERA KSIĄŻKI ARTUR BECKER „KOSMOPOLSKA I KOSMOPOLACY. W POSZUKIWANIU..."29.01.
PREMIERA KSIĄŻKI ARTUR BECKER „KOSMOPOLSKA I KOSMOPOLACY. W POSZUKIWANIU EUROPEJSKIEGO DOMU”
EDUNEWS.PL: WYCHOWANIE NA ROZDROŻU
Wrogość, niechęć, zawiść i nieufność, a nierzadko też agresja. W mediach wszechogarniający hejt, przybierający coraz bardziej wyrafinowane formy. Nienawiść i wzajemne oskarżenia są masowo organizowane są przez "farmy" trolli i prezentowane w memach oraz gifach. To efekt wychowania, a raczej jego braku. Czy potrafimy skutecznie radzić sobie z tego typu emocjami? Czym ma być wychowanie do otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa? Co kryje się pod tym hasłem? Przed jakim zadaniem stają dziś rodzice, nauczyciele, społeczeństwo? Co jest ważnym i pilnym wyzwaniem dla odpowiedzialnych za wychowanie współczesnych pokoleń?
NIEMIECKA DO KWADRATU. Cykl dyskusji o literaturze niemieckojęzycznej, 28.01.20, Kraków.
W naszym nowym cyklu „Niemiecka do kwadratu” będziemy czytać nowości i klasykę niemiecką dostępną w przekładach, spierać się o te lektury i rekomendować książki, których nie można pominąć. Do stałej trójki dyskutujących za każdym razem dołączy nowy gość. Zapraszamy gorąco do posłuchania i dyskutowania z nami o niemieckiej literaturze!
EDUNEWS.PL: ARCHITEKCI EDUKACJI - O PRZESTRZENIACH UCZENIA SIĘ
Można powiedzieć, że szkoła jest takim miejscem, które ma zdolność do niemal nieograniczonego „rozciągania się”, jeśli chodzi o przestrzeń edukacyjną. Nie jest ona jedynie materialną bryłą czy pustką w bryle, do której wchodzą uczniowie, ale czymś więcej, jeśli rozpatrujemy ją także w innych wymiarach niż tylko fizyczne
GOETHE-INSTITUT: LUDZIE Z AUSCHWITZ. ŚWIADECTWA OCALONYCH, 27.01.2020, Kraków.
27 stycznia, w 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, zapraszamy do JCC Krakow na spotkanie, w czasie którego usłyszymy fragmenty świadectw Ocalałych: Adolfa Gawalewicza, Charlotte Delbo, Haliny Birenbaum, Eliego Wiesela, Miklósa Nyiszliego i Primo Leviego, czytane przez Romana Gancarczyka i Paulinę Puślednik.
ELI & ET TOI: Liberty Readers- lektury zorientowane na żywy język i rozwijanie sprawności językowych
ELI Liberty Readers to innowacyjna i angażująca czytelnika seria lektur uproszczonych do nauki języka angielskiego, które stanowią wciągającą i ciekawą metodę rozwijania umiejętności czytania ze zrozumieniem i wzbogacania słownictwa. Podobnie jak serie lektur Teen ELI Readers i Young Adult ELI Readers, lektury Liberty wyróżniają się bardzo starannym doborem ćwiczeń, czytelnym układem treści, a jednocześnie zaskakują pięknymi ilustracjami, które wspomagają zrozumienie tekstu w języku obcym.
GOETHE-INSTITUT: TYDZIEŃ FILMU NIEMIECKIEGO, 17-23.01.2020, Warszawa.
Niemieckie kino wkracza na ciekawe terytorium. Kiedyś, by wiedzieć co w trawie piszczy, wystarczyło spojrzeć na recenzje krytyków. Dziś nie można już wyrobić sobie opinii na ten temat, czytając opinie z zagranicznych mediów czy listy nagrodzonych na międzynarodowych festiwalach.
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nastepne>>