korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Goethe-Institut: II warsztat DOŚWIADCZYĆ BAUHAUSU, 30.06.2020r online.
Ze względu na duże zainteresowanie warsztatem organizujemy go po raz drugi. Tym razem w formie wydarzenia live na profilu warszawskiego Goethe-Institut na facebooku.
EDUNEWS.PL: WARTOŚĆ (ZDALNEJ) EDUKACJI
Zastanawialiście się kiedyś, jak młodzież odbiera zdalną edukację? Czy są z niej zadowoleni? Jak oceniają zdobytą przez siebie w tym czasie wiedzę? Może nasze wysiłki są zupełnie daremne i dzieciaki mają poczucie, że niczego się nie nauczyły. A może wprost przeciwnie…
Goethe-Institut: Wywiad z MIN t -NIE DAM SIĘ – NA PRZEKÓR WSZYSTKIEMU!
Z MIN t – wokalistką neo-soulu, kompozytorką i producentką – o muzyce w czasie „lockdownu” rozmawia Joanna Strzałko.
EDUNEWS.PL: DZIECI A POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI
Poczucie własnej wartości to pewność, że potrafimy myśleć, a także umiemy stawić czoła podstawowym życiowym wyzwaniom. Pozwala ono na podejmowanie odpowiednich wyborów i decyzji. Rodzice i nauczyciele powinni być świadomi tego, że jeżeli dziecko wzrasta w sprzyjających warunkach, rośnie prawdopodobieństwo, że nauczy się działań, które wspierają samoocenę
Goethe-Institut: O co chodzi z... wolnością mediów? DRUGA PANDEMIA
Koronawirus odbija się negatywnie nie tylko na społeczeństwie i gospodarce, lecz także na mediach. Przekonała się o tym ekipa programu satyrycznego „heute-show” nadawanego przez drugi program niemieckiej telewizji ZDF. Brutalny napad na zespół przez zamaskowanych napastników jest punktem wyjścia rozważań o wolności prasy w Niemczech dla Christopha Bartmanna.
Goethe-Institut: GOETHE ON DEMAND
Goethe-Institut we współpracy z Filmgalerie 451 z Berlina przygotował wybór filmów, które bezpłatnie można oglądać do 30 czerwca 2020. W czasach bez kina jest to różnorodna oferta obejmująca autorskie i artystyczne filmy fabularne i dokumentalne, a także produkcje kina niezależnego. W programie m.in. filmy Angeli Schanelec: Wyśniona droga (2016), Christopha Schlingensiefa: Cudzoziemcy wynocha! Kontener Schlingensiefa (2002), Elfi Mikesch Mondo Lux – Filmowe światy Wernera Schroetera (2011). Wszystkie filmy dostępne są w języku niemieckim z angielskimi napisami.
EDUNEWS.PL: PRUSKA SZKOŁA 5.0
W toczącej się w internecie dyskusji na temat zdalnego nauczania dają się zauważyć oznaki satysfakcji, że polskie szkolnictwo w szybkim stopniu nadrabia braki jeśli chodzi o korzystanie z nowoczesnych technologii. Pod przymusem, ale jednak..
GOETHE-INSTITUT: TIME TO LISTEN - INTERNETOWY MIĘDZYNARODOWY PROJEKT LITERACKI
Goethe-Institut oraz rozgłośnia radioeins realizują od marca literacki cykl wideo, w ramach którego pisarki i pisarze z całego świata prezentują historie, opowiadania, anegdoty. Z Polski dołączy w przyszłym tygodniu Jacek Dehnel z przewrotnym tekstem inspirowanym dziejami Hamleta.
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nastepne>>