korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: CZY SYSTEM EDUKACJI PODĄŻA ZA NOWOCZESNYM NAUCZYCIELEM?
Oświata na całym świecie mierzy się z wyzwaniami, stawianymi przez realia XXI wieku. Rozwój technologiczny, gospodarczy i wynikające z niego wysokie oczekiwania oraz ambicje edukacyjne społeczeństw wymagają zmian modelu kształcenia. Dyskusja nad przyszłością szkoły wciąż się toczy. Także w Centrum Nauki Kopernik - podczas konferencji „Pokazać – Przekazać 2019”, gromadzącej szerokie środowiska edukacyjne
Oxford University Press: Webinarium From Communication to Mediation in language classes, 17.10.19.
The concept of inter-linguistic and inter-cultural mediation is increasingly present in ELT. It is a response to the way English is used in a global society hence its inclusion in CEFR competences, ELT syllabuses and assessment. This workshop looks at key features of linguistic mediation, and presents hands-on activities which involve mediating or re-presenting received information in language classes.
Księgarnia Italicus: AGENDA 2020 FILOSOFIA
Aforismi filosofici accompagnano le pagine di questa agenda, che riporta la settimana su due pagine, lasciando anche un breve spazio al fondo per appunti liberi all'interno di un riquadro. Il calendario 2020 e 2021 e una rubrica per i contatti arricchiscono l'utilità di questa piccola agenda.
GOETHE-INSTITUT: MONTAGS FILM KLUB „HIN UND WEG“, REŻ. CHRISTIAN ZÜBERT, 14.10.19, W-wa
Jak co roku szóstka przyjaciół wybiera się na wyprawę rowerową. Jej cel, Ostendę w Belgii, wybrali tym razem Hannes i jego żona Kiki. Ich propozycja nie spotkała się jednak z zachwytem ze strony innych, ale ten wybór został dokonany nie bez powodu. Otóż Hannes cierpi na nieuleczalną chorobę i planuje poddać się w Belgii eutanazji. Jego przyjaciele dowiadują się o tym dopiero po wyruszeniu w podróż. Początkowo wykazują całowity brak zrozumienia, co grozi fiaskiem całej wyprawie. Ale po pewnym czasie reflektują się i towarzyszą Hannesowi w jego ostatniej przygodzie… Kino drogi Roadmovie i cinema ensemble z wyraziście zarysowanymi postaciami, w które wcielili się m.in. Florian-David Fitz (w roli głównej), Hannelore Elsner i Jürgen Vogel.
EDUNEWS.PL: ZASZYFROWANA WIADOMOŚĆ (artykuł).
Lubicie lekcje z elementami WOW? Ja bardzo! Między innymi dlatego chętnie sięgam po harcerskie szyfry. Znacie? Stosujecie? Kiedy do szkół wkroczyło dumnym krokiem programowanie (a przynajmniej jego elementy), wielu nauczycieli było zdania, że takie treści można realizować tylko na informatyce (no, ewentualnie matematyce). Cóż mogę powiedzieć? Byli w błędzie…
British Council: Webinarium - Pisanie? Moja ulubiona część egzaminu! 17.10.19 online.
Wielu osobom Writing spędza sen z powiek. Nic dziwnego, bo obok Speakingu jest to najtrudniejsza i najbardziej wymagająca część każdego egzaminu. W trakcie webinarium omówimy kryteria oceny egzaminów Cambridge English Assessment i testu IELTS. Zastanowimy się także, jak budować pewność siebie uczniów i uczennic, aby osiągali jak najlepsze wyniki.
Księgania Italicus: Krakowskie księgarnie na medal 4. edycja, 08.10.19, Kraków.
Krakowskie księgarnie na medal 4. edycja
GOETHE-INSTITUT: GERTRUD GRUNOW I BAUHAUS
Bauhaus to jedna z pierwszych uczelni w Niemczech, na które przyjmowano także kobiety. Jedną z nich była Gertrud Grunow – badała ona związki pomiędzy ludzkim ciałem a kolorem i dźwiękiem. Nowatorskie idee tej wykładowczyni przybliża Paulina Olszewska.
<<poprzednie 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 nastepne>>