korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: POKÓJ NAUCZYCIELSKI JEST WAŻNY
Marzy nam się tworzenie szkoły jako społeczności razem uczącej się, rozwijającej, otwartej na potrzeby innych – pomyślmy o pokoju nauczycielskim. Tak – współpraca w szkole zaczyna się właśnie w pokoju nauczycielskim...
Goethe-Institut: MUZYKA MIASTA - ROZMOWY ZAMIEJSCOWE W JAWORZNIE, 22.06.19.
Finałowe wydarzenie projektu „Rozmowy zamiejscowe” w Jaworznie, w programie m.in. premiera partycypacyjnej instalacji dźwiękowej Ralfa Schreibera.
EDUNEWS.PL: NAGRYWANIE WŁASNYCH LEKCJI
Używanie kamery do rejestracji i obserwacji własnych lekcji może mieć ogromny wpływ na nauczanie i uczenie się...
BIG BOOK FESTIVAL SPOTKANIE Z KATHARINĄ VON DER GATHEN, AUTORKĄ KSIĄŻKI „ODPOWIEDZ MI“ 21.06.19,W-wa
Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie? Kiedy jest najlepszy moment, by taką rozmowę rozpocząć? Jak mądrze odpowiadać na krępujące dziecięce pytania? Katharina von der Gathen odpowie na wszystkie palące pytania rodziców, oraz opowie o swoich wieloletnich doświadczeniach w prowadzeniu zajęć i projektów z edukacji seksualnej dla dzieci.
Goethe-Institut: VR, LEGO, ROBOTY – KURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, 22-26.07.19, Warszawa.
KURS INTERDYSCYPLINARNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W WIEKU 10-16 LAT
EDUNEWS.PL: POKAZAĆ UCZNIOWI PIĘKNO MYŚLENIA
Rolą szkoły jest nie tylko przekazywanie uczniom wiedzy o świecie, ale też – a być może przede wszystkim – uczenie ich samodzielnego, krytycznego myślenia. Powinno być to miejsce, w którym panuje kultura dyskusji, rozważania, szukania argumentów, wzbudzania ciekawości wśród młodych ludzi. Czy w polskim systemie edukacji widać już jaskółki zwiastujące wiosnę? Dlaczego w naszej kulturze tak mocno ukształtował się autorytarny model nauczyciela? Jak sprawić, by polska szkoła w większym stopniu stymulowała umysłowo uczniów? Rozmowa z prof. Andrzejem Zybałą...
Goethe-Institut: OBYŚ OBCE DZIECI UCZYŁ, CZYLI POLSCY NAUCZYCIELE W NIEMCZECH
W Niemczech praca jest, a nauczyciele są poszukiwani. A, że język? Nie, to wcale nie jest przeszkoda. Rośnie grupa wykształconych Polaków, a raczej Polek, które podejmują się pracy w szkołach za zachodnią granicą.
British Council i Multikino: National Theatre Live – „Hamlet” z Benedictem Cumberbatchem, 11.07.19
British Council i Multikino kontynuują strategiczną współpracę przy realizacji pokazów spektakli brytyjskich na wielkim ekranie. W 2019 roku, na widzów czeka program wzbogacony o nowe tytuły oraz powtórki najpopularniejszych inscenizacji ze słynnych scen brytyjskich, takich jak: National Theatre, Kenneth Branagh Theatre Company, Globe On Screen czy Royal Shakespeare Company.
<<poprzednie 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 nastepne>>