korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?

PASE: Akademia Metodyka IV edycja- Metodyk Coachem, 24-25.10.15, Warszawa.
Akademia Metodyka PASE to cykl 6-ciu dwudniowych warsztatów, rozwijających umiejętności niezbędne w pracy metodyka w szkole językowej.

Cykl proponujemy osobom mającym doświadczenie na stanowisku metodyka, jak również lektorom aktywnie pracującym w zawodzie minimum 5 lat, chcącym otworzyć się na nowe obszary.



Wymagania wstępne dla uczestników Akademii Metodyka:


dyplom kolegium nauczycielskiego, filologii lub lingwistyki stosowanej i co najmniej 5-letni staż pracy w zawodzie nauczyciela potwierdzony przez szkołę zatrudniającą / współpracującą

lub


dyplom ukończenia wyższej uczelni, świadectwo ukończenia kursu metodycznego na poziomie RSA DELTA i co najmniej 5 letni staż pracy jako nauczyciel potwierdzony przez szkołę zatrudniającą / współpracującą


Harmonogram - VI edycja:

moduł I. 3-4 października 2015

EFEKTYWNA KOMUNIKACJA

Metodyk w komunikacji z lektorem i uczniem


moduł II. 24-25 października 2015

METODYK-COACHEM

Umiejętności coachingowe w pracy metodyka


moduł III. 14-15 listopada 2015

REKRUTACJA LEKTORA

Metody i narzędzia skutecznej rekrutacji dobrego nauczyciela


moduł IV. 12-13 grudnia 2015

ROZWÓJ LEKTORA

Hospitacje zajęć oraz przekazywanie rozwojowego feedbacku


moduł V. 9-10 stycznia 2016

OD POTRZEBY DO PROGRAMU

Badanie potrzeb szkoleniowych ucznia, budowa programów rozwojowych, formułowanie celów rozwojowych, dobór narzędzi


moduł VI. 27-28 lutego 2016

SZKOLENIA I WARSZTATY

Techniki prowadzenia efektywnych warsztatów rozwojowych dla lektora i klienta



UWAGA! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany harmonogramu.

Trenerzy:

Trenerzy Akademii Metodyka to zespół 5 praktyków, wśród których znajdują się wieloletni metodycy i dyrektorzy ds. nauczania wiodących szkół językowych w Polsce, certyfikowani coache i trenerzy. Każdy warsztat to spotkanie z jednym z nich.



Jacek Członkowski

Absolwent Nauczycielskiego Kolegium Języka Niemieckiego, Wydziału Pedagogiki i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od 15 lat związany ze Szkołą Języków Obcych Pygmalion jako nauczyciel, metodyk i dyrektor organizacyjny. Od 2005 r. prezes zarządu PASE. W 2013 r. wybrany do zarządu Stowarzyszenia EAQUALS. Organizator pięciu międzynarodowych konferencji PASE i współautor koncepcji szkoleń "Kapeluszy Lektora". Autor wielu artykułów na temat nauczania języków obcych i jakości w szkołach językowych.


Anna Kolbuszewska

Ania Kolbuszewska od ponad 25 lat zajmuje się uczeniem i szkoleniem nauczycieli języków obcych. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała jako nauczyciel, trener, metodyk, manager i konsultant. W chwili obecnej pracuje jako language coach / trener w firmie szkoleniowej którą prowadzi z mężem Andrzejem Stęsikiem. Szkoliła nauczycieli w ramach kursów CELTA i DELTA Uniwersytetu Cambridge; jako metodyk współpracowała z renomowanymi szkołami w Polsce i poza granicami kraju: Bell, International House, Pilgrims i in. Pracuje głównie z nauczycielami języka angielskiego, ale szkoliła również nauczycieli języków niemieckiego oraz francuskiego i hiszpańskiego. Od wielu lat zajmuje się także szkoleniem kadry managerskiej oraz doradztwem akademickim i biznesowym dla prywatnych szkół językowych oraz szkół publicznych. Od 2000 roku jest inspektorem międzynarodowego stowarzyszenia promującego jakość w usługach językowych Eaquals. Jest autorem publikacji "Eaquals Self-help Guide to Teacher Development", oraz współautorem "Eaquals Management Competency Framework". W latach 2007 - 2010 była członkiem zarządu Eaquals, a w latach 2010-2011 piastowała stanowisko Director of Eaquals Accreditation and Consultancy Services. Od wielu lat aktywna w stowarzyszeniu IATEFL zarówno w kraju jak i na forum międzynarodowym. W chwili obecnej jest koordynatorem regionalnym IATEFL Poland w Poznaniu. W latach 90-tych Prezes stowarzyszenia PASE i koordynator inspekcji, obecnie znajduje sie w grupie aktywnych inspektorów PASE. Interesuje się zarządzaniem jakością, komunikacją społeczną oraz ogrodnictwem, które z pasją uprawia w nielicznych wolnych chwilach.


Aldona Serewa

Absolwentka filologii angielskiej oraz podyplomowych studiów dla tłumaczy Uniwersytetu Śląskiego. Pracowała jako dyrektor metodyczny, obecnie metodyk jednej z największych szkół językowych w Polsce. Zajmuje się kompleksową obsługą klienta w dziale szkoleń korporacyjnych - od spotkań sprzedażowych poprzez komponowanie autorskich programów nauczania, wdrażanie kadry lektorskiej, po monitoring jakości i szkolenia dla lektorów. Z sukcesem organizowała i nadzorowała szkolenia językowe dla m.in. takich branż jak telekomunikacja, farmaceutyka, motoryzacja, inżynieria, ochrona danych, bezpieczeństwo narodowe, szkolnictwo. W swojej pracy wierzy w umiejętność słuchania, zadawania odpowiednich pytań, zrozumienie i poszanowanie kultury korporacyjnej w jakiej pracuje klient. Wykorzystuje i stale rozwija kreatywny potencjał własny i stara się inspirować zespół lektorski do poszukiwania i wdrażania kreatywnych rozwiązań. Ufa, że w zespole siła. Wie, że uczenie (się) to pasja. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy lektorki, trenerki i metodyka. Od kilku lat związana z PASE, gdzie prowadzi szkolenia Kapelusze Lektora. Wolne chwile to film, książka, radio i herbata. Zimą narty a latem woda. Przez okrągły rok – dwie córeczki-cudeńka!


Luiza Wójtowicz-Waga

Trenerka i inspektor Stowarzyszenia PASE, odpowiedzialna za poziom merytoryczny projektów szkoleniowych Stowarzyszenia. Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej, Ośrodka Studiów Amerykańskich oraz Szkoły Trenerów TROP. Z pasją i nieustającą motywacją uczy języka angielskiego we wszystkich grupach wiekowych i na wszystkich poziomach zaawansowania. Przez ponad dekadę była związana z Warsaw Study Centre, ogólnopolską szkołą językową, jako metodyk i dyrektor ds. nauczania. Obecnie jest trenerem i konsultantem w środowiskach edukacyjnych, coachem wspierającym nauczycieli w rozwoju oraz recenzentką renomowanych wydawnictw językowych. W miesięczniku The Teacher prowadzi sekcję poświęconą rozwojowi świadomego nauczyciela. Autorka bloga o kreatywnym nauczaniu http://www.luizawojtowiczwaga.com/blog.html, w którym pisze o uczeniu dorosłych, motywacji, wypaleniu zawodowym, przywództwie, efektywnym zarządzaniu wiedzą i umiejętnościach menedżerskich w edukacji. Często zapraszana do udziału w konferencjach (IATEFL, PASE, FRSE) i innych wydarzeniach szkoleniowych rynku języków obcych, szkoliła pracowników ORE, metodyków sieci EMPIK, lektorów Politechniki Łódzkiej, wykładowców kolegiów językowych, lektorów TE Sokrates, oraz wielu, wielu innych nauczycieli języków obcych w Polsce i poza nią.


Beata Zielińska-Rocha

Doświadczony lektor, metodyk i trener. Właścicielka firmy szkoleniowej Gama Training. Prowadziła szkolenia z zakresu metodyki, komunikacji czy coachingu. Metodyk w Pi School. Wcześniej związana z Archibaldem, m.in. jako Dyrektor Działu Akademickiego. Jako trener, współpracowała z PASE, wydawnictwem Pearson i WSz PWN oraz wieloma szkołami językowymi. Psycholog, psychoterapeutka, współzałożycielka Ośrodka Psychoterapii W Relacji. Autorka cyklu kilkudziesięciu artykułów Szkoła dla rodziców dla magazynu Mentor. Inspektor PASE.



Wśród tematów poruszanych w trakcie Akademii znajdą się m.in. elementy coachingowe w pracy metodyka, prowadzenie efektywnych warsztatów dla lektorów i klientów, narzędzia hospitowania lekcji, przekazywanie rozwojowego feedbacku, skuteczne komunikacja z lektorem i klientem, badanie potrzeb szkoleniowych, tworzenie programów, rekrutacja.


Dyplom metodyka PASE potwierdza, że posiadający go nauczyciel spełnia wymogi formalne stawiane metodykom w trakcie inspekcji PASE [wymagania wstępne >>>]. Potwierdza także, że nauczyciel posiada umiejętności i wiedzę wymaganą na stanowisku metodycznym w szkołach członkowskich. Dyplom jest dokumentem, który otrzymuje uczestnik Akademii Metodyka po odbyciu wszystkich 12 dni warsztatowych w ramach Akademii. Jest to unikalny na polskim rynku dyplom dla metodyków szkół językowych.



Akademia Metodyka PASE:

6 starannie wybranych modułów tematycznych
6 weekendów
12 dni warsztatowych
16 godzin lekcyjnych / weekend
96 godzin lekcyjnych!
Korzyści z udziału:

* Uzyskanie Dyplomu Metodyka PASE, potwierdzającego kwalifikacje wymagane przez PASE w stosunku do osób na stanowisku metodycznym, który skutecznie otworzy Ci drzwi do dalszego rozwoju zawodowego (warunkiem uzyskania dyplomu jest 100% frekwencja).

** Pogłębienie wiedzy i umiejętności o nowe narzędzia i metody pracy.

*** Okazja do skonfrontowania swoich kompetencji z innymi ambitnymi uczestnikami akademii.

**** Motywacja do działania!



Koszt: 2 400 zł - rejestracja z lunchem; 2 200 zł - rejestracja bez lunchu

Możliwość rozłożenia opłaty na 3 nieoprocentowane raty


- I rata płatna w ciągu 7 dni od daty rejestracji


- II rata płatna przed rozpoczęciem Akademii


- III rata płatna przed 3 modułem Akademii

Cena zawiera: pełny udział w Akademii, materiały, przerwy kawowe, dyplom metodyka PASE.

Odrabianie zajęć

Istnieje możliwość odrobienia wybranego modułu Akademii Metodyka z inną edycją bezpłatnie, jeśli zgłoszenie takiej prośby nastąpi co najmniej na 3 dni przed danym modułem.


W przypadku niezgłoszenia nieobecności na danym module, lub zgłoszenie jej na mniej niż 3 dni przed warsztatami, uczestnik może go odrobić z inną edycją, jednak za dodatkową opłatą 400zł.

Miejsce warsztatów

Warszawa, szczegóły wkrótce

sobota 11:00-18:15, niedziela 9:00-16:15

Patronat metodyczny: Pearson

Kontakt: E: pase@pase.pl, T: 22 226 39 69

Rejestracja: formularz
http://www.pase.pl/pl/dzialalnosc-pase/konferencje-i-szkolenia?t ask=pokazSzkolenie&id=331