korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL - KSIĄŻKI O MÓZGU I UCZENIU SIĘ (artykuł)
Wakacje sprzyjają refleksji. Czasu więcej, można zatem nadrobić książkowe zaległości. Jeśli tematy edukacyjne nas nie męczą, może warto sięgnąć po pozycje dotyczce pracy mózgu i uczenia się – zdobyta wiedza przyda się w nadchodzącym roku szkolnym.
Oxford University Press: Konferencja IATEFL Poland, 21-23.09.18
Jako partner IATEFL Poland Oxford University Press zaprasza na 27. Międzynarodową Konferencję IATEFL Poland we Wrocławiu.
EDUNEWS.PL - ODRAŻAJĄCY, BRUDNI, ŹLI (artykuł)
Tylko raz zdarzyło się wcześniej, że wpis na moim blogu zyskał tak wielką poczytność jak ten opublikowany na początku lipca pod tytułem „Ostatni zgasi światło”. Tyle że zamieszczony jesienią post „#Nieoglupiam” swój duży zasięg zawdzięczał przede wszystkim udostępnieniu go – z przyczyn do dziś dla mnie zagadkowych – na profilu FB Krystyny Jandy. Tymczasem ostatni tekst, o marnej sytuacji zawodowej nauczycieli, a nade wszystko ich fatalnej kondycji psychicznej, rozszedł się jak świeże bułeczki bez podobnego dopalacza. Czyli – silniej niż zazwyczaj przemówił do odbiorców.
Wydawnictwo ELI & ET TOI: Teaching Tips - Język francuski i angielski
Teaching Tips to strona stworzona przez wydawnictwo ELI jako źródło inspiracji i darmowych materiałów dla nauczycieli języków obcych.
EDUNEWS.PL - NAUCZYCIEL NIGDY NIE PRZESTAJE SIĘ UCZYĆ (artykuł)
Europejski kanał Euronews prowadzi ogólnoeuropejską kampanię #Europeanheros (Europejscy bohaterowie), w której przedstawia ludzi wykonujących różne zawody, których działania wpływają na jakość życia w różnych krajach Europy. Jedną z laureatek tej kampanii została właśnie polska nauczycielka chemii z Krakowa, Małgorzata Kulesza.
BRITISH COUNCIL: Premiera filmowa: Człowiek, który zabił Don Kichota, 10.08.18
Po 25 latach walki z filmowymi wiatrakami „Człowiek, który zabił Don Kichota” – zwariowana komedia, a jednocześnie legendarny projekt Terry’ego Gilliama, współtwórcy „Latającego cyrku Monty Pythona” – wreszcie na dużym ekranie!
EDUNEWS.PL - GRY LOGICZNE - KOLOROWE GROCHY (artykuł)
To co dla jednych nie jest innowacją, dla innych może okazać się przełomem. Od ponad dwudziestu lat pracujemy w szkole specjalnej, starając się z większym lub mniejszym skutkiem wpływać na poprawę efektywności nauczania, terapii i wychowania w szkolnictwie specjalnym. Z całą mocą chcemy obalić mit o tym, że szkoły specjalne to przechowalnia dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, z którymi w szkołach ogólnodostępnych nie potrafiono pracować. Innym stereotypem, który rozpowszechniano w kontekście szkół specjalnych było stwierdzenie, że dzieci tam uczęszczające pochodzą z tak zwanych „dysfunkcyjnych rodzin” i są to dla nich przechowalnie.
GOETHE INSTITUT: W POSZUKIWANIU ZMIANY (artykuł)
Co trzy lata w Hamburgu oczy tłumów zwrócone są na Triennale fotografii. Tegoroczne motto to „Breaking Point“, czyli moment zmiany społecznej czy ekologicznej uchwycony na zdjęciu.
<<poprzednie 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 nastepne>>