korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: NAUCZYCIEL - ZAWÓD SZANOWANY?
Trudny, stresujący, odpowiedzialny - takie zdanie o zawodzie nauczyciela ma przeważająca część badanych w najnowszym sondażu CBOS. Ankietowani mniej zgodni są za to w kwestii, czy zawód nauczyciela cieszy się dużym społecznym szacunkiem
Edilingua: Arrivederci A2 podręcznik do nauczania j.włoskiego w szkołach ponadgimnazjalnych zNR MEN
Z przyjemnością informujemy, że kolejna część podręcznika do nauczania języka włoskiego w szkołach ponadgimnazjalnych wydawnictwa Edilingua: „Arrivederci!” A2 decyzją MEN została umieszczona na liście podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego. Numer ewidencyjny w wykazie: 441/2/2013
Goethe Institut w Warszawie: Biblioteka zaprasza na zimowy wieczór z niemieckim filmem.
W bibliotece piętrzy się na wysokość 1,80 m wieża z nowych filmów do wypożyczenia. Jest wśród nich klasyka jak „Im Westen nichts Neues“ czy „Europäische Westernfilme“, są filmy fabularne jak „Swans: Hunger nach Leben“, wiele dokumentów na temat krajobrazów i miast niemieckich, a także filmy o historii Niemiec i sztuce fotografii.
MNODN: Mnemotechniki i tajemnice pamięci w pracy z uczniami, 09.03.13, Kraków.
Nabycie podstawowych, dających się praktycznie zastosować wiadomości z zakresu teorii pamięci i jej funkcjonowania. Umiejętności posługiwania się mnemotechnikami, zarówno w życiu prywatnym , jak i zawodowym. Poprawienie jakości pracy nauczycieli z uczniami, poprzez uczenie twórczych sposobów zapamiętywania.
Promentis: KURS NA WYCHOWAWCÓW KOLONIJNYCH, 09.03.2013, Zielona Góra.
Jak połączyć znajomość języka z wakacyjnym wyjazdem i zarobkiem? To proste - zapraszamy do uczestnictwa w organizowanym przez nas Kursie na Wychowawców Kolonijnych. Kurs, zgodny z rozporządzeniem MEN, realizowany jest w wymiarze 36 godzin i kończy się egzaminem, a uczestnicy otrzymują państwowe zaświadczenie uprawniające do podjęcia pracy w charakterze wychowawcy placówki wypoczynku dzieci i młodzieży.
EDUNEWS.PL: O (GŁUPIM) POMYŚLE NA ROZROST BIUROKRACJI W OŚWIACIE.
Czas pracy nauczyciela od dawna budzi zazdrość. Na forach aż kipi od złośliwych uwag pod kątem „tych nierobów“, co to mają „aż tyle czasu wolnego“. Co jakiś czas pojawiają się propozycje zmian, które mają „urealnić“ czas godziny pracy nauczycieli. Pewnie dlatego Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, aby nauczyciele rozliczali się bardziej drobiazgowo z własnego czasu. Ale... czy aby na pewno zajmując się czasem pracy nauczycieli przyczynimy się do rozwiązania istniejących problemów polskiej edukacji?
Italicus: 9.03.2013,di Cracovia„ITALIANO, I SEGRETI DELLO SCRIVERE CREATIVO”,
Usare una lingua salvandone dall’oblio le risorse lessicali, mantenendone in vita la peculiare varietà fraseologica significa preservarne l’autenticità, dunque amarla. Da questo spirito è nato il „Dizionario delle collocazioni. Le combinazioni delle parole in italiano” di Paola Tiberii, edito da Zanichelli nel 2012.
Fortima: Kurs tłumaczenia filmów (kurs przekładu audiowizualnego), Od 09.03.2013 w Warszawie.
Zajęcia w studiu nagrań, przygotowanie listy dialogowej (lektorskiej), zasady współpracy z lektorem, nagranie próbki tłumaczenia, przygotowanie napisów do filmu, tłumaczenie piosenek dla filmu i teatru!
<<poprzednie [761] 762 763 764 765 766 767 768 769 770 nastepne>>