korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Goethe-Institut: Jesienny kurs intensywny j. niemiecki, 10-28.09.12, Warszawa.
Niemiecki to język ojczysty najwększej liczby mieszkańców Unii Europejskiej. Więcej Europejczyków mówi po niemiecku niż po angielsku, francusku czy hiszpańsku. W Internecie można znaleźć niezliczoną ilość stron w języku niemieckim na każdy temat.
PTI: ...poważnie o rekrutacji w szkole językowej - warsztaty w KATOWICACH 15-16.08.2012r.
Nieoceniona pomoc dla obecnych i przyszłych : - właścicieli szkół językowych, - dyrektorów, - menedżerów, - DOS-ów, - metodyków Warsztat prowadzi Agnieszka Sokołowska - psycholog, trener biznesu i wieloletni szef działu HR (także terapeutka tańcem). Jej zajęcia obfitują zawsze w nowe doświadczenia, ciekawe przykłady i są bardzo dynamiczne. Wykładowca Akademii Zarządzania dla Metodyków i Właścicieli Szkół Językowych.
EDUNEWS.PL: BON EDUKACYJNY...
Chyba w żadnej dziedzinie życia państwowy monopol się nie sprawdził, centralne sterowanie mało gdzie przynosi satysfakcjonujące efekty. Pisał o tym wiele razy w swoim blogu Wiesław Mariański. Dlatego po przełomie 1989 roku odeszliśmy od tej formy zarządzania, co łączyło się z uwolnieniem potencjału tkwiącego w indywidualnych inicjatywach Polaków. Efekty widoczne są dziś gołym okiem i pewnie mało kto chciałby powrotu do socjalistycznej szarzyzny i braku wszystkiego, ze sznurkiem do snopowiązałek włącznie. Przekonanie, że „góra” wie lepiej nie sprawdziło się w żadnej dziedzinie życia. Czy może sprawdzić się w edukacji?...
EDUNEWS.PL: WEŹ DO SZKOŁY SWOJE URZĄDZENIE, ALE NIE ZAPOMNIJ TEŻ GŁOWY.
Idei BYOT lub raczej BYOD (patrz na końcu) nie wystarczy wsparcie w postaci liczby urządzeń w rękach i kieszeniach uczniów. Korzystanie z tych urządzeń w szkole to duże wyzwanie dla wszystkich w szkole: dyrektorów, nauczycieli, ale także uczniów...
ORE: Kurs języka hiszpańskiego dla nauczycieli przedmiotów nauczanych dwujęzycznie,10.2012
Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii, Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE) oraz Instytut Cervantesa organizują "Kurs języka hiszpańskiego" przeznaczony dla nauczycieli przedmiotów nie językowych pracujących w sekcjach dwujęzycznych z językiem hiszpańskim w Polsce, którzy po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji są zainteresowani nauczaniem części swojego przedmiotu w języku hiszpańskim.
Goethe-Institut: Żniwa od 24.08.12 na polskich ekranach!
Żniwa Benjamina Cantu – opowieść o wzajemnym zauroczeniu dwóch chłopaków pracujących na farmie w pobliżu Berlina – zostały ochoczo ochrzczone przez media niemiecką Tajemnicą Brokeback Mountain. Ale poza podobnym punktem wyjścia trudno mówić o głębszym podobieństwie obu filmów.
EDUNEWS.PL: KOMISJA EUROPEJSKA ZA CYFRYZACJĄ SZKOŁY
W świecie, w którym coraz częściej posługujemy się w pracy i życiu osobistym urządzeniami i zasobami cyfrowymi, nie ma już chyba miejsca na szkołę, która jest technologicznym skansensem. „Cyfrowa szkoła" z komponentem e-zasoby edukacyjne, w wyniku którego powstaną elektroniczne podręczniki, jest zdaniem Ministerstwa Edukacji Narodowej projektem wynikającym ze społecznych oczekiwań i kierunków rozwoju społeczeństwa.
EDUNEWS.PL : CZAS NA TALENT.
Od pewnego czasu obserwuję dwa znakomicie uzupełniające się zjawiska. To trendy, które coraz wyraźnie widoczne są w czasie wakacji. Z jednej strony to wychodzenie z autentycznymi wydarzeniami kulturalnymi i prezentowania ich w przestrzeni publicznej. Z drugiej, to obecność w tej samej przestrzeni utalentowanych, pełnych pasji młodych ludzi, którzy w ten sposób dorabiają do swojego kieszonkowego....
<<poprzednie [761] 762 763 764 765 766 767 768 769 770 nastepne>>