korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: O DOKTRYNIE JAKOŚCI W EDUKACJI
Dobra edukacja to kształcenie na odpowiednio wysokim poziomie. To odpowiednia jakość szkolnej dydaktyki i wychowania. Jakość jest pojęciem dość zasobnym, ale zwykle kojarzy się z czymś cennym, wartościowym i oczekiwanym. Właśnie ukazała się książka prof. Andrzeja J. Blikle o skutecznym zarządzaniu firmą pt „Doktryna jakości”. Na ile szkoły mogą z niej skorzystać? Czy może pomóc podnieść jakość szkolnej edukacji?
CENTRUM NAUKI KOPERNIK: NOWOŚCI W ROKU SZKOLNYM 2014/2015.
Każda wizyta w Koperniku to szansa na odkrywanie nieznanych przestrzeni, możliwość zdobywania nowych doświadczeń i poszerzania horyzontów.
EDUNEWS.PL: DZIECKO, SMARTFON CZY TABLET, NIE MA PROBLEMU...
Z najnowszych badań wynika, że trzylatkowie na Wyspach Brytyjskich nie potrafią układać wieży z klocków, choć bez trudu pomykają po tablecie przemieszczając się pomiędzy kolejnymi ekranami i aplikacjami. Po analizie tych danych niektórzy polscy naukowcy zaczynają wieszczyć, że jak te trzylatki dorosną, nie będą potrafiły zaparkować samochodu... Dziwi mnie trochę ten alarmistyczny lament. A co jeśli sterowanie samochodem za kilkanaście lat odbywać się będzie przez ekran dotykowy? Albo przez komendy wydawane głosem?
EDUNEWS.PL: WYGRAĆ Z CZĘŚCIAMI MOWY
Używamy ich każdego dnia. W mowie i w piśmie. Uczyliśmy się o nich w szkole, a niektórzy również na studiach. Dla jednych, poznanie ich było interesującym odkryciem. Dla drugich – zmorą. Należę do tej grupy osób, dla których gramatyka, czy to w szkole, czy na studiach, była wyzwaniem. Jak zatem mogę rozmawiać o częściach mowy aby nie przekazać dzieciom własnych uprzedzeń?
Stowarzyszenie Autorów Polskich: Nadmorskie Spotkania Literackie w Międzywodziu, 04.08-14.08.14
W programie: biesiady literackie i literacko-muzyczne w bibliotekach i domach wczasowych, wycieczka do Świnoujścia i rejs po morzu, wycieczka do Międzyzdrojów, Istnieje możliwość zorganizowania wycieczki do Berlina, promocje książek
Wakacyjny kurs metodyczny CELTA w IH Katowice, 4-29.08.14.
IH Katowice serdecznie zaprasza nauczycieli języka angielskiego oraz osoby, które chcą zdobyć kwalifikacje metodyczne do nauczania języka angielskiego osób dorosłych - na intensywny kurs CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Language).
Cambridge English Language Assessment: Z ANGIELSKIM OD DZIECKA.
Jak przygotować dziecko do nauki angielskiego? Traktować przygodę z językiem jako dobrą zabawę, motywować i doceniać – radzą eksperci Cambridge English. Pożytecznym dla rodziców i szkoły narzędziem oceny postępów są quizy sprawdzające umiejętności językowe dziecka w wieku wczesnoszkolnym. Dzięki nim najmłodsi stopniowo nabywają pewności w posługiwaniu się językiem angielskim w codziennych sytuacjach.
EDUNEWS.PL: WIKI LUBI E-PODRĘCZNIKI
Przypominamy o konkursie „Wiki lubi e-podręczniki“ na opracowanie materiałów ilustracyjnych do cyfrowych podręczników, którego organizatorami są Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska. Zadaniem w konkursie jest stworzenie własnych materiałów, ale także zmodyfikowanie lub wyszukanie istniejących grafik na otwartych licencjach, które dostosowane będą do treści e-podręczników. Konkurs potrwa do końca sierpnia...
<<poprzednie [611] 612 613 614 615 616 617 618 619 620 nastepne>>