korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: NEUROLOGIA W WERSJI POP
W ostatnich latach przeczytałem kilka książek Spitzera i trochę Hüthera. Wysłuchałem ich wykładów w internecie... staram się na bieżąco śledzić wpływ wymienionych na oświatę w swoich środowiskach. Co do Spitzera trudno mu odmówić skuteczności w działaniu. Jego instytut w Ulm oraz finansowe środki trzecie świadczą o tym, że sobie radzi. Ale jaki jest jego wpływ na godzinę lekcyjną w niemieckiej szkole? Moim zdaniem średni...
Italicus: Posłuchaj magii Swiąt w audiolibri Emons
Włoski audiobook ucieszy każdego, kto zna ten piękny język. W naszej ofercie znajdzie się coś zarówno dla młodszych, dla spragnionych rozrywki, jak i dla osób dojrzałych i poważnych.
Goethe-Institut: Lśniące światy – architektura i światło
Dizajn świetlny już od dawna jest samodzielną dyscypliną, której przedstawiciele wykraczają w swych zainteresowaniach poza teatr, pokazy sceniczne i wielkie eventy. Światło nocą i dniem współtworzy dziś atmosferę przestrzeni pracy i stref mieszkalnych, parków, dworców i stacji metra.
EDUNEWS.PL: ZABIERZ MALUCHA NIECH CHÓRU POSŁUCHA
„Zabierz malucha, niech chóru posłucha” to skierowana do rodzin z dziećmi propozycja koncertu chóru Allegrezza del Canto połączonego z formą zabawy i edukacją – muzyczną i varsavianistyczną. Repertuar koncertu będzie stanowić muzyka wokalna od średniowiecza do współczesności. Dyrygent – Szymon Wyrzykowski opowie o słuchanych utworach oraz ich związkach z Warszawą. Pozwoli to lepiej zrozumieć wykonywaną muzykę chóralną zarówno rodzicom, jak i ich dzieciom. Przekaz muzyczny wzbogacony zostanie przez multimedialną prezentację obrazów Warszawy przez wieki...
PTI: Marketing strategiczny i promocja usług w branży językowej, 09-10.01.15.
Cele szkolenia: Między innymi: pokazanie obszarów, na których marketing wspiera sprzedaż w szkole językowej. Przećwiczenie narzędzi, które marketing oferuje w zakresie badania, planowania i realizacji działań marketingowych w szkole.
Goethe-Institut: Ferdinand Kramer: nieszablonowe projektowanie według zasad funkcjonalności
Frankfurcki architekt Ferdinand Kramer zawsze łączył ideały nowoczesnego budownictwa z funkcjonalnością na miarę zwyczajnego życia. Jego projekty po dziś dzień zwracają uwagę swą praktyczną oryginalnością i nieskomplikowanym pięknem.
EDUNEWS.PL: JAK UCZYĆ W SZKOLE MAŁE DZIECI?
Z dziećmi z klas I-III można pracować zupełnie inaczej, niż robi to większość szkół. Uczyć je wielu kompetencji naraz podczas zabaw i warsztatowych zajęć. IBE przygotował pięć spotów, w których pokazuje dobre przykłady takich zajęć realizowanych w Zespole Szkół w Radowie Małym (Zachodniopomorskie)
PASE: Szkolenie, Kapelusze Lektora VIII. Kielce 11 stycznia 2015
Warsztat skierowany jest do wszystkich nauczycieli, którzy zastanawiają się nad skutecznością swoich lekcji oraz wpływem stosowanych metod na motywację i pamięć uczniów (zarówno tym pozytywnym jak i tym blokującym). W świetle współczesnych badań nad działaniem mózgu w procesie uczenia się warto przemyśleć na poważnie (i bardzo autorefleksyjnie), czy lekcje, które oferujemy naszym uczniom wystarczająco dopasowują się do potrzeb, jakie ci uczniowie mają. Jaka struktura lekcji byłaby najbardziej efektywna? Jakie metody angażowałyby większą część uczniów w trakcie 45 minut? Jakie aktywności i typy ćwiczeń gwarantowałyby wystarczająco głębokie przetworzenie nowych wiadomości? I czy każdy przedmiot daje takie możliwości?
<<poprzednie [561] 562 563 564 565 566 567 568 569 570 nastepne>>