korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Italicus: Spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim, promocja jego książki Pieśni stworzeń, 26.10.16
Spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim poświęcone jego najnowszej książce Pieśni stworzeń (wyd. Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu). Prowadzi Wydawca Jerzy J. Fąfara
Pracuj.pl: Studia podyplomowe - do czego mogą ci się przydać?
W zeszłym roku Uniwersytet Warszawski proponował aż 145 kierunków studiów podyplomowych. Nieco więcej, bo aż 150 programów ma w swojej ofercie Szkoła Główna Handlowa. To tylko dwie z kilkudziesięciu uczelni, na których można zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Czy jednak pójście na studia podyplomowe ma sens? Kiedy zdecydować się na dodatkową edukację?
Goethe-Institut: IX KONKURS TRANSLATORSKI Z LITERATUR NIEMIECKOJĘZYCZNYCH, do 25.10.16.
Konkurs adresowany jest do do młodych adeptów sztuki translatorskiej, którzy nie posiadają w dorobku samodzielnej przekładowej publikacji książkowej z zakresu literatury pięknej o objętości większej niż jeden arkusz wydawniczy. Praca konkursowa to samodzielny przekład tekstów autorek niemieckiej i austriackiej (Judith Schalansky i Anny Weidenholzer).
Goethe-Institut: TEATR- DŻYNGIS-CHAN, 21-22.10.16, Warszawa.
W spektaklu niemieckiego kolektywu trzej aktorzy z zespołem Downa wcielają się w role tradycyjnych mieszkańców Mongolii. Ubrani w grube futra przechadzają się przed publicznością i demonstrują „autentyczne zachowania mongolskie”. Sceneria nawiązuje do tzw. ludzkich zoo, których popularność w Europie zbiegła się w czasie z badaniami dr. Langdona Downa. Przedstawienie gra z naszymi wybrażeniami na temat „obcych”, zarówno w kontekście upośledzenia umysłowego, jak i kolonializmu i rasizmu.
Goethe-Institut: LAUGHTER IN VISUAL COMMUNICATION, 21-22.10.16, Warszawa
Cykl warsztatów, publicznych wydarzeń i dwudniowa konferencja poświęcone roli poczucia humoru w komunikacji, rozwiązywaniu problemów i konfliktów w Epoce Robotów.
Cykl konferencji: Niebezpieczne zachowania dzieci: wychowanie czy choroba?27.10.16, Poznań.
Zaproszenie na konferencję: Niebezpieczne zachowania dzieci: wychowanie czy choroba? Różne strategie postępowania w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej i w zgodzie z przepisami.
Goethe-Institut: I WARSZAWSKI WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH, 19.10.16, Warszawa.
Monopoly, Scrabble, Kniffel & Co. – w środę spotykamy się na pierwszym warszawskim wieczorze gier planszowych. Będzie coś do picia i do pochrupania. Chcemy nie tylko grać czy układać puzzle, lecz także w swobodnej atmosferze pogadać po niemiecku, poznać nowych ludzi i spędzić razem po prostu miły wieczór.
Cambridge English: Certyfikat językowy dla studenta. Które certyfikaty warto mieć?
Dobry certyfikat z języka angielskiego to przepustka na zagraniczne uczelnie, a w kraju może zwalniać z lektoratu. Które certyfikaty warto mieć?
<<poprzednie [291] 292 293 294 295 296 297 298 299 300 nastepne>>