korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: ROZMAWIAJĄ O KOMPUTERACH W EDUKACJI
W Toruniu rozpoczęła się jubileuszowa, dziesiąta Światowa Konferencja Komputery w Edukacji (World Conference on Computers in Education, WCCE), która co 4-5 lat od 1970 roku jest organizowana w rożnych częściach świata pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Przetwarzania Informacji (IFIP). Tematem przewodnim jest: „uczyć się będąc połączonym“. Organizatorzy konferencji postawili na jej początku wiele pytań i mają nadzieję, że w Toruniu zostanie wypracowana pewna wizja edukacji jutra.
EDUNEWS.PL: MUZOBUS POJEDZIE W POLSKĘ
Urszula Dudziak, Artur Rojek, Dorota Miśkiewicz to tylko niektórzy ambasadorzy wakacyjnego, ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Muzykoteki Szkolnej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego MUZOBUS, który odwiedzi miasta w całej Polsce i zaprosi do udziału w nowoczesnych warsztatach z zakresu edukacji muzycznej i twórczej pracy z dźwiękiem
Il Ponte & Via Giulia: XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej od 7.07 do 22.09.2013,Warszawa
Wspaniałe chwile wypełnione muzyką przeżyją tu miłośnicy włoskich artystów. W tym miesiącu usłyszeć będzie można m.in. Letizię Romiti (11 sierpnia) i Carla Tunesi (18 sierpnia).
EDUNEWS.PL: FREIDELKANAL
Można uznać, że projekt rozpoczął się wraz z pierwszą lekcją języka niemieckiego w gimnazjum. Tam pierwszy raz zetknąłem się z nowatorskim podejściem do nauki języka z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Były one wykorzystywane w różnych formach i celach. Na lekcjach wykorzystywaliśmy prezentacje stworzone w programie PowerPoint. Prowadzone przez nas (tak, przez uczniów!) zajęcia były nagrywane
Nowela pl: Progetto italiano Junior podręcznik do nauki włoskiego dla gimnazjum.
Progetto italiano Junior to kurs języka włoskiego przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych, od poziomu podstawowego. Składa się z trzech części, z których każda zawiera podręcznik, zeszyt ćwiczeń i płytę CD audio w jednym tomie.
Goethe-Institut: Rwanie historii o wystawie Christana Jankowskiego..07.06.-25.08.2013, Warszawa.
Zgrywa ma w sztuce wielkie tradycje – weźmy chociażby taki dadaizm. Współczesne popkulturowe żarty Christiana Jankowskiego to kolejna odsłona tej historycznej strategii. Świetna! Prace Jankowskiego można oglądać w warszawskim CSW Zamek Ujazdowski.
EDUNEWS.PL: CO DALEJ Z TĄ INSPIRACJĄ NAUCZYCIELI?
Inspiracja, inspirowanie - to dziś modne słowa. Czy faktycznie zasługują na szczególną uwagę? Przewodnim hasłem czerwcowej konferencji organizowanej przez e-Redakcję portalu Edunews.pl były "Inspir@cje 2013". Temat aktualny i ważny, a cel oczywisty - zainspirować nauczycieli. Czym ona jest, komu jest potrzebna i jak można kogoś zainspirować?
Nowela.pl: Lektury na lato - Muérdeme + CD audio.
Julio postanawia rzucić wszystko i wyjeżdża do Salvador da Bahia, trzeciego co do wielkości miasta w Brazylii, żeby uporządkować swoje życie. Po przyjeździe do tego raju na ziemi, odkrywa, że ma on też swoją ciemną stronę.
<<poprzednie [711] 712 713 714 715 716 717 718 719 720 nastepne>>