korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL: I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ANDERSENEM
Staram się, aby czytanie sprawiało przyjemność moim uczniom. Mamy w klasie biblioteczkę pełną ciekawych książek, które przynieśli do klasy i muszę przyznać, że dzieci chętnie po nie sięgają. Czytam też moim uczniom codziennie, ponieważ zainicjowałam w naszej szkole akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom“. W pierwszej klasie zaczytywaliśmy się przygodami Zuźki Zołzik. Sama śmiałam się chyba najgłośniej, bo Zuźka ma niesamowite przygody i zawsze wpada w niezłe tarapaty...
Il Ponte & Via Giulia polecają książkę Emanuela Liaci, zatytułowanej Błędne koło.
Jest to wielopoziomowa powieść kryjąca w sobie labirynt cytatów i aluzji do literatury polskiej, włoskiej i amerykańskiej, a także do muzyki rockowej. Jeśli lubicie Pirandella, Gąbrowicza lub/i Watersa, polubicie „Błędne koło”! Więcej informacji znajdziecie na fanpage’u książki.
EDUNEWS.PL: JAK WYWOŁAĆ UCZNIOWSKI ZAPAŁ I ENTUZJAZM
Wywołać uczniowski entuzjazm - to marzenie nauczycieli. Znaczy tyle, co wprowadzić w stan zachwytu, rozpalić zapał i wielką chęć do czegoś, radość i uniesienie. Jak organizować uczenie się, aby uczniów zachwycić, wywołać zapał, zapalić do czegoś, zaintrygować ich, np. tematem? Co robić, aby chcieli się wysilać i uczyć? Jak wywołać uniesienie i radość posiadania wiedzy, umiejętności i sięgali po sukcesy? Oto kilka rad na Nowy 2013 Rok (na później też)
NaukaBezGranic: British English - Wykład z elementem warsztatów w marcu 2013.
Simeon Wren pochodzi z Manchesteru w północnej Anglii, ale mieszka i pracuje w Bielsku-Białej. W 2001 roku skończył studia aktorskie na Royal Scottish Academy of Music and Drama w Glasgow. Po studiach, zajmował się pracą w teatrze i telewizji oraz grał w sztukach szekspirowskich w przedstawieniach wystawianych przez teatry w Szkocji.
EDUNEWS.PL: KHAN ACADEMY - O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI?
Nie jest łatwo napisać krótko o metodzie, która podbija edukacyjny świat, o tym czym jest, a czym nie jest KhanAcademy i jak może ona pomóc nauczycielom i uczniom. Ale wydaje mi się, że jest to konieczne, abyśmy wszyscy mogli wykorzystać właściwie jej potencjał. Sal Khan napisał o tym książkę „One World Schoolhouse”, która być może ukaże się w tym roku w Polsce, a na razie dostępna jest w księgarni Amazon.com
British Council: TELL ME A STORY. NAUKA ANGIELSKIEGO PRZEZ HISTORYJKI,12.02.13, Poznań.
Storytelling to jeden z najlepszych sposobów na uczenie dzieci języka oraz kultury. Polega on na opowiadaniu bajek i wierszyków w nieznanym dotychczas języku, śpiewaniu piosenek i wspólnej zabawie. Tajemnica skuteczności storytellingu tkwi w naturalnych predyspozycjach małych dzieci. Im wcześniej kilkulatek ma okazję poznać nowy język, tym szybciej się go uczy, wykorzystując te same metody, jak przy nauce mowy ojczystej. Co więcej, dzięki temu jednocześnie przyswaja się kulturę i poszerza zdolność do nauki innych języków w przyszłości.
EDUNEWS.PL: UTRUDNIANIE PRZEZ UŁATWIANIE, CZYLI O TYM, JAK NASZ MÓZG NIE LUBI SIĘ UCZYĆ.
Neurobiolodzy przekonują, że sposób, w jaki zorganizowany został obecny system nauczania nie tylko nie ułatwia, ale wręcz utrudnia mózgowi pracę. Jedną z przyczyn jest chęć zbytniego ułatwiania uczniom nauki i wyręczania ich w pracy. W ostatnim wpisie pisałam o zabawkach (zob. Chcesz zrobić dla dziecka więcej...[/LINK]). Zapewne największą stymulacją dla mózgu jest sytuacja, gdy dzieci same muszą wymyślać i tworzyć sobie zabawki, a jednak wielu dorosłych nie zachęca swoich pociech do kreatywnej aktywności, ale kupuje im wciąż nowe rzeczy
NaukaBezGranic: Ireland 3: St. Patrick and The Irish w marcu 2013 w całej Polsce.
Richard Mullaney ma 21 lat i jest irlandczykiem, urodzonym w Dublinie, gdzie studiował Youth Work. Pragnie poświęcić się pracy z młodymi ludźmi z trudnych środowisk. Swoją drogę kariery rozpoczął w wieku 13 lat, przez kilka lat prowadząc drużynę harcerską. Latem pracuje jako animator zajęć w szkołach letnich, takich jak Stafford House w Glasgow i Edynburgu, LINES Languages w Reading. Pomimo młodego wieku ma na swoim koncie mnóstwo osiągnięć, takich jak: Youth & Community Work, Rescue Emergency Care First Aid Training: Level 3, 3rd Place in International Small Ships Race, oraz różnego rodzaju wolontariaty.
<<poprzednie [711] 712 713 714 715 716 717 718 719 720 nastepne>>