korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
EDUNEWS.PL - ROZWIJAĆ PRZEZ ODKRYWANIE I BADANIE (artykuł)
Można zaobserwować w szkołach niepokojące zjawisko – w trakcie edukacji stopniowo zanika ciekawość świata u dzieci. Coś, co kwitnie w przedszkolach, dostrzegalne jest jeszcze na etapie edukacji wczesnoszkolnej, potem gdzieś umyka, z wielką szkodą dla procesu uczenia się. Sposobem na odwrócenie tego zjawiska jest odchodzenie od edukacji transmisyjnej i zwiększenie obecności w szkołach edukacji eksperymentów i działań realizowanych metodą badawczą.
GOETHE INSTITUT: WEEKEND Z POEZJĄ SPOKEN WORD W WARSZAWIE, 30.11.18
Cykl tematyczny „Rewolucje” zakończy się w warszawskim Goethe-Institut występem slamowej poetki Jessy James Lafleur, która zaprezentuje program pod tytułem „The revolution will not be televised” z tekstami w języku niemieckim i angielskim.
EDUNEWS.PL - JAK UCZYĆ EMPATII W CZASACH NIENAWIŚCI (artykuł)
Polska zajmuje drugie miejsce pod względem liczby skutecznych prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży w Europie. Duży wpływ na to ma rosnąca skala przemocy słownej w środowisku młodych ludzi. O tym jak właściwie identyfikować hejt i skutecznie przeciwdziałać temu zjawisku w polskiej szkole rozmawiano podczas III Forum Eksperckiego organizowanego przez Kulczyk Foundation. Tegoroczna konferencja zgromadziła prawie 500 nauczycieli, wychowawców i nauczycieli pod hasłem „Hejt! Jak uczyć empatii w czasach nienawiści?”
Instytut Austriacki Kraków - Bezpłatne warsztaty z Andre Hemplem, 30.11.18, Kraków
Am 30. November laden wir gemeinsam mit Andre Hempel alle Interessierten zu unserem Workshop ein! Im Programm: 18.00-20.00 Selbstpräsentation im Vorstellungsgespräch. Wie mache ich es richtig? Deutsch auf Ämtern -von der Theorie in die Praxis. So gewappnet werden Sie sicher jeden Artbeitgeber von Ihren persönlichen Qualitäten überzeugen können. Anmeldung bis zum 28.11 in unserem Kursbüro.
EDUNEWS.PL - EDUKACJA NA ROZDROŻACH (artykuł)
Nasz świat zmienia się nieustannie, także pod wpływem technologii. Coś nowego powstaje, coś dobrze znanego odchodzi w przeszłość, albo zostaje przeformułowane i nabywa nowego sensu. Technologie towarzyszą nam na co dzień, w domu, w szkołach, w czasie wolnym. Bez przerwy. Śpimy i budzimy się dzięki nim. Mają ogromny wpływ na nasze życie osobiste i społeczne. A zatem także na szkołę i edukację. O trendach w edukacji rozmawiano podczas IV międzynarodowej konferencji BeeZee 2018 w Gdańsku.
GOETHE INSTITUT: OSIEM FAKTÓW NA TEMAT BAUHAUSU, KTÓRE TRZEBA ZNAĆ (artykuł)
Ascetyczny design, prostota i wydajność – o tym, jak Bauhaus miał zmieniać ludzkie życie.
EDUNEWS.PL - TĘSKNOTA ZA SILNĄ RĘKĄ W EDUKACJI (artykuł)
Nasze dyskusje wokół oświatowej zmiany powinny uwzględniać fakt, że wielu obywateli (rodziców) jest przywiązanych do pewnej specyficznej kultury edukacji, którą możemy określić mianem "pruskiej": autorytarnej, dyrektywnej, opartej na jednokierunkowym przekazie, hierarchii i porządku (czytaj: posłuszeństwie).
NaukaBezGranic: Improv Comedy: Keep Going, Expectaion and Surprise , 07.12.18, W-wa
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia otwarte NaukiBezGranic w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Na Państwa zaproszenie chetnie dojedziemy też do Panstwa szkoły, w dowolnym miejscu w Polsce.
<<poprzednie [121] 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nastepne>>