korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN: Polsko-żydowskie dziedzictwo Rzeczpospolitej, 14-16.11.19
Zachęcamy osoby zajmujące się edukacją do udziału w międzynarodowej konferencji edukacyjnej "Polsko-żydowskie dziedzictwo Rzeczpospolitej. Wyzwania pamięci i edukacji" w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Termin konferencji to 14-16 listopada (czwartek - sobota). Udział bezpłatny. Rejestracja do 3 listopada.
MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ: INSTALACJA MULTIMEDIALNA GABINET / DAS KABINETT, do 10.11.19, Kraków.
Multimedialna instalacja z pierwszym w Polsce filmem wolumetrycznym oraz odrestaurowanym filmem Gabinet doktora Caligari, Niemcy, 1919, 71 min., reżyseria: Robert Wiene.
EDUNEWS.PL: TEORIA A PRAKTYKA - SZUKANIE "ZBRATANIA SIĘ" (INSPIRACJE KORCZAKOWSKIE)
…w życiu społecznym można by osiągnąć ład, uniknąć błędów, nieporozumień, oskarżeń, zatargów, wykroczeń, wykolejeń, walk i łez, gdyby wiadome było, gdzie czyje miejsce […].
Brainly: Konkurs Edukator Roku 2019 z pulą nagród 15 tys. złotych, zgł. do 11.11.19
Wystartował Edukator Roku 2019 z pulą nagród 15 tys. złotych. Laureatów wybiorą uczniowie i jury.
GOETHE-INSTITUT: SPOTKANIE Z AUTOREM - LESZEK LIBERA, 29.10.19, Warszawa.
„Wyobraźnia Libery i sztuka przekładu Lisieckiej robią na czytelniku wrażenie piorunujące. Z pozoru jest to książka jedynie śmieszna i pełna sytuacji żywcem wziętych z opowiadań fantastycznych. W rzeczywistości jednak pod tą pierwszą warstwą kryje się przenikliwa opowieść o życiu, ludzkich wadach, żądzy władzy, pojmowanym w sposób zatrważający patriotyzmie. I choć to opowieść z roku 1945, wydaje się niebywale współczesna i trafnie opisująca naszą rzeczywistość tu i teraz.” Michał Nogaś
MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ W WARSZAWIE: KONFERENCJA INTERNACJONALIZM PO KOŃCU GLOBALIZACJI, 25-26.10
Dwuczęściowa konferencja „Nigdy Więcej” składa się z części historycznej „Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku” (24.10) oraz współczesnej - „Internacjonalizm po końcu globalizacji”. Obie części konferencji odnoszą się do dyskusji na temat form zaangażowania środowiska artystycznego oraz instytucji kultury w kluczowych historycznie momentach.
MIĘDZYNARODOWE POETYCKIE SHOW & SLAM 15. SPOKE'N'WORD FESTIVAL – MUSIMY POGADAĆ, 26.10.19, Warszawa.
MIĘDZYNARODOWE POETYCKIE SHOW & SLAM 15. SPOKE'N'WORD FESTIVAL – MUSIMY POGADAĆ
GOETHE-INSTITUT: FILM I WYKŁAD „GABINET DOKTORA CALIGARI“, 18.10.19, W-wa.
„Gabinet doktora Caligari” to jeden z najwybitniejszych filmów niemieckich powstałych w epoce Republiki Weimarskiej i jednocześnie przełomowy film w historii światowego kina. Film odzwierciedla ówczesne nastroje społeczne zdominowane przez poczucie niepewności i widmo kolejnej wojny.
<<poprzednie [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nastepne>>