korepetycje angielski korepetycje niemiecki
Nie jesteś zalogowany.
Nie masz konta?
La Rivista: Jakie książki warto kupić naszym maluchom?
Buon giorno, każda pora roku jest dobra na lekturę. Jednak są takie momenty, kiedy niepodjęcie jej byłoby po prostu grzechem! Tak właśnie widzę wiosnę. Na warszawskim Żoliborzu, gdzie mieszkam, kwitną drzewa i krzewy, ptaki śpiewają, słońce grzeje (przynajmniej dzisiaj!), a ławki na rozlicznych skwerach wprost zapraszają do tego, by rozsiąść się w nich z dobrą książką w dłoni. Nie wiem, jak Wy, ale ja mam ochotę pójść na wagary! :)
Nowość CLE: Vocabulaire progressif du français débutant complet + CD audio
Nowa propozycja w bardzo popularnej serii progresywnej. Ćwiczenia ze słownictwa dla zupełnie początkujących.
Nowe gry ELI już z polskimi instrukcjami i dodatkowymi komponentami!
Instrukcja w języku polskim to także ułatwienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu umożliwiającym samodzielne zapoznanie się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji.
La Rivista poleca: Italia Vicina - Poznaj Włochy od Kuchni, 14.05.15, Kraków.
Tym razem będę nie organizatorem, a gościem, jednak zapraszam Was mimo wszystko! :) Tu także opowiem o Lacjum; nie będzie jednak zajęć językowych, a czysta rozrywka - moja prezentacja, muzyka na żywo i bogate menu przygotowane przez jedną z najlepszych restauracji w Polsce.
Goethe-Institut: Martin Walser Spłoszony koń w ramach cyklu Lesen /le:zən/ znaczy czytać, 9.05.15
Agnieszka Drotkiewicz rozmawia z Jakubem Żulczykiem o książce Spłoszony koń Martina Walsera. Opublikowana w 1978 roku nowela stała się bestsellerem. Opowiada o spotkaniu dwóch mężczyzn, kolegów szkolnych. Prezentują oni różne postawy życiowe, różne próby radzenia sobie z kryzysem. W 2007 nowela została zekranizowana przez niemieckiego reżysera Rainera Kaufmanna.
La Rivista poleca: Lacjum w cyklu "W dwadzieścia regionów dookoła Włoch", 09.05.15, Warszawa.
Julia Wollner (redaktor naczelna magazynu o Włoszech "La Rivista") oraz Scuola Dante zapraszają na cykl niezwyczajnych lekcji języka włoskiego, z których każda poświęcona jest jednemu regionowi Italii.
Goethe-Institut: Filmy dokumentalne dla dzieci na 12. festiwalu DOCS AGAINST, 9.–17.5.15, Warszawa.
Filmy prezentowane w polskiej wersji językowej (lektor). W programie filmy, które zostały wyróżnione nagrodą Prix Jeunesse International, nagrodą tej samej rangi co Oskar, przyznawanej produkcjom z całego świata dla młodych widzów. Od 1964 r. niemiecka Fundacja Prix Jeunesse organizuje w Monachium konkurs, na którym co dwa lata nagradzane są najlepsze programy telewizyjne dla dzieci z całego świata. Nagrody, nazywane „Oscarami telewizji dziecięcej“, przyznawane są tym produkcjom telewizyjnym, które wyróżniają się oryginalnym pomysłem, interesującą treścią i stosowną formą oraz pomagają rozwijać u dzieci ważne kompetencje, jak tolerancja, umiejętność rozwiązywania problemów, poczucie własnej wartości, kreatywność, a także uczą interkulturowej percepcji.
EDUNEWS.PL: KODOWANIE JAKO UNIWERSALNA UMIEJĘTNOŚĆ
Formalnie zakończyła się druga edycja ogólnoświatowej akcji edukacyjnej pt. Godzina Kodowania (na całym świecie realizowana 8-14 grudnia); można w niej jednak uczestniczyć przez okrągły rok. Od ostatniej edycji w 2013 r. wzięło w niej udział blisko 76 milionów osób na całym świecie – głównie dzieci i młodzieży uczących się w szkołach. Czy powinni oni razem z nauczycielami zwrócić większą uwagę na kompetencje informatyczne, a w szczególności programowanie?
<<poprzednie [461] 462 463 464 465 466 467 468 469 470 nastepne>>